> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Orli zlomili odpor Chomutova

vloženo: 22.01.2012           komentářů: 0

Orli zlomili odpor Chomutova ve druhé polovině a vezou další vítězství!
Po středečním vítězství Orlů v Kolíně zavítali svěřenci trenéra Cholevy do Chomutova, k dalšímu utkání základní části Mattoni NBL. Chomutov, momentálně citelně oslabený o kapitána a ex-orla Staňka, se sice v úvodu zápasu přetahoval s naším celkem o vedení, ale od druhé čtvrtiny to byli už převážně naši borci, kteří udávali tempo zápasu. Zlom v celém utkání přišel ve třetí periodě, ve které jsme rozhodli drtivou sérií 12:0. Ta nás posunula do jasného osmnáctibodového vedení 62:44. Od tohoto okamžiku se s přispěním všech hráčů naší soupisky náskok jenom zvyšoval, až v závěru utkání dosáhnul třicetibodového maxima. Nakonec jsme znovu překonali stobodovou hranici a zvítězili poměrem 101:72.

Konec základní části Mattoni NBL se velmi rychle blíží a naši Orli stále pokračují v sérii šesti zápasů na venkovních palubovkách. Po vyrovnané bilanci z Polabí – porážka v Nymburku a vítězství v Kolíně, pokračovali Orli dál na západ, aby změřili síly s týmem Levhartů z Chomutova. Těm se v nedávné době zranil kapitán a klíčový hráč Pavel Staněk, který již podstoupil operaci kolene a s největší pravděpodobností pro něj letošní sezóna předčasně skončila. Domácí, oslabení o tohoto tahouna, ale nechtěli dát svoji kůži v dnešním zápase lacino a díky svým zahraničním akvizicím – Pope a Lowery byla první čtvrtina hodně vyrovnaná. Orli si tak s domácím celkem několikrát vyměnili vedení, až čtyřbodová série domácích posunula našeho soupeře do šestibodového vedení 21:15 a i když jsme v závěru desetiminutovky vytvořili na našeho protivníka dostatečný tlak, nepodařilo se nám v této fázi utkání vyrovnat. První perioda tak skončila poměrem 21:19 pro domácí.

Ve druhé části se ujal slova dnes excelující Jarda Bohačík a svými čtyřmi body v řadě otočil vývoj utkání v náš prospěch 25:23. Když se posléze trefil i kapitán Prášil, bylo naše vedení již pětibodové. Domácí se ale nevzdali a šestibodovou sérií znovu otočili. Následně si oba celky ještě pětkrát prohodili vedení, aby nakonec Smith s Eitutavičiusem a jejich šest bodů v řadě definitivně rozhodli o našem poločasovém vedení 41:35.

Zatímco v první polovině dnešního utkání jsme se museli s domácím celkem opravdu přetahovat o vedení, ve druhé polovině už domácí naší ofenzívě nestačili. Zprvu s námi za domácí držel krok ostřílený harcovník Sucharda, ale za stavu 44:50 přišla dvanáctibodová šňůra hanáckého celku (Eitutavičius 6b, Smith 4b, Švrdík 2b) a o výsledku utkání bylo prakticky rozhodnuto 62:44. Náš ofenzivní nápor navíc neustal ani po této dvanáctibodové sérii a ještě do konce třetího hracího období jsme překročili dvacetibodovou hranici. Do závěrečné fáze jsme tak vstupovali s dvaceti dvoubodovým vedením 74:52.

V závěrečném kvartálu už s ohledem na rozdíl ve skóre nešlo ani tak o vítěze, jako spíš o to, jakým rozdílem dnešní utkání Levhartů a Orlů skončí. Domácí se ale v úvodu této fáze příliš neprosazovali a jejich deficit tak poměrně rychle narostl na třicet bodů. Kolem této hranice pak průběžný stav začal oscilovat, až se v závěru utkání zastavil na dvaceti devíti bodech a stavu 101:72. Orli tak vezou domů další pokořenou stovku a další dvoubodový zisk, který nám garantuje druhou pozici v tabulce Mattoni NBL po základní části!Levharti Chomutov - BK Prostějov 72:101 (21:19 36:41 52:74)

Levharti Chomutov: Lowery jr Robert 18, Sucharda Věroslav 15, Hanzlík Zdeněk 12, Pope Patrick Donnell 11, Krakovič Jakub 6, Sahan Filip 4, Bašta Martin 3, Kozubík Jakub 3, Hemmy Pavel 0, Jakeš Martin 0, Kudláček Kamil 0

BK Prostějov: Eitutavičius Arvidas 22, Smith Jamar 17, Bohačík Jaromír 15, Slezák Pavel 12, Prášil Jaroslav 9, Švrdlík Kamil 9, Bratčenkov Vojtěch 7, Cadri-Nicholson Bertengeh 4, Pandula Dušan 3, Peterson Travis 3, Pelikán Rostislav 0

střelba 3b.: 19/5:22/9

střelba 2b.: 50/23:41/28

TH: 18/11:21/18

doskoky: 19:35

chyby: 21:19

rozhodčí: Galajda Václav, Znamínko Petr, Kec Jakub

komisař: Matějček Josef

autor: BK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.