> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Cenné body extraligových kadetek

vloženo: 06.02.2012           komentářů: 1

Cenné body extraligových kadetek z Plzně!!
V nadstavbové části obou republikových soutěží si družstva VK Prostějov vedla nadmíru dobře. Také starší žákyně, zejména "B" družstvo, hrálo s velkým nasazením, jakoby to odkoukaly od svých velkých vzorů v zápase CEV Champions League proti Fenerbahce.

V pátek zahájily vítězné tažení juniorky, které si vcelku bez problémů a podle očekávání poradily s celkem Šlapanic a v tréninkovém tempu neztratily ani set, když se na hřišti vystřídalo několik variant sestavy a zahrály si všechny hráčky. Pochválit lze za zodpovědný přístup a nepodcenění soupeře, jinak hostující družstvo kvality našeho týmu moc neprověřilo. Body jsou ovšem doma a to se počítá. V neděli družstvo prověří určitě kvalitnější soupeř ve Znojmu.
VK Prostějov – Šlapanice Brno 3:0 (16, 12, 22)
Sestava: Marková, Kolderová, Mlčáková, Walachová, Přibylová, Vítková, libero Frýbortová, střídaly Macková, Chludová, Růžičková, Zatloukalová, Uličná
VK Prostějov – Šlapanice Brno 3:0 (16, 16, 11)
Sestava: Marková, Kolderová, Mlčáková, Walachová, Přibylová, Vítková, libero Uličná, střídaly Macková, Chludová, Růžičková, Zatloukalová, FrýbortováDaleko složitější roli měly v sobotu kadetky, které brzo ráno cestovaly do Plzně. Dlouhý přesun a nepřítomnost 2 nahrávaček nevěstily nic dobrého. Holky ovšem prokázaly stoupající formu, a co potěšilo hlavně, velkou bojovnost. Do každého setu nastupovaly maximálně „nastartovaně“ a zvláště ve druhém utkání přehrávaly soupeře hlavně nasazením. Přitom to nebylo vůbec jednoduché a každý set se rozhodoval až těsně před koncovkou nebo přímo v koncovce (jedinou prohranou nám vzal chybným výrokem jinak nestranný rozhodčí).
Dobrý výkon podaly všechny hráčky, vyzdvihnout je ovšem třeba téměř bezchybnou Frýbortovou na liberu a velmi dobře se při své premiéře na nahrávce ukázala i Koblerová. Křest ohněm nebyl sice bezchybný, ale svou těžkou roli nakonec zvládla úspěšně. Znovu je třeba opět konstatovat, že i všechny ostatní hráčky hrály velmi dobře a zdá se, že forma z první části soutěže se opět vrací. Její vzestup mohou hráčky prokázat už v pátek proti ambicióznímu celku Madety z Českých Budějovic.
VK Slavie Plzeň – VK Prostějov 0:3 (-21, -17, -19)
Sestava: Chludová, Koblerová, Macková, Mlčáková, Růžičková, Adamčíková, libero Frýbortová, střídaly Vítková, Přibylová,
VK Slavie Plzeň – VK Prostějov 1:3 (-22, -20, 24, -16)
Sestava: Chludová, Koblerová, Macková, Mlčáková, Růžičková, Adamčíková, libero Frýbortová, střídaly Vítková, Přibylová.


Starší žákyně měly v pátek 3.2. na programu další turnajové kolo krajského přeboru. Družstva A a B bojovala v A skupině, družstvo C pak ve druhé skupině. Cíle byly dány předem, pro "B-čko" udržení skupiny, "A-čko" mohlo při vítězství v tomto kole mít již jistotu prvního místa. Družstvo B sice prohrálo s Přerovem a A družstvem VK, ale prohry nebyly nijak výrazné a soupeřky notně potrápily. Další dva duely proti Olomouci A a B už holky s přehledem vyhrály a stanovený cíl splnily. Soupeřky přehrávaly nasazením a bojovností, předváděly kvalitní žákovský volejbal plný obětavých zákroků.
Pravidelně se na palubovce střídaly: Baláková T., Gorošová D., Klaudyová G., Klimovičová B., Skládalová T., Slavíková T., Smékalová T., Veselá A. a Zatloukalová L.autor: VK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.