> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Osmifinálovým soupeřem Istanbul

vloženo: 21.01.2012           komentářů: 0

Osmifinálovým soupeřem je žhavý adept na celkový triumf Fenerbahce Istanbul
Bylo jasné, že naše volejbalistky narazí v 1. kole play off CEV Champions League 2011/12 na nesmírně silného protivníka. Losování úvodního dějství evropské Ligy mistryň v Lucemburku však předčilo veškerá očekávání, neboť ženy VK Modřanská Prostějov čeká papírově asi nejkvalitnější tým klubové Evropy (potažmo světa) - Fenerbahce Universal Istanbul.

Turecké mistryně se již třetím rokem snaží dosednout na kontinentální trůn, jenže předchozí dva pokusy jim těsně nevyšly. V roce 2010 prohrál oddílový gigant ze země půlměsíce těsně ve finále, loni opět o fous nezvládl domácí semifinále a bral „jen“ bronz. Letos už pro vedení Fenerbahce neexistuje nic jiného, než titul. A Hanačky teď stojí v cestě jako překážka, která by jasnému favoritovi neměla nadělat větší problémy. Ale stačí si vzpomenout na dvanáct měsíců staré bitvy s Rabitou Baku…
Právě nejbohatší klub planety potkal Istanbul v základní skupině probíhajícího ročníku pohárové soutěže, doma jej přehrál 3:0 a venku mu podlehl 1:3. Všechny ostatní zápasy Fenerbahce s ASPTT Mylhúzy a SC Drážďany skončily jasným vítězstvím 3:0, pouze v posledním kole na německé palubovce to bylo 3:1. A Turkyně celou grupu ovládly těsně před Baku.
Náš tým se s výběrem Universal nestřetne poprvé, k úvodní vzájemné konfrontaci došlo před dvěma lety ve skupině Champions League. A Prostějov jak venku, tak doma prohrál jednoznačně 0:3. Tehdy měla istanbulská družina na soupisce řadu mezinárodních hvězd, zatímco aktuálně sází hlavně na domácí reprezentantky a větší soudržnost kolektivu. Přesto patří mezi největší opory čtyři cizinky: Brazilka Claudino, Ruska Šaškova, Korejka Koung a Američanka Tom). Každopádně má tenhle mančaft obrovskou kvalitu a VK může proti němu pouze překvapit.

Los osmifinále CEV Champions League žen 2011/12
VK Modřanská Prostějov – Fenerbahce Istanbul
Atom Sopoty – Rabita Baku
SC Drážďany – Dynamo Kazaň
Voléro Curych – Azerrail Baku
Fakro Muszyna – RC Cannes
Eczacibasi Istanbul – Vakifbank Istanbul
Volley Bergamo – Scavolini Pesaro
Villa Cortese – Dynamo Moskva

První duel mezi Modřanskou a Fenerbahce se hraje ve středu 1. února (od 17.00 nebo 18.00 hodin), odveta přijde na řadu mezi 7. a 9. únorem.

Hráčská soupiska Fenerbahce Universal Istanbul
1 Fabiana Claudino (blokařka, Brazílie, 193 cm, 76 kg, 26 let)
2 Ezgi Dilik (nahrávačka, Turecko, 170 cm, 60 kg, 16 let)
3 Nihan Güneyligil (libero, Turecko, 170 cm, 60 kg, 29 let)
4 Seniye Merve Dalbeler (libero, Turecko, 180 cm, 69 kg, 24 let)
5 Ljubov Šaškova (univerzálka, Rusko, 193 cm, 72 kg, 34 let)
6 Yagmur Kocyigit (univerzálka, Turecko, 183 cm, 73 kg, 23 let)
7 Duygu Bal (blokařka, Turecko, 190 cm, 73 kg, 24 let)
8 Ipek Soroglu (blokařka, Turecko, 192 cm, 72 kg, 26 let)
9 Seda Tokatlioglu (smečařka, Turecko, 192 cm, 83 kg, 25 let)
10 Kim Yeon Koung (smečařka, Jižní Korea, 192 cm, 71 kg, 23 let)
11 Naz Aydemir (smečařka, Turecko, 188 cm, 68 kg, 21 let)
12 Zeynep Seda Eryüz (nahrávačka, Turecko, 180 cm, 71 kg, 28 let)
14 Eda Erdem (blokařka, Turecko, 190 cm, 75 kg, 24 let)
15 Logan Tom (smečařka, USA, 186 cm, 80 kg, 30 let)
16 Ecem Turker (nahrávačka, Turecko, 168 cm, 61 kg, 19 let)
17 Didem Ege (libero, Turecko, 173 cm, 60 kg, 23 let)

Trenéři Fenerbahce Universal Istanbul
Hlavní kouč: Jose Roberto Guimares Lages
Asistent: Mehmet Kamil Soz

autor: VK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.