> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Radegast Líheň 2011

vloženo: 14.01.2012           komentářů: 1

k 11. ročníku soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň

Hudebníci mají poslední možnost se přihlásit do soutěže!
Opravdu na polesní chvíli čekaly desítky hudebních skupiny, které se chtěly přihlásit do již jedenáctého ročníku soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň. Oficiálním dnem ukončení přihlášek měla být neděle 15. Ledna 2012, ale právě na prosbu hudebníků bude tento termín ještě o pár dnů prodloužen.
„Vyhlásili jsme soutěž sice s dostatečným předstihem, ale jak známe hudebníky, protože z nich také pocházíme, bývá pro amatérské kapely problém zajistit kvalitní hudební nahrávku, s kterou by se mohli nejen ucházet o účast, ale zejména se veřejně prezentovat. Dorazilo k nám několik emailů s prosbou o prodloužení termínu přihlášek a protože si to z organizačních důvodů můžeme dovolit aniž bychom nějak ohrozili plánovaný start soutěže, vyhovíme jim. Mohou se tedy hlásit až do 20. ledna 2012. Poté ale již definitivně uzavřeme přihlašovací formulář a porota vybere 108 soutěžních kapel,“ popsal ústupek hudebníkům ředitel soutěže Radegast Líheň Marek Slonina z produkční agentury Viking agency. Všichni zájemci tak mají ještě několik dnů na to, aby se přihlásili na portálu www.rock.cz do souboje hudebních skupin z celého Ćeskoslovenska. „Máme radost, že se letos do soutěže zapojilo mnohem více skupin ze Slovenska než v předchozím ročníku a podle jejich kvalit to bude rozhodně pro dobro soutěže. Právě srovnání hudebníků mezi sebou je určitě pozitivní pro jejich další hudební růst,“ dodává Slonina.
I v roce 2012 (stejně jako v roce 2011) uvidí fanoušci rockové muziky znalí soutěže Radegast Líheň celkem vystoupit 54 skupin v základních kolech ve třech klubech Moravskoslezského kraje. V každém z nich se v šesti základních kolech před porotou koncertně utkají vždy tři soutěžící. Ve stejnou dobu, kdy budou probíhat živé koncerty, pak budou rozhodovat fanoušci na internetu o dalších čtyřiapadesáti soutěžících na www.rock.cz. Vítězové jednotlivých kol pak postoupí do čtvrtfinále, které kapely prověří v druhé oblasti. Vítězové z live hraní se tak mezi sebou utkají v hlasování posluchačů a ti nejlepší z éteru se naopak mezi sebou utkají během živých vystoupení na pódiu. Poslední semifinálová kola proběhnou opět opačným systémem výměnou live hraní a internetového hlasování a odtud již vzejdou čtyři finalisté. Ty ve Velkém finále naplánovaném na půlku dubna do klubu Garage v Ostravě doplní ještě hudební host a na tomto koncertu se před nejpočetnější porotou rozhodne o vítězích a poražených. Všechny koncerty jsou zdarma a proto lákají diváky a očekávat se dá bouřlivé finále a parádní koncerty před početným publikem. Soutěž začíná počátkem února 2012 a ve hře jsou opět atraktivní ceny a zajištění vystoupení na atraktivních festivalech a open-air akcích. Bližší informace o Live části soutěže budou přinášet stránky www.lihen.cz a o hlasování na internetu pak www.rock.cz.

autor: www.lihen.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.