> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Olympiáda dětí a mládeže 2012

vloženo: 29.01.2012           komentářů: 0

Olympiáda dětí a mládeže 2012 byla slavnostně zahájena

Zimní Olympiáda dětí a mládeže začala psát svou pátou kapitolu. Bývalý olympionik ve skocích na lyžích a vnuk legendárního Jiřího Rašky Jan Mazoch v neděli odpoledne přesně v 15:44 hod. v ostravské ČEZ Aréně slavnostně zapálil olympijský oheň a tím oficiálně odstartoval olympijské hry dětí a mládeže do 16 let, které letos pořádá Moravskoslezský kraj.

Minuta ticha za nedávno zesnulého Jiřího Rašku vdechla Oficiálnímu zahájení ODM 2012 nostalgický ráz. Raškův vnuk Jan Mazoch pak převzal po svém dědovi úkol slavnostně zahájit olympiádu. „Nad nabídkou nahradit v této roli dědu jsem neváhal ani chvíli. Skončil tím pro mě náročný týden nabitý emocemi, ale udělal jsem to strašně rád,“ řekl viditelně dojatý skokan.

Zahájení dokreslilo představení jednotlivých krajských reprezentací, které v roli vlajkonošů vedli bývalí vynikající olympionici. „Mladí sportovci viděli, že úspěšní olympionici jsou také lidé z masa a kostí a že by v budoucnu mohli jejich úspěchy zopakovat. To setkání zasloužilých olympioniků s těmi začínajícími mělo určitě smysl,“ prohlásil hokejista David Moravec, olympijský vítěz z Nagana 1998 a vlajkonoš Moravskoslezského kraje. Mezi čestnými hosty se objevili například Dana Zátopková, Květa Jeriová-Pecková, František Černík, Táňa Kocembová - Netoličková a další celebrity českého sportu. „Těm mladým závidím, protože za našich mladých let nic podobného neexistovalo. Určitě to pro ně bude prima týden,“ přiznala Táňa Kocembová-Netoličková.
Za organizátory z Moravskoslezského kraje prohlásil Libor Lenčo, místopředseda organizačního výboru, že slavnostní zahájení proběhlo podle předpokladů. „Jako vždy jsme řešili pár zákulisních problémů, ale jinak jsme byli moc spokojeni, všechno klaplo na jedničku. Teď nezbývá než pozvat všechny na olympijské soutěže a další slavnostní ceremoniály.“

Slavnostní zahájení doplnila elektronická houslová show Jiřího Erlebacha či koncert třinecké skupiny Charlie Straight. Přímý přenos slavnostního zahájení přenášela TV Noe, www.tvportaly.cz a oficiální web olympijských her. Program olympiády pokračuje zítra úvodními soutěžemi, více informací najdete na www.odm2012.cz.


autor: www.odm2012.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.