> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

ODM 2012

vloženo: 01.02.2012           komentářů: 1

Třetím soutěžním dnem dnes pokračovala Olympiáda dětí a mládeže 2012, kterou pořádá Moravskoslezský kraj. Domácí fanoušci se mohli radovat z postupu svého týmu do semifinále hokejového turnaje.
Dění ve skupině A v Multifunkční hale vedle ostravské ČEZ Arény si podmanili hokejisté Moravskoslezského kraje. Od první porážky, když v pondělí podlehli Praze, už neztratili ani bod. Dnes porazili nejprve Královéhradecký kraj jednoznačně 3:0 a podobně s přehledem si poradili i krajem Ústeckým – 3:1. Trenér Mucha tak mohl být spokojen. „Rozjezd na turnaji jsme měli pomalejší, ale průběžně jsme se zlepšovali. Vyhrát 5 ze šesti zápasů je slušné, nemůžu být nespokojen.“ Domácí hokejisté si tak s předstihem zajistili postup do semifinále z prvního místa, ve kterém nastoupí zítra v 8 hodin ráno. „Doufám, že jsme ještě neřekli poslední slovo. Kluci jsou sice unavení, ale v semifinále ze sebe určitě vydají všechno,“ slíbil trenér Mucha.

Druhým postupujícím ze skupiny A je Praha, která si po sérii remíz zajistila postup vítězstvím nad Královéhradeckým krajem 4:2. „Máme z postupu obrovskou radost, protože na rozdíl od domácího týmu jsme byli ve skupině outsidery a nikdo nám před olympiádou nevěřil,“ radoval se trenér Ladislav Čihák. O postupujících ze skupiny B v hale Sareza se rozhodlo večer.

Hokejový turnaj zaujal i předsedu Českého olympijského výboru Milana Jiráska:
„Lední hokej je pravidelně nejsledovanějším sportem olympiády, minule jsme napočítali 57 hokejových agentů, kteří už hledali talenty. Tady mě příjemně překvapilo, že kluci jsou na tom dobře nejen bruslařsky, ale také takticky, takže sledujeme opravdu zajímavé zápasy. A mladí hokejisté se chtějí předvést, protože se tady mohou ukázat také reprezentačním trenérům,“ řekl Milan Jirásek.

Tanečníci disco dance završili své účinkování na zimní Olympiádě dětí a mládeže 2012 finálovou soutěží duet a malých skupin. V kategorii „Malé skupiny“ bral zlato Ústecký kraj (Wild cats). V kategorii duet se na stupně vítězů dvakrát prosadil Olomoucký kraj. Třetí místo získala dvojice Flajsarová – Flajsar a titul Konečná s Rozkošovou.
V soutěži skokanů zaujala svými výkony Barbora Blažková z Libereckého kraje, která svými výkony nejen vyhrála mezi dívkami, ale porazila i téměř všechny chlapce.

Olympijský program už skončil na Bílé, kompletní výsledky a aktuality z Olympiády dětí a mládeže 2012 najdete na stránkách www.odm2012.cz.

autor: redakce

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.