> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pracovní stáž v Bruselu

vloženo: 13.01.2012           komentářů: 1

Láká Vás vycestovat do zahraničí? Proč nevyzkoušet stáž přímo v Evropské unii?
Nabízí se několik možností – stát se stážistou u europoslance nebo v dalších institucích Evropské unie. Jedenadvacetiletá studentka Blanka Poštulková však zvolila jinou cestu a vybrala si stáž v bruselské kanceláři Zastoupení Olomouckého kraje. Narodila se v Lošticích, v Olomouci studuje na Univerzitě Palackého a rozhodla se reprezentovat Olomoucký kraj i v Evropské unii. Cesta k získání této stáže pro ni začala již v říjnu odevzdáním přihlášky na univerzitě. V listopadu se zúčastnila přijímacího pohovoru a krátce poté bylo jasné, že stáž bude nabídnuta právě studentce rozvojových studií. První týden v lednu absolvovala školení v kanceláři zastoupení na Krajském úřadě v Olomouci a další týden odjela do Bruselu. Zastoupení vykonává pro kraj a další subjekty včetně Univerzity Palackého zájmové sdružení právnických osob OK4EU, které studentům humanitních oborů nabízí možnost pravidelných stáží v Bruselu. Blanka nešetří chválou na město a sděluje své první dojmy. „Brusel je krásné město, nejvíce jsem byla nadšená, když jsem mohla vidět všechny evropské instituce.“ Na šest měsíců tak vyměnila Loštice za Brusel, studium na univerzitě za práci pro Olomoucký kraj. „Budu zprostředkovávat možnosti pro kraj nebo se podílet na organizaci kulturních a odborných akcí. Zatím jsem úplně na začátku, ale věřím, že moje práce bude zajímavá a hlavně přínosná pro Olomoucký kraj.“

autor: Michaela Vráželová - OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.