> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Curychu to bude pokus číslo pět

vloženo: 09.01.2012           komentářů: 0

V Curychu to bude pokus číslo pět o první vítězství v probíhajícím ročníku Ligy mistryň
Určitě znáte tu hlášku ze slavného českého filmu Vesničko má, středisková: "Už nastavili zrcadlo? Já se půjdu dívat, až nastaví zrcadlo!" A právě takové nastavování zrcadla teď čeká volejbalistky VK Modřanská Prostějov. Po čtyřech dosavadních porážkách v Champions League 2011/12 nastoupí ke svému pátému utkání v základní skupině C, na hřišti švýcarského Voléro Curych se hraje ve středu 11. ledna od 20.15 hodin.

Stačí nahlédnout do průběžné tabulky, kde mají Hanačky jediný bodík a jejich nadcházející soupeřky body čtyři, aby bylo jasno o výchozí situaci i důležitosti středečního duelu. Pouze vítězství zachová českým mistryním reálnou naději na postup do play off, zvlášť když v závěrečném střetnutí grupy narazí na velkého favorita z Kazaně.
Do vyřazovací fáze projde i nejlepší tým z posledních míst všech pěti skupin, k čemuž bude s velkou pravděpodobností nutné posbírat minimálně čtyřbodový zisk. Ještě jistější variantou je samozřejmě posun na třetí pozici, ale ať tak či onak, výhra v Curychu se jeví jako nutnost. Takže Modřanky musejí zmobilizovat všechny herní, fyzické i psychické síly, zúročit kvalitní přípravu z uplynulých týdnů a všechno tohle najednou prodat v klíčovém střetnutí!
„Je důležité, že nám dobře vyšel přípravný zápas ve Vídni po delší sváteční pauze. Proti Schwechatu podal celý tým velmi solidní výkon a pozitivně se naladil před cestou do Švýcarska, přestávka nebyla na holkách vůbec znát,“ pochvaloval si trenér VK Miroslav Čada po přátelském vítězství 3:0 v klasickém duelu a 4:1 i se dvěma dodatečnými sety navíc.
Na palubovce Voléra budou však jeho svěřenky muset zvládnout neporovnatelně důležitější souboj. „Samozřejmě si všichni uvědomujeme význam utkání v Curychu, na druhou stranu by nebylo dobré až příliš podléhat tlaku z okolí. Podstatné je, že jsme pro úspěch udělali maximum včetně důkladné taktické přípravy tak, aby nás soupeř nezaskočil tak jako v prvním vzájemném duelu. Když předvedeme kvalitní volejbal, určitě můžeme zvítězit. Rozhodne se na hřišti,“ odtušil Čada.
K dispozici bude ve středu mít kompletní kádr s výjimkou zraněné nahrávačky Šárky Kubínové (natažené vazy v koleni). Pokud ale Prostějovanky do play off přece jen nakonec projdou, budou mít při losu dost nevýhodné postavení a do osmifinále určitě dostanou hodně silného protivníka. Jestliže obsadí jedno z nepostupových čtvrtých míst, přesunou se do čtvrtfinále CEV Cupu, který by následně zkusily ovládnout.

Aktuální stav Champions League žen 2011/12
Základní skupina A
1. Cannes 4 0 12:2 12
2. E. Istanbul 3 1 10:7 8
3. Cortese 1 3 7:10 4
4. Schwerin 0 4 2:12 0
Zbývající zápasový program – 5. kolo: SC Schwerin – Villa Cortese, RC Cannes – Eczacibasi Istanbul. 6. kolo: Eczacibasi Istanbul – SC Schwerin, Villa Cortese – SC Cannes.
Základní skupina B
1. F. Istanbul 3 1 10:3 9
2. R. Baku 3 1 9:4 9
3. Drážďany 1 3 4:9 3
4. Mylhúzy 1 3 3:10 3
Zbývající zápasový program – 5. kolo: Rabita Baku – SC Drážďany, Fenerbahce Istanbul – ASPTT Mylhúzy. 6. kolo: ASPTT Mylhúzy – Rabita Baku, SC Drážďany – Fenerbahce Istanbul.
Základní skupina C
1. Kazaň 4 0 12:4 11
2. Sopoty 3 1 9:5 8
3. Curych 1 3 7:10 4
4. Prostějov 0 4 3:12 1
Zbývající zápasový program – 5. kolo: Voléro Curych – VK Modřanská Prostějov (11. ledna, 20.15 hodin), Dynamo Kazaň – Atom Sopoty (11. ledna, 14.00 hodin). 6. kolo: VK Modřanská Prostějov – Dynamo Kazaň (17. ledna, 17.00 hodin), Atom Sopoty – Voléro Curych (17. ledna, 20.30 hodin).
Základní skupina D
1. A. Baku 3 1 11:4 10
2. V. Istanbul 3 1 9:5 8
3. Bergamo 1 3 6:9 4
4. Constanta 1 3 3:11 2
Zbývající zápasový program – 5. kolo: Volley Bergamo – Azerrail Baku, Tomis Constanta – Vakifbank Istanbul. 6. kolo: Vakifbank Istanbul – Volley Bergamo, Azerrail Baku – Tomis Constanta.
Základní skupina E
1. Pesaro 3 1 10:3 9
2. Muszyna 3 1 9:6 8
3. Moskva 2 2 8:7 7
4. Bělehrad 0 4 1:12 0
Zbývající zápasový program – 5. kolo: Fakro Muszyna – Dynamo Moskva, Scavolini Pesaro – CZ Bělehrad. 6. kolo: CZ Bělehrad – Fakro Muszyna, Dynamo Moskva – Scavolini Pesaro.

autor: VK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.