> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Šternberský tým si z Prostějova

vloženo: 15.01.2012           komentářů: 0

Šternberský tým si z Prostějova odvezl debakl
Chuť prostějovských volejbalistek odčinit už pátou porážku v evropské Lize mistryň z Curychu odnesl na české scéně Šternberk. Ženy VK Modřanská jej v 16. kole UNIQA extraligy doslova smetly z kurtu, když aspoň trochu vyrovnaný byl pouze druhý set. Jinak dle očekávání suverénně kraloval vedoucí mančaft tabulky, který dalším vítězstvím znova upevnil své postavení před pražským Olympem. A v dalším dílu nejvyšší soutěže ČR zajíždí právě na palubovku aktuálně největšího konkurenta.

VK Prostějov – Sokol Šternberk 3:0 (12, 16, 10)
Rozhodčí: Kostka a Hudík. Čas: 58 minut. Diváků: 400. Sestavy – Prostějov: Velikiy, Hrončeková, Popovič, Artmenko, Monzoni, Smák, libero Chlumská - Soares. Trenér: Miroslav Čada. Šternberk: Dřímalová, Oborná, Pavlitová, S. Janečková, M. Janečková, Sochorcová, libero Hronová – Římská, Segeťová. Trenér: Radomil Juřík.
Bodový vývoj – první set: 5:0, 7:1, 10:2, 13:5, 13:7, 18:7, 18:10, 22:11, 25:12. Druhý set: 1:3, 3:3, 4:6, 7:6, 11:7, 13:8, 15:9, 20:10, 22:12, 22:14, 24:14, 25:16. Třetí set: 0:1, 3:1, 7:2, 9:3, 11:4, 11:6, 16:6, 18:7, 20:10, 25:10.
Až přílišný respekt z účastníka Champions League měly v úvodu hostující hráčky, čehož koncentrované Modřanky využily k pohodovému rozjezdu střetnutí (5:0). Až za stavu 10:2 se Sokol osmělil, zlepšil příjem i obranu v poli a dokázal snížit (13:7), jenže vzápětí opět pohořel při výborném podání Hrončekové (18:7). Právě během jejích servisů ženy VK dosáhly dvou pětibodových šňůr, což výrazně přispělo k jednoznačnosti zahajovací sady – 25:12.
Druhý set odstartoval mnohem vyrovnaněji, šternberské volejbalistky šly dokonce poprvé do vedení (1:3, 4:6). Z krátkého výpadku na přihrávce se však favoritky rychle vzpamatovaly a okamžitě znovu nahodily svůj bodostroj, když vedle nekompromisních útoků též velmi často blokovaly (7:6, 11:7, 15:9). Vzápětí navíc zaúřadovala svým podáním opět Hrončeková a celé dějství zase nabralo jasný směr s průběžným skóre 20:10 i tím konečným 25:16.
Hladký průběh následně Prostějovanky udržely také ve třetí sadě, kdy nadále ofenzivně dominovaly smečařka Velikiy a blokařka Hrončeková. Obě těžily z dobré spolupráce s nahrávačkou Smák, celkově se dařilo celému domácímu družstvu. Naopak Sokolky často chybovaly vynuceně i zbytečně, čímž zápas dospěl k výsledku s nádechem debaklu – 25:10.
Ľubomír Petráš (asistent trenéra VK Modřanská Prostějov): „Z naší strany to bylo především o koncentraci a soustředění na každý míč. Chtěli jsme dělat co nejméně chyb, to se dařilo. Jasně jsme dominovali v útoku, i když Šternberk dobře přihrával náš spíše taktický servis. Celkově jsme utkání zvládli velmi kvalitně, nejvíc se prosazovaly Veronika Hrončeková s Annou Velikiy a Tali Artmenko.“
Solange Soares (kapitánka VK Modřanská Prostějov): „Dnešní soupeř neměl tak vysokou úroveň, my jsme dobrým výkonem splnily vítěznou povinnost.“
Radomil Juřík (trenér TJ Sokol Šternberk): „Hodnotí se mi složitě, když jsme ve třetím setu uhráli jen deset bodů, což je velice málo. Dvě sady předtím přitom náš výkon nebyl až tak špatný. Překvapilo mě, že jsme neměli větší problémy s prostějovským servisem, naopak velké potíže holkám dělal domácí útok. Ten byl mnohem důraznější, výš a celkově lepší, právě v téhle činnosti spočíval obrovský rozdíl mezi oběma týmy. Snažili jsme se aspoň bojovat, ale není to snadné, když se vydřený balón rychle vrátí z druhé strany sítě opět k nám tvrdě na zem.“
Markéta Janečková (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Z naší strany to byl hodně špatný výkon, soupeř nás jasně přehrál hlavně na síti.“

autor: VK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.