> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Pohřeb v Tanvaldu = oslava zločinu

vloženo: 09.01.2012           komentářů: 0

Pohřeb v Tanvaldu = oslava zločinu

V Tanvaldu byl zastřelen zločinec při loupežném přepadení. To je naprosto nesporný fakt, protože jinak by policie v žádném případě nenechala střelce na svobodě. Tuto skutečnost však z politických, taktických a bezpečnostních důvodů nezveřejnila, protože by při pohřbu hrozilo střetnutí mezi oprávněně rozhořčenými občany a početnou skupinou loupežníkových příznivců. Umožnila tak českým médiím, bohužel včetně iDnes, doslova oslavu zločinu.

Nad tklivým obrázkem otce Ladislava Tatára držícího v ruce fotografii svého syna – kriminálníka - by se měl každý rozplakat. Stejně tak je naprosto zrůdné uctění mrtvého lopežníka minutou ticha. Tento pietní akt totiž bývá často posledním vyjádřením úcty padlým v čestném boji. A jakousi neformální přísahou, že i my pozůstalí, budeme tento úctyhodný boj a obětavý přístup podporovat.

V tomto případě „padl“ zloděj a útočník, který si chtěl jen trochu nakrást a nožem zlikvidovat člověka bránícího svůj majetek. Proto jsme mu my, truchlící, sdílející stejné morální hodnoty povinni vzdát úctu a neformálně tak slíbit, že v jeho „boji“ budeme pokračovat až do naprostého vítězství. Nebylo by od věci, aby byl vyhlášen den, když ne státního, tak alespoň tanvaldského smutku.

A tak mi nezbývá jen povzdechnout: „Ó, jak hluboko jsme klesli !!!“

Václav Husák

autor: vaclavhusak.blog.iDNES.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.