> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

BK Prostějov - USK Praha 81:60

vloženo: 05.01.2012           komentářů: 0

V posledním domácím zápase v rámci základní části přehráli Orli vysokoškoláky z Prahy
Do konce základní části sice chybělo prostějovským Orlům před dnešním utkáním ještě sedm zápasů, ale přesto bylo dnešní střetnutí proti celku USK Praha posledním na domácí palubovce a všechny zbylé duely odehrajeme na palubovkách soupeřů. V cestě za vítězstvím a získáním dostatečného sebevědomí před náročnými zápasy mimo domov stál našim borcům v cestě tým z Prahy, který zaznamenal sedm vítězství v řadě a poslední porážku okusil 12.listopadu minulého roku. Celá první polovina byla tak hodně vyrovnaná a to zejména díky přesné tříbodové střelbě hostů. Teprve druhá pětiminutovka ve třetí periodě rozhodla definitivně o našem vedení. V této fázi jsme díky pevné obraně a rychlým kombinacím v útoku získali rozhodující, desetibodový náskok. Ten jsme pak v závěrečné čtvrtině ještě zdvojnásobili a domácí palubovku jsme tak uhájili poměrem 81:60.

Dnešní střetnutí proti aktuálně šestému týmu tabulky, kterým je USK Praha, zahájili naši borci solidním nástupem, který korunovali vedením 6:2. Po úvodních dvou minutách se ale hosté poněkud osmělili a začali nám „zatápět“ svojí nejsilnější zbraní a to tříbodovou střelbou. Díky úspěšným tříbodovým střelám z velké vzdálenosti od ostrostřelce Votroubka se hosté v polovině čtvrté minuty dostali do vedení 9:8 a následně 14:11. Naši hráči se ale v dnešním utkání mohli s výjimkou těchto tříbodových střel opřít o koncentrovanou obranu, ve které doslova eliminovali největší hrozbu USK Praha, podkošového hráče Sedmáka –průměr 19 bodů na zápas. „Dnes si zaslouží naše defenzíva pochvalu. Dokázali jsme ubránit klíčové trio USK Praha –Hruban-Sedmák Voutroubek, které v průměru dává 50 bodů na zápas, na polovině. Celý tým jsme pak udrželi na 60 bodech, což je neméně dobrým výsledkem naší defenzívy,“ pochvaloval si po utkání obranu Orlů trenér Choleva. Právě díky dobré defenzívě jsme mohli hrát v útoku trpělivě a dvoubodovými koši našich podkošových hráčů Pelikána s Petersonem jsme se v závěru prvního kvartálu posunuli do vedení 18:17.

Stejně jako v první desetiminutovce se i ve druhé části hosté prosazovali s vysokou procentuelní úspěšností ze tříbodové vzdálenosti a díky čtyřem trojkám, přičemž Hruban zaznamenal dvě, se pražský celek udržoval v mírném vedení až do sedmé minuty 33:30. Pak ale přišla minisérie Orlů a šest bodů v řadě. Na změnu vedení reagoval trenér hostí Scalabroni oddechovým časem, ale nápor Orlů v koncovce už zastavit nedokázal. Když tak Pandula ještě přidal tři body, odcházelo se do šaten za stavu 39:34.

V úvodu druhé dvacetiminutovky hosté ještě stále potvrzovali přesnou mušku z perimetru a my jsme se nemohli odpoutat od stíhajících vysokoškoláků. Bylo ale opravdu jen otázkou času, kdy „napnutá struna“ praskne. To se stalo v polovině této periody, ve které byl ještě stav hodně vyrovnaný 45:44 pro naše Orly. Pak ale prostějovští Orli zintenzivnili svoji obranu, na rozehrávce se ocitnul Pavel Slezák a rázem přišel bodový trhák. Nejprve jsme se dílčím skóre 8:1 odskočili na osmibodové vedení 53:45 a trenér hostů si vybral další ze svých oddechový časů. Po něm přešli jeho svěřenci do zónové obrany, která měla zbrzdit naše Orly, ale ani tato změna v obraně nepomohla a my jsme tak ještě do konce třetí čtvrtiny zvýšili náš náskok na třináct bodů, přičemž v závěru jsme se dvakrát prosadili z tříbodové pozice a to díky Bohačíkovi a Prášilovi. Skóre před závěrečnou části bylo tedy 61:48.

Závěrečná fáze dnešního posledního domácího zápasu Orlů v rámci základní části začala tlakem Orlů stejně jako v závěru třetí periody. Pětice domácích, složená čistě z českých hráčů (Slezák, Bratčenkov, Bohačík, Prášil, Pelikán), přidávala jeden bod za druhým a naše vedení neustále narůstalo. Zastavilo se teprve v šesté minutě, kdy tříbodovou střelou upravil Bratčenkov na 73:51. Po dalším oddechovém čase hostí pak došlo k prostřídání na obou stranách a zápas se už jen opravdu dohrával. Po čtyřicetiminutovém boji čistého času tak svítilo na světelné tabuli skóre 81:60 a domácí Orli si tak připsali sedmnáctou výhru v letošním ročníku Mattoni NBL.BK Prostějov - USK Praha 81:60 (18:17 39:34 61:48)

BK Prostějov: Cadri-Nicholson Bertengeh 18, Pandula Dušan 15, Pelikán Rostislav 9, Bohačík Jaromír 8, Peterson Travis 6, Slezák Pavel 6, Smith Jamar 6, Eitutavičius Arvidas 5, Prášil Jaroslav 5, Bratčenkov Vojtěch 3, Švrdlík Kamil 0, Venta Matej 0

USK Praha: Hruban Vojtěch 14, Votroubek Stanislav 10, Vocetka Michal 8, Cvek Viktor 5, Šotnar Michal 5, Kyzlink Tomáš 4, Sedmák Peter 4, Soukup Milan 4, Mareš Michal 3, Feštr Lukáš 2, Slavík Jiří 1, Stariat Jiří 0

střelba 3b.: 20/8:25/11

střelba 2b.: 46/23:36/10

TH: 17/11:14/7

doskoky: 48:31

chyby: 13:15

rozhodčí: Dolinek Ivo, Paulík Robert, Večeřa Pavel

komisař: Štěnička Dušan

autor: BK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.