> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hodocení podzimní části

vloženo: 28.12.2011           komentářů: 0

Hodocení podzimní části sezóny 2011/12
Vánoční přestávka zastihla většinu týmů přibližně v polovině soutěží.Ne všechna umístění jsou v souladu s představami před začátkem sezóny,ale pozitiva převládají.Umístění kadetů v extralize a jasná účast všech žákovských týmů v nadstavbové části - extralize žactva, skvělé výsledky kadetek, jsou příslibem do budoucna.

Muži BK Prostějov "B" jsou složení z odchovanců z Brna,Zlína a Prostějova a hrají svá utkání 1.ligy mužů v Brně. Svěřenci trenéra Jeřábka předvádějí, podobně jako v předchozím ročníku, nevyrovnané výkony. Odešli tahouni Sedmák a Vrubl, naopak nastupují pendli z A týmu Bohačík a Bratčenkov, posilami na hostování jsou i Krakovičz Chomutova a Dokoupil z Opavy. V tomto ročníku je tým silnější, přibyly zkušenosti a je dobře, že mladí odchovanci z MNBL hrají za mateřský tým. Na druhou stranu většina soupeřů posílila a rozdíly mezi družstvy druhé nejvyšší soutěže je v tomto roce větší. Sestupující můžeme hledat především mezi nováčky z Mladé Boleslavi a Kladna, o třetím sestupujícím se rozhodne mezi Litoměřicemi, Vyšehradem, Benešovem a Trutnovem, ohroženo je i naše béčko, to drží zatím "jedenáctou" - nesestupovou příčku.K kmenových "mladíků" se zatím nejvíce daří dvojici Filip Šmíd a Michal Semerád, vyrovnanou formu má i Radek Helekal.
Muži BK Prostějov "C" hrají oblastní přebor Olomouckého kraje. Základ výběru trenéra Jardy Matěje a jeho asistenta Ondry Remence tvoří staří matadoři, kteří hájí barvy našeho města již řadu sezón, ti jsou postupně doplňováni nadějnými mladíky. Cíl, kterým je prvenství v oblasti, je zatím reálný, zatím jsme utrpěli pouze jedinou porážku od KK Jasenice, do play off však hodlá manager Abrahám posílit tým o pendly a zvýšit tak naše šance. A postup do 2.ligy, soutěže, kterou Prostějov již delší dobu neviděl? Ten je podle slov O.Abraháma sice cílem, zda však budou Orli chtít hrát třetí nejvyšší soutěž zatím není známo. Nechme se proto překvapit, nejdůležitější je výhra v soutěži, pak se uvidí.
Junioři U19 BK Prostějov trenéra Željko Živkoviče měli před sezónou jediný cíl - návrat do extraligy. Svoje účinkování v dorostenecké lize však zahájili přímo katastrofálně, sérií 4 porážek a posledním místem v tabulce. Od té doby však naši junioři již neprohráli a v polovině soutěže jsou již na 2.místě tabulky. Osu týmu tvoří hráči Ivanovič - Pavličík - Staněk, ti jsou doplněni řadou extraligových kadetů, kteří získávají v této soutěži zkušenosti mezi staršími.
Kadety U17 BK Prostějov v extralize vede také Željko Živkovič. Výsledky kadetů jsou zatím jedním z největších překvapení. Po loňské těsné záchraně na poslední chvíli se čekal podobný průběh, kategorie se věkově nezměnila. Od samého začátku se však naši kadeti, přes řadu zranění, prali o co nejlepší výsledky a neustále drží pozice na postup do play off. Cenu zlata mají především body, které přivezli z Brna, zdejší mladíci jsou jedním z kandidátů na medaili a byla to jejich jediná prohra na domácí palubovce. Kadeti se opírají především o mimořádně disponovaného Standu Kořínka, osu týmu dále tvoří Nečas,Pekárek, Sehnal a Jiřík. Tým je po polovině soutěže na neskutečném 5.místě, když si uvědomíme, že většina týmů nad námi disponuje úspěšnými reprezentanty z Mistrovství Evropy U17, je to umístění více než lichotivé.
Kadetky U17 TJ OP Prostějov hrají dorosteneckou ligu. Po loňský problémech, sestupem a následným úspěchem v kvalifikaci, nikdo nečekal žádné oslnivé výsledky.Svěřenkyně trenérů Jana Kyzlinka a Pavla Švécara však od samého začátku soutěže postavily všechny předpoklady na hlavu a první porážku okusily až v 9.kole na půdě Žďáru. Neskutečné bylo ovšem vítězství nad OSK Olomouc před vánoci doma,když jsme odvrátili v poslední čtvrtině dvacetibodové vedení soupeřek a zvítězili. Před námi se tak objevil nečekaný cíl - účast v play off a možnost bojovat o extraligu, v případě úspěchu by ji většina hráček mohla hrát dva roky. Hlavní opory Adéla Neubauerová a Míša Krátká jsou pak ještě mladší žákyně, osu dále tvoří Chytilová, H.Tilšarová, Švécarová,Kyselová a Krejčířová.
Starší žáci U15 BK Prostějov trenéra Lukáše Nápravníka hrála žákovskou ligu s cílem pokusit o postup do extraligy. Po podzimní části se tento cíl podařilo splnit, skupinou prošli neskutečně hladce a obsadili 2.místo. Lídrem týmu je Ondřej Elsner, k hráčům základní rotace patří Goga, Koutný, Truneček,Parobek a mladší Váňa.
Starší žačky U15 TJ OP Prostějov hrály pod vedením trenérů Švécara a Kyzlinka žákovskou ligu. Cíl dosáhnout na extraligu byl sice splněn, ne však tak suverénně, jak v předchozích letech. V týmu totiž chybí vyšší hráčky a to není problém našich soupeřů, ti nás proto často přehrávají pod košem. Hlavní opory jsou stejné jako u kadetek : Neubauerová a Krátká, osu týmu dále tvořily Švécarová, Kyselá a Fialová. Družstvo skončilo na 3.místě skupiny C ŽL.
Mladší žáci U14 BK Prostějov byli dalším výběrem v žákovské lize. Pod vedením trenéra Remence je již dvě kola před koncem soutěže jasné, že ani tento tým nebude chybět mezi elitou. Třetí místo a dostatečný náskok dostačuje a tak budeme moci sledovat talentovaného Františka Váňu, jak si povede mezi nejlepšími. S ním by k oporám měli patřit Francírek,Jenčík, Navrátil a Balcar.
Mladší žačky U14 TJ OP Prostějov hrají pod vedením trenéra Pavla Buriánka ajeho asistenta Zdeňka Hrabala. I zde je již před koncem jasné, že účast v extralize neuteče. Do týmu může pendlovat dvojice Neubauerová-Krátká, další elitní hráčka H.Tilšarová je zraněna. Osu týmu dále tvoří Hnízdilová,Dufková, Scotková a Neherová. Tým má velkou perspektivu, jsou zde vysoké hráčky a většina je mladší, o Vymlátilové, Vymazalové a Galíčkové uslyšíme asi v dalším ročníku této soutěže.

autor: BK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.