Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Orli na úvod nadstavbové skupiny A1

vloženo: 12.02.2012           komentářů: 1

Orli na úvod nadstavbové skupiny A1 padli s Pardubicemi
Po týdenní pauze a konci základní části Mattoni NBl čekal naše borce tento pátek první zápas nadstavbové skupiny A1 proti Pardubicím. Tým trenéra Slowiaka zavítal do Prostějova sice oslaben o některé hráče, ale i tak udával téměř od začátku tempo zápasu. Domácí hráči se sice snažili nepříznivý vývoj utkání změnit, ale už v polovině vedli hosté z východních Čech rozdílem jedenácti bodů. Zásluhou vysokého procenta úspěšnosti zpoza tříbodové linie hostů se náš deficit ve třetím kvartálu ještě zvýšil na osmnáct bodů. Naštěstí se nám do konce čtvrtiny tento nepříznivý stav podařilo zvrátit a snížit na magickou desetibodovou hranici. V závěrečné čtvrtině jsme pak zahájili finální nápor na pardubické vedení, ale bohužel se tento nápor minul účinkem. Dobře střílející Pardubice si vedení ponechaly a dovedly nakonec zápas do vítězného konce a to poměrem 79:64.

Prostějovští Orli zahájili úvodní zápas nadstavbové skupiny A1 v plné sestavě a okamžitě se ujali díky rozehrávači Eitutavičiusovi vedení. To nám ale příliš dlouho nevydrželo a s hosty jsme se začali o vedení přetahovat. Tento stav trval až do šesté minuty, ve které jsme díky dílčímu vítězství 9:2 otočili na 15:11. Toto čtyřbodové vedení bylo ale naším posledním vedením v dnešním utkání, protože odvetou pardubického celku bylo sedm bodů v řadě na kterých se velkou měrou podílel pardubický Petra Bohačíka. Hosté tak vedli po deseti minutách 20:17.

Východočeský celek pokračoval i v úvodu druhé periody ve svém náporu a zvýšil na sedmibodový rozdíl 26:19. Pak následovalo několik bodových minisérií na obou stranách a rozdíl se tak neustále zvětšoval a následně zase zmenšoval. V osmé minutě jsme se ještě přiblížili na rozdíl třech bodů 28:31, ale zbývající čas do konce první poloviny už jasně ovládli hosté. Ti za dvě minuty nastříleli jedenáct bodů, zatímco Orli tři a výsledkem tedy bylo vedení Pardubic v polovině utkání 42:31.

Zatímco první polovina dnešního utkání se více méně obešla bez tříbodových střel, v úvodu třetího kvartálu padala jedna trojka za druhou. Vše rozjel hráč hostí, mladý Ondřej Peterka, díky jehož přesným zásahům hosté odskočili na sedmnáctibodové vedení 51:34. Po dvoubodových zásazích Muirheada s Peterkou jsme se pak dostali do největšího dnešního deficitu 55:37. Tato osmnáctibodová ztráta vydržela do šesté minuty a stavu 59:41. Pak se domácí vzepjali a vedeni Petersonem začali postupně ukrajovat z náskoku hostů. Druhou pětiminutovku v této čtvrtině jsme tak vyhráli poměrem 11:3, čímž jsme oplatili hostům úsek z konce druhé části a stáhli jsme před poslední periodou na desetibodový rozdíl 52:62.

V úvodu závěrečné části jsme pokračovali v náporu na hosty a dokonce jsme snížili na rozdíl osmi bodů. Na druhé polovině hřiště už ale naše zónová obrana neslavila takový úspěch jako v předchozí části a hosté opět díky neomylnému Peterkovi udržovali dvouciferný náskok. Protože ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, která by vedla buď ke zvětšení nebo vymazání našeho deficitu, vyvíjelo se skóre v této fázi velmi pozvolna. Vše prakticky rozhodlo pět bodů Peterky v řadě v osmé minutě, které znamenaly vedení hostů 73:60. Nám už moc času nezbývalo a tak jsme zkusili riskantní taktiku s rychlým zakončením. Tato taktika dnes ale svůj úspěch neslavila a my jsme se tak nakonec museli smířit s patnáctibodovou porážkou a to poměrem 64:79.

BK Prostějov - BK JIP Pardubice 64:79 (17:20 31:42 52:62)

BK Prostějov: Smith Jamar 18, Peterson Travis 15, Cadri-Nicholson Bertengeh 14, Prášil Jaroslav 5, Eitutavičius Arvidas 4, Pelikán Rostislav 3, Slezák Pavel 2, Venta Matej 2, Pandula Dušan 1, Bohačík Jaromír 0, Bratčenkov Vojtěch 0, Švrdlík Kamil 0

BK JIP Pardubice: Peterka Ondřej 21, Bohačík Petr 19, Muirhead Corey 18, Arnold Marcus 15, Hampton Maurice 2, Kotas Lukáš 2, Tóth Tomáš 2, Čarnecký Michal 0, Opoku Hermann Kofi 0, Peterka Martin 0

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.