> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

AZet si chce proti Jestřábům

vloženo: 21.01.2012           komentářů: 0

AZet si chce proti Jestřábům spravit chuť.

Po sérii tří domácích zápasů v řadě odjíždí AZet na půdu soupeře. Stane se jím tentokrát Prostějov. Ani jeden z týmů v poslední době neprožívá nejlepší období. Přesto se očekáváná skvělý zápas, jelikož oba celky patří ke špičce 2. ligy.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY:

Havířov se s Prostějovem utká počtvrté a naposled v letošní základní části. Z předchozích tří soubojů AZet vyhrál dva, nezvládl pouze první domácí utkání. Jestřábi vyhráli zápas 5:2, jediným úspěšným střelcem Havířova byl Robert Říčka, jenž vsítil obě branky. Následující dvě utkání už ale patřila Havířovu, nejprve Prostějov padl na vlastním ledě poměrem 2:3, poté se dějiště přemístilo na půdu Azetu, který slavil výhru v poměru 6:3.

JAK SE JIM DAŘÍ:

AZ HAVÍŘOV – Svěřenci trenéra Jana Danečka si po čtyřzápasové vítězné šňůře připsali hned dvě porážky v řadě, obě před domácím publikem. Nejprve se opět ukázalo, že Havířovu se proti Novému Jičínu dlouhodobě nedaří, a tak přišla porážka po samostatných nájezdech 3:4. Jenže ani další prohra nebolela o moc méně. Celkem jednoznačná porážka 2:5 od rivala z Karviné posadila hráče Havířova pevně na zadek.

Na pomyšlenou jsou zejména přesilové hry a špatná produktivita. Přestože se o těchto prvcích mluví už delší dobu, k lepšímu se věci zatím nemají. Proti Prostějovu si ale svěřenci trenéra Danečka nemohou dovolit inkasovat dvakrát v přesilovce (jako proti Karviné), a tak bude základním kamenem úspěchu především zlepšit tyto prvky hry.

LHK Jestřábi Prostějov–Ani náš soupeř nemá nijak oslnivou formu. Vyhrál sice již tři utkání v řadě, poslední zápas s Frýdkem-Místkem však ani přes výhru 6:4 nepatřil mezi ty povedené. Prostějov už po první třetině prohrával 0:3, nakonec ale vstal z mrtvých a zápas otočil. Navíc si před touto vítěznou sérií Jestřábi připsali hned čtyři porážky v řadě. Překvapující byla zejména porážka 3:5 s Uherským Hradištěm.

Proti Havířovu bude chtít Prostějov za každou cenu uspět zejména proto, že drží v tabulce čtvté místo, které zaručuje do play-off výhodu domácího prostředí. Jenže pátý Vsetín má stejně bodů (62), a tak se zdá, že boj o lepší výchozí pozici do vyřazovací části bude napínavý až do konce.

KDO JE VE FORMĚ:

Proti Prostějovu má skvělou formu zejména Robert Říčka, jenž v každém ze tří utkání v letošní sezóně dokázal vstřelit alespoň jednu branku. V příštím utkání ale nebude moct svou formu ukázat, jelikož si poranil nohu. Zatímco útok Havířova poněkud stagnuje, obrana si zaslouží lepší hodnocení. Zejména dvojice Krisl – Rimmel.
Z posledních šesti zápasů si Patrik Rimmel připsal tři branky a dvě asistence. Krisl je na tom podobně (2+3). Formu má také Robert Najdek nebo Martin Potočný.

V Prostějově má formu takřka celý útok. Poslední tři zápasy totiž Jestřábi vstřelili vždy alespoň pět branek. Formu má zejména Lukáš Duba (4+2), předchozí zápasy se vyvedly třeba také Smejkalovi nebo Osinovi.

SLOVO TRENÉRA:

Hráči chodí do přesilovek s tím, že se nemůže nic stát. Buď dají gól, nebo se skóre nezmění, ale tak to nefunguje. Prostě se na to nesoustředíme a hrajeme strašně složitě. Loni jsme okamžitě přihráli na obránce a stříleli, byl tam i důraz před brankou a to nám letos chybí. Přitom to hráčům na každém tréninku připomínáme, že důraz před brankou je strašně důležitý. My tam sice jsme, ale jsme neaktivní a stojíme na místě.

ZRANĚNÍ:

Havířov nemůže počítat se svým nejlepším útočníkem Robertem Říčkou. Ten si na tréninku poranil nohu a proti Prostějovu nenastoupí. Vrátit by se měl v průběhu února.
Sestavy z minulého kola:

AZ Havířov: Vrba - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L. - Klimša, Maruna, Najdek, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček, Lhotský, Kraft, Pechanec, Brezani, Pavlas

HC Karviná: Taťák (15.Musil) - Kumstát, Osina, Doseděl, Kolibár, Peštuka, Paška, Finkes, Kaluža, Stejskal, Duba, Smejkal, Ševčík, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek, Berčák, Stráněl, Mikšovský, Zachar
Další zápasy tohoto kola:

Frýdek–Místek – Přerov (17:00)
Opava – Poruba (17:00)
Karviná – Nový Jičín (17:00)
Vsetín – Valašské Meziříčí (neděle 17:30)

autor: David Motloch

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.