> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orli zakončili základní část

vloženo: 05.02.2012           komentářů: 0

Orli zakončili základní část vítězstvím v Opavě
Konec dvoukolové základní části letošního ročníku Mattoni NBL se nachýlil a prostějovští Orli tak zavítali na palubovku slezské Opavy. Tým, který je momentálně posledním celkem v tabulce, jsme ale nemohli podcenit, protože bojovnost domácích a prostředí už dokázalo překvapit nejednoho soupeře. Naši borci naštěstí přistoupili k zápasu zodpovědně a v rozmezí čtvrté až osmé minuty první periody zaznamenali dvanáct bodů v řadě. Právě tyto body nás poslaly do dvouciferného vedení 19:9 a i když jsme magickou hranici deseti bodů příliš dlouho neuhájili, dokázali jsme neustále udržovat odstup od soupeře. Tomu se tak sice podařilo v polovině snížit na 35:42, ale ve třetím kvartálu se naši borci díky dobré hře podkošových hráčů znovu vrátili k dvoucifernému náskoku, který ve čtvrté a současně závěrečné desetiminutovce ještě narostl. Nakonec si tak vezeme ze Slezska vítězství a to poměrem 82:67.

Úvod dnešního utkání v Opavě patřil souboji podkošových hráčů Kolovrata s naším Nicholsonem. Ti byli v prvních minutách jedinými střelci na obou stranách a zdálo se, jako by dnešní zápas byl soubojem této dvojice. Teprve za stavu 6:5 se do bodových statistik zapsali i další hráči a rázem přišla série našich Orlů 12:0, která nás poslala do vedení 19:9. Největší podíl na této sérii měl přitom rozehrávač Eitutavičius a křídelník Bohačík. Domácí pak sice díky sedmi bodům v řadě ex-orla Dokoupila stáhli na tříbodový rozdíl, ale dvoubodový koš Nicholsona v závěru této části stanovil naše pětibodové vedení po deseti minutách 21:16.

Druhou čtvrtinu sice zahájili domácí trestnými hody, ale pak se rozjel čarostřelec Pavel Slezák a zaznamenal jedenáct bodů v řadě. Zejména jeho dalekonosné tříbodové střely do zónové obrany domácích pro nás byly hodně důležité a posunuly nás do jedenáctibodového vedení 34:23. Naše vedení pak po trestných hodech Bratčenkova s Pelikánem ještě narostlo, ale závěr této periody patřil znovu domácím a znovu Dokoupilovi. Naše obrana mu dala trochu prostoru a ten společně s Klečkou zaznamenal šest bodů v řadě a snížil na sedmibodový rozdíl v polovině utkání 35:42.

Zatímco v první polovině převládaly spíše obrany nad útokem, ve třetí periodě tomu bylo jinak a jeden koše střídal druhý. Skóre tak hodně rychle narůstalo a domácí díky dnes skvělému Miklóšikovi(12bodů a 32 validita) stáhli na rozdíl pěti bodů 43:48. Naši Orli pak ale začali hrát kombinační hru v podkošovém prostoru a to bylo na domácí i 224cm vysokého Mikóšika hodně. Do konce této desetiminutovky jsme tak dokázali zvýšit na dvouciferný rozdíl, konkrétně desetibodový 64:54.

Právě desetibodový náskok jakoby rozhodnul dnešní utkání, protože do závěrečného kvartálu vstoupili domácí značně odevzdaně. Orli tak neměli problém nastřílet šest bodů v řadě, o což se znovu zasadila podkošová dvojice Peterson-Švrdlík a zvýšili jsme tak na šestnáctibodové vedení 70:54. Domácí pak sice mírně snížili, ale pod desetibodovou hranici se už nedostali a Orli tak mířili k dalšímu, jednadvacátému vítězství. Po čtyřiceti minutách čistého času byl nakonec sta utkánív 82:67 pro hanácké Orly.BK Breda & Weinstein Opava - BK Prostějov 67:82 (16:21 35:42 54:64)

BK Breda & Weinstein Opava: Blažek Jakub 16, Kolovrat Milan 15, Dokoupil Petr 13, Miklósik Martin 12, Šiřina Jakub 4, Gudelj Zrinko 3, Klečka Radim 3, Vaňák Martin 1, Ihring Michal 0, Kupčík Jan 0, Strnisko Petr 0

BK Prostějov: Slezák Pavel 16, Cadri-Nicholson Bertengeh 14, Peterson Travis 13, Prášil Jaroslav 9, Švrdlík Kamil 8, Eitutavičius Arvidas 7, Pelikán Rostislav 6, Bohačík Jaromír 5, Bratčenkov Vojtěch 2, Venta Matej 2, Smith Jamar 0

střelba 3b.: 22/4:24/7

střelba 2b.: 40/19:39/22

TH: 25/17:21/17

doskoky: 36:36

chyby: 21:24

rozhodčí: Gabara Boris, Holubek Tomáš, Kúkelčík Marek

komisař: Slezák Jan

autor: BK OPAVA

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.