> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Náš tým jasně prohrál v Turecku

vloženo: 09.02.2012           komentářů: 0

| Náš tým jasně prohrál v Turecku a vypadl z letošní Ligy mistryň
Dle očekávání dopadla nelehká mise volejbalistek VK Modřanská Prostějov v podobě odvetného utkání osmifinále CEV Champions League 2011/12 na horké palubovce Fenerbahce Universal Istanbul. Vysoce favorizovaný soupeř nedal našemu kolektivu kromě vyrovnaného úvodního setu žádnou šanci a v součtu s předchozím vítězstvím na českém území splnil postupovou povinnost. Hanačky se naopak s top evropským pohárem rozloučily stejně jako v minulých letech po úvodním kole play off.
Fenerbahce Istanbul – VK Prostějov 3:0 (25, 19, 14)
Rozhodčí: Eizikovits (Izrael) a Mitev (Bulharsko). Čas: 70 minut. Sestavy – Fenerbahce: Erdem, Claudino, Tom, Aydemir, Šaškova, Kim, libero Güneyligil - Kocyigit. Trenér: Jose Roberto Guimares Lages. Prostějov: Horká, Hrončeková, Popovič, Velikiy, Monzoni, Smák, libero Chlumská – Kubínová, Soares. Trenér: Miroslav Čada. Výsledek prvního zápasu: 3:1. Postupuje Fenerbahce Istanbul.
Bodový vývoj – první set: 2:2, 7:2, 8:6, 10:6, 14:7, 14:10, 17:12, 17:14, 20:14, 21:18, 23:22, 24:24, 25:25, 27:25. Druhý set: 0:2, 1:3, 5:3, 5:7, 8:7, 10:8, 12:9, 14:10, 16:11, 18:12, 20:13, 24:17, 25:19. Třetí set: 3:3, 8:3, 8:5, 11:5, 11:7, 13:7, 15:10, 17:10, 17:12, 19:12, 20:14, 25:14.
O osudu zahajovací sady rozhodly kromě dramatického závěru především dvě delší šňůry domácích v trvání pěti (2:2 – 7:2) a čtyř bodů (10:7 – 14:7). Ženy VK sice dokázaly okamžitě reagovat snižujícími šňůrami (8:6, 14:10), ale celkově dlouho zaostávaly hlavně menší schopností zastavit útok Universalu. Turecké družstvo nejvíce těžilo z rychlých nahrávek za hlavu, o něco lepší bylo také v obraně. Od stavu 20:14 se však Prostějovanky obdivuhodně zvedly a pro masu bouřících fanoušků naprosto překvapivě zdramatizovaly koncovku vstupního dějství. Během servisů Monzoni s Horkou dotáhly na 23:22, vzápětí vynikající hrou dokonce srovnaly na 24:24! Byla velká škoda, že notně znejistělým favoritkám pomohla při skóre 25:25 Popovič zkaženým podáním a Kim následně boj ukončila esem – 27:25.
Přesto Fenerbahce viditelně vypadlo z role, o čemž svědčil z našeho pohledu slibný začátek druhého setu (1:3, obrat z 5:3 na 5:7). Bohužel český mančaft nedokázal protivníka udržet dole delší dobu, istanbulské hvězdy se naopak rychle vydrápaly zpět na svou obvyklou volejbalovou úroveň (8:7, 14:10, 20:13). Pomohly si několika bodovými bloky a stejně jako v prvním vzájemném duelu získávaly pro sebe většinu dlouhých atraktivních výměn, kterých bylo opět nemálo. Modřanky se ze značného tlaku vymanily až na sklonku sady, kdy zkorigovaly na přijatelných 25:19.
Reálnou naději dosáhnout v jámě lvové výsledkové senzace ztratil prostějovský soubor hned zkraje třetího dějství, kdy jej rozhodila skvěle podávající Erdem (3:3 – 8:3). Během tohoto nepříjemného výpadku se rozrostl počet nepřesností, chybovala zejména do té chvíle velmi platná Velikiy z těžkých nahrávek Smák a ve hře týmu vzniklo pár zmatků. Pomohl příchod střídající Kubínové, po němž se Čadovy svěřenky zkonsolidovaly. Od stavu 11:5 do dvou třetin setu znovu držely krok a průběžné skóre 17:12 slibovalo, že domů poletí s nadmíru důstojnou porážkou. Jenže nezvládly úplný závěr, v němž je drtivými servisy rozstřílela Tom – 25:14.
Přesto naše hráčky v Turecku ostudu neudělaly, pouze měl jejich výkon pod rostoucím náporem silného Fenerbahce klesající tendenci.

autor: VK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.