> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Američané v klubu zůstávají

vloženo: 02.02.2012           komentářů: 0

Sestava Orlů zůstává pohromadě, Američané v klubu zůstávají
Do posledního zápasu základní části a nadstavbové skupiny A1 půjdou basketbalisté Prostějova v plné síle. I když se celý leden spekulovalo o odchodu několika opor, realita je jiná. Tým zůstane pohromadě. Jediný otazník visí nad rozehrávačem Arvidasem Eitutavičiusem, který si shání angažmá. Zatím ale zůstává a o jeho budoucnosti se bude rozhodovat v následujících dnech.

Zaručené zprávy o přestupech se vyrojily na začátku roku. Vedení klubu se s hráči dohodlo na úpravě smluv. Současně dostali basketbalisté čas na rozmyšlenou do konce ledna, aby se rozhodli, zda budou nové podmínky akceptovat. „Proto jsme situaci do začátku února nechtěli komentovat. Z našeho pohledu se nedělo nic dramatického. Obě strany byly v úzkém kontaktu. Věděl jsem, že k žádné velké vlně odchodů nedojde. Třeba Travis Peterson a Jamar Smith už delší dobu tvrdili, že zůstanou a sezonu dohrají v našem klubu. Jejich přístupu si velmi ceníme. To samé platí také o Jaroslavu Prášilovi a Dušanovi Pandulovi. Oba svým přístupem ukázali, že jim jde především o basketbal a dali přednost Prostějovu před sháněním jiného angažmá,“ řekl generální manažer BK Prostějov Petr Fridrich.
O zmíněné americké hráče projevily zájem kluby v Litvě a Izraeli, přesto oba upřednostnili Prostějov. V Orlí kabině zůstává také Yemi Nicholson. Podkošový hráč sice jednal s polskými Sopoty, ani on ale neodejde.
„Nejistá se situace pouze kolem Eitutavičiuse, který by chtěl získat místo v jiném klubu. Měl rozjednáno něco ve Slovinsku, z toho sešlo. Jeho agent hledá další možnosti,“ poznamenal Fridrich s tím, že pokud litevský rozehrávač opravdu odejde, nebude už klub hledat na jeho místo náhradu.
Podle prostějovského manažera byla celá aféra uměle vytvořenou bublinou. „Je možné, že ji přiživovali agenti. Chtěli se pokusit hráče prodat dvakrát za sezonu. Přesto hráči ukázali svůj charakter. V lednu vyhráli řadu těžkých zápasů. Na hřišti se soustředili pouze na výkon,“ ocenil přistup Orlů Fridrich.

autor: BK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře





  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.