Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výsledky prostějovských týmů

vloženo: 05.02.2012           komentářů: 0

Čtvrtek 2.února - neděle 5.února. Víkend ve znamení začátku jarních prázdnin byl ve znamení předehrávek, nejdelšího výjezdu starších žaček a menšího počtu zápasů než je obvyklé.

Čtvrtek 2.února

žákovská extraliga mladší žáci U14 BK Prostějov - SAM BŠM Brno 41:72 (11:25 21:41 33:60)
Střelci : Váňa František 16, Francírek Jiří 10, Petruš Filip 6, Navrátil Martin 4, Balcar Dominik 2, Heinisch Filip 2
OP nejmladší minižáci U11 BK Prostějov - Slavia Kroměříž 81:33 a 85:20

Pátek 3.února

oblastní přebor muži MEZ Postřelmov - BK Prostějov "C" 67:92
OP nejmladší minižačky U11 OSK Olomouc "B" - TJ OP Prostějov 29:68 a 22:76

Sobota 4.února

extraliga kadeti U17 BCM Slezská Ostrava - BK Prostějov 95:53 (25:11 45:23 74:40)
extraliga starší žačky U15 BK KV Sokol Toužim - TJ OP Prostějov 63:85 (11:30 37:52 46:64)
Střelci : Neubauerová a Krátká 23 b., Kyselá 13 b., Švécarová, Salajová a Krejčířová 6 b., Fialová 4 b., Konečná a Handlová 2 b.
Důležité vítězství, pro které jsme museli cestovat téměř 400 kilometrů. O soupeři jsme neměli žádné informace, a netušili jsme, co od něj herně očekávat. Jediná informace se týkala jejich nejlepší hráčky Hanky Gašicové, kterou si my „pamětníci“ pamatujeme z MČR nejmladších minižaček, které se konalo v roce 2009 u nás v Prostějově. Už tenkrát byla nejlepší střelkyní celého turnaje a její statistiky v této sezóně jsou opět vynikající. Naštěstí byla ve svém družstvu téměř osamocená a nezabránila nám ve vítězství 63:85.Začátek utkání potvrdil, že ani soupeř netušil (tak jako my), co od nás může čekat. Pravděpodobně jim to svazovalo ruce, možná měly přílišný respekt, ale začátek se domácím vůbec nevydařil. Naopak naše holky nad tím dlouho nepřemýšlely a pustily se za jediným cílem a to bylo vítězství. Slušná obrana v kombinaci s chutí do útoku znamenaly stav po první čtvrtině 11:30.
Začátek byl velmi nadějný a potvrdit to měla druhá čtvrtka. Změna obrany a určité uspokojení (velmi nebezpečný pocit nejen v basketbale) měly obvyklý důsledek. Soupeř začal dávat jednoduché koše a náš náskok se začal zmenšovat. Naštěstí se soupeř dostal nejblíže na rozdíl 12 bodů. Čtvrtinu jsme bohužel prohráli 26:22 (velký podíl měla samozřejmě Hanka Gašicová), celkově jsme v však poločase vedli o slušných 15 bodů 37:52.
Třetí čtvrtina znamenala z naší strany návrat k přitažené obraně, stejně se ovšem zachoval i náš soupeř, čehož výsledkem byla čtvrtina s množstvím ztrát a neúspěšných střel na obou stranách palubovky. Svědčí o tom výsledek 3. čtvrtiny 9:12, celkově 46:64.Poslední čtvrtina nepřinesla žádný zvrat, soupeř již neměl sílu utkání otočit. Hlavní opory domácích měly na svém kontě čtyři osobní chyby, obrany si již vzaly dovolenou a tak si na naší straně zahrály všechny holky. Poslední část utkání skončila 17:21 a celkově jsme si odvezli cenné vítězství 85:63.

Neděle 5.února

1.liga muži BK Prostějov - BK Slavoj Litoměřice xxx
extraliga kadeti U17 BCM Moravská Ostrava - BK Prostějov 68:56
extraliga starší žačky U15 Sokol Kladno - TJ OP Prostějov xxx
extraliga mladší žáci U14 BK Prostějov - BK Pardubice 44:104 (14:24 19:50 34:80)

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.