> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Radegast Líheň pro Moravu

vloženo: 10.02.2012           komentářů: 0

 11. ročníku soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň - 10.2.2012
První kolo Radegast Líheň pro Moravu!

Opět po roce se tento týden rozběhla zřejmě největší soutěž amatérských hudebníků Radegast Líheň. Současně s internetovým hlasováním pro devět kapel na www.rock.cz se rozběhla i živá koncertní kola, kde rozhoduje odborná porota. A první kola tentokrát rozhodla pro zástupce Moravy. Asi největším překvapením a tipem na favorita byla skupina Japka.
Úplně první úterní kolo letošního ročníku soutěže Radegast Líheň bylo hned zkraje soutěže velmi extrémní a řádně prověřilo zdatnost muzikantů, odhodlanost publika i poroty. Toto kolo mělo navíc hned tři „poprvé“. „Zaprvé – historicky poprvé se konala soutěž v novém klubu z naší stabilní trojice – klubu Barrák v Ostravě, zadruhé – podmínky byly opravdu velmi extrémní, zatřetí – prostě jsme zahájili jedenáctý ročník!“ popisuje ředitele soutěže Marek Slonina z pořádající havířovské produkční agentury Viking agency. Velmi pohotově zhodnotil toto koncertní kolo jeden z nových porotců, majitel Hudebního světa, kde najdou návštěvníci klub Barrák, Honza Petro: „Akce byla vcelku vydařená a po pravdě řečeno jsem tolik lidí ani zdaleka nečekal. Z tohoto pohledu je to pro mě velice příjemné překvapení. Bohužel se nám to potkalo s extrémními mrazy, které tu teď panují a v mém domě, kde všechno funguje na elektřinu, se to bohužel projevilo nepříjemnou zimou v klubu Barrák. Hlavní jistič je v těchto dnech vzhledem k extrémnímu odběru elektřiny permanentně přetížen a tak nebylo možné dát instalované vzduchotechnice dostatek prostoru  k tomu, aby nás mohla zahřát. Kapely na pódiu ale rozhodně nezamrzly a všechny tři předvedly velmi dobré a místy i zajímavé výkony.“ Porotci nakonec poslali dál mladou krev: Below the Mark ze Studénky - která sice nebyla určitě nejlepší technicky, ale porota tentokrát razila heslo: Mládí vpřed a stáří na svá místa...
Ve středu patřil klub Garage třem bigbítovým skupinám The Veins z Rakovníka, Tree frog z Havířova a Otherside z Ostravy. Poměrně překvapila hned první parta, která podle poroty má rozhodně šanci dále růst, ale zastínila ji tentokrát jednoznačně druhá účinkující parta Tree frog havířova. Ta po loňském neúspěchu ještě vyzrála a svou technickou vyhraností zlomila porotu. Třetí soutěžící už na tom nic nezměnil. Hned ve čtvrtek se konalo první kolo i v místě zrodu soutěže – havířovském Jazz clubu – kam nakonec dorazily jen dvě skupiny a sice havířovský zástupce Bubbles a brněnská „talentmánií“ prověřená Japka. Skupina Bubbles hraje jen velmi krátce a bylo to znát, ale rozhodně si neudělala ostudu a získala první ostruhy na cestě za hudebním uznáním. Toho se však měrou vrchovatou už ve čtvrtek dostalo druhému soutěžícímu brněnské partě Japka. „Co k této partě dodat? Skvělá show, zábava, prostě vynikající! Lidi se skvěle bavili, vyřvali si dva přídavky a na hlasy bylo rozhodnuto šest nula pro Japka,“ prohlásili hned po skončení koncertu svorně porotci.
V dalším kole uvidí fanoušci dobrého bigbítu živě vystoupit dalších devět skupin. „Už v pondělí zamiřte do ostravského Barráku, kde vystoupí kapely razící melodický metal Darkil ze Zlínska, TAU z Brna a Solar system z Havířova. Další dvě kola se budou konat ve čtvrtek 16. února kdy v klubu Garage v Ostravě vystoupí hardrockové party Agassiz z Jablunkova, první slovenský zástupce z Veľkého Krtíše The Shed a Rusty Fox z Ostravy. Jazz club přivítá popověji laděnou trojici Chleba s máslem z Nového Jičína, náhradníka Odnaha z Jablunkova a No smoking z Havířova,“ zve všechny ředitel soutěže. Více informací o Live části soutěže najdou zájemci na www.lihen.cz.
V internetovém hlasování si postup do dalších bojů (koncertních kol) vybojovaly kapely Soumrak band z Jilemnice, RAiN z Nového města pod Smrkem a Wake snakes z Vyškova. „Pokud chcete ovlivnit další trojici svým hlasováním, registrujte se na stránkách www.rock.cz a hlasujte. Určitě stojí minimálně za poslech amatérské skupiny, které se snaží dostat na výsluní a třeba i vy jim pomůžete,“ vyzývá Slonina. Devět skupin, které se o to budou na internetu snažit je již v těchto chvílích připraveno a hlasování probíhá vždy do čtvrteční půlnoci.

autor: pk-ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.