Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Orli vezou z Pardubic cenné vítězst

vloženo: 04.01.2012           komentářů: 0

Navzdory delší zápasové pauze na straně Orlů, kteří své poslední utkání sehráli 19. prosince, vypadali naši borci daleko více připraveni na dnešní pomyslný boj o druhé místo v tabulce proti Pardubicím. V úvodu utkání dobře bránili a od začátku se jim navíc dařilo tvrdě trestat otevřené pozice z perimetru. Domácí se ale mohli spolehnout na dnes téměř neomylného Arnolda, který nám dělal pod košem velké problémy a zápas byl tak po celou dobu hodně vyrovnaný. Stejně tak tomu bylo v samotném závěru utkání, ve kterém jsme byli ale vždy o krůček napřed a navíc nám hodně dopomohly neproměněné trestné hody domácího Muirheada. Ten v závěru minul tři ze čtyř a pouze tak srovnal na 74:74. Celý zápas pak rozhodnula výborná, agresivní obrana našeho Eitutavičiuse, který domácího Čarneckého obral o míč. Jeho neúspěšný dvoubodový pokus naštěstí pro nás pojistil Nicholson, který nás tak poslal do vedení 76:74 sedm vteřin před koncem. Domácí už pak nedokázali vyrovnat nebo se ujmout vedení a my si vezeme do Prostějova dva cenné body.

Utkání v rámci 20. kola základní části Mattoni NBL zahájili naši borci navzdory vánoční přestávce bez větších problémů, když se úspěšnými trojkami a dobrou obranou dostali ve druhé minutě do vedení 8:2. Domácí pak sice začali využívat svého nejlepšího hráče Marcuse Arnolda, kterým v současné době bezesporu je, a nejenom že stáhli naše vedení, ale v šesté minutě se dokonce dostali do vedení 14:13, přičemž zmiňovaný Arnold zaznamenal do té doby již deset bodů! My jsme pak ještě díky dvěma bodům Petersona dokázali otočit vývoj utkání, ale následujících šest bodů domácích v řadě vypadalo hodně nepříjemně – 20:15. Naštěstí jsme se v dnešním utkání mohli spolehnout na přesnou mušku z perimetru a domácí nás navíc tristně zapomínali volné za tříbodovou linií. Kapitán Prášil tak svojí trojkou začal minisérii, která znamenala stažení vedení soupeře a nerozhodný stav po deseti minutách 20:20.

Stejně jako ve druhé polovině první periody nám domácí i ve druhé čtvrtině pořádně „zatápěli“ a dílčím skóre 9:3 se posunuli do šestibodového vedení 29:23. Trenér Choleva ale protočil sestavu, rozehrávky se ujal trochu netypicky Smith a v sedmé minutě jsme srovnali na 35:35. Domácí pak sice ještě z trestných hodů udrželi vedení, ale naše 50% trojky a pět bodů Orla Bohačíka v závěru čtvrtiny rozhodly o našem vedení v polovině zápasu 43:42.

Že nám dnes tříbodové střely budou oporou v celém utkání se potvrdilo hned v úvodu třetí desetiminutovky, ve které jsme díky dalším dvěma trojkám šli do mírného trháku a zvýšili na 49:44. Domácí se ale stále díky podkošovým hráčům drželi na dostřel a v úseku mezi čtvrtou a šestou minutou dokonce zaznamenali osm bodů v řadě, které znovu zvrátily vývoj utkání na 59:56 pro domácí. Nám se naštěstí v závěru třetí desetiminutovky podařilo stáhnout a do závěrečné fáze jsme vstupovali pouze s jednobodovým mankem 59:60.

Samotný úvod závěrečné čtvrtiny, body na jedené i druhé straně a neustále měnící se vedení naznačilo, že o výsledku dnešního utkání bude rozhodnuto v závěrečné minutě, ne-li v závěrečných sekundách. V první pětiminutovce poslední čtvrtiny jsme se totiž nemohli od domácích znovu odpoutat a vedli jsme maximálně dvoubodovým rozdílem. V šesté minutě pak domácí díky Pospíšilovi otočili a dostali se do dvoubodového vedení, ale tříbodová střela Eitutavičiuse nás znovu poslala do vedení. Pak jsme si s domácím celkem ještě několikrát vyměnili vedení, až nás čtyřicet čtyři vteřin před koncem do vedení poslal Nicholson, který se trefil z pole 74:73. Domácí Muirhead se pak dostal dvakrát na čáru trestného hodu, ale proměnil pouze jeden trestný hod ze čtyř a vyrovnal na 74:74. Poslední sekundy dnešního utkání jsme již podrobně popsali v úvodu článku a je třeba jenom doplnit, že vyrovnání měl na ruce Hampton, ale svůj dlouhý, dvoubodový pokus neproměnil. Dnešní vítězství poměrem 76:74 je o to cennější, že po deseti vzájemných zápasech s Pardubicemi, ve kterých vždycky zvítězil domácí celek, jsme zvítězili na soupeřově palubovce.

BK JIP Pardubice - BK Prostějov 74:76 (20:20 42:43 60:59)

BK JIP Pardubice: Arnold Marcus 24, Čarnecký Michal 12, Pospíšil Zbyněk 12, Muirhead Corey 9, Bohačík Petr 6, Černošek Jiří 4, Kotas Lukáš 4, Hampton Maurice 3, Opoku Hermann Kofi 0, Peterka Ondřej 0

BK Prostějov: Cadri-Nicholson Bertengeh 14, Pandula Dušan 14, Eitutavičius Arvidas 12, Peterson Travis 11, Bohačík Jaromír 7, Smith Jamar 7, Prášil Jaroslav 6, Pelikán Rostislav 3, Slezák Pavel 2, Bratčenkov Vojtěch 0, Švrdlík Kamil 0, Venta Matej 0

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.