> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Před Davisovým pohárem

vloženo: 24.01.2012           komentářů: 0

Pořadatelé zápasu Davisova poháru s Itálií a 51. Zlaté tretry z agentury Česká sportovní a společnosti TK Plus ve čtvrtek 19. ledna na tiskové konferenci na městském stadionu ve Vítkovicích informovali o přípravách na dvě nejvýznamnější sportovní akce první poloviny roku v Ostravě. Spolu s majitelem TK Plus Miroslavem Černoškem, ředitelem a manažerem Zlaté tretry Janem Železným a Alfonzem Juckem přišel mezi novináře také náměstek primátora pro oblast sportu Martin Štěpánek. Ostrava patří k hlavním partnerům obou akcí.
Před Davisovým pohárem s výhledem na Zlatou tretruPodle manažera Vladimíra Šafaříka jsou přípravy na utkání prvního kola světové skupiny Davisova poháru Česko-Itálie, které se odehraje od 10. do 12. února ve vítkovické ČEZ Aréně, v plném proudu. Zástupci italského tenisového svazu byli při návštěvě dějiště utkání s halou a ubytováním maximálně spokojeni a do Ostravy se těší. Italové budou sázet na vyrovnaný tým, ve kterém mohou být Fabio Fognini, Potito Starace, Andreas Seppi nebo některý z dalších tenistů. Český nehrající kapitán počítá do dvouher s Tomášem Berdychem a Radkem Štěpánkem. Novinkou bude na kurtu položený nový nátěrový povrch Novacrylic Ultra Cushion. V Ostravě poprvé uvidíme v akci tzv. jestřábí oko, kontrolující dopad míčku k lajně s přesností 1 milimetru.Také pořadatelé Zlaté tretry, která proběhne na vítkovickém stadionu ve čtvrtek 24. května, už mají první slavná jména ve startovní listině. Popáté za sebou poběží 110 metrů překážek světový rekordman Dayron Robles z Kuby, sprinterka Veronica Campbell-Brownová (Jamajka), čtvrtkař LaShawn Merritt (USA) nebo paralympijská hvězda Oscar Pistorius (JAR). Po osmi letech se do programu vrací koule mužů, silný bude jako vždy oštěp. A start Usaina Bolta? Alfonz Juck naznačil, že jednání se superstar světové atletiky jsou na dobré cestě.


autor: Tisková mluvčí MMO

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.