> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Likvidace požáru střechy rodinného

vloženo: 14.02.2012           komentářů: 0

Likvidace požáru střechy rodinného domku v Bohuslavicích na Prostějovsku.
Podezření na přítomnost uvězněných osob v plamenech se naštěstí nepotvrdilo.K likvidaci požáru střechy rodinného domku v Bohuslavicích na Prostějovsku vyslalo operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje pět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Informaci o požáru v řadové zástavbě převzala linka tísňového volání patnáct minut po dvaadvacáté hodině v pondělí 13.2.2012, s podezřením na možnou přítomnost osob uvnitř hořícího objektu.

Společně s profesionálními jednotkami požárních stanic Konice a Prostějov rovněž k likvidaci vyjely tři jednotky dobrovolných hasičů Hvoz, Bohuslavice a Konice. Na místě byla během několika minut nedaleká jednotka Hvozd, ta zahájila hasební práce z přední části domu. Během několika dalších minut k pomoci dorazila jednotka profesionálních hasičů stanice Konice, následována ostatními povolanými jednotkami. Důkladným průzkumem v dýchací technice byla naštěstí vyloučena možná přítomnost uvězněných osob uvnitř budovy.

Hasiči za nasazení několika hasebních proudů během necelých dvaceti minut lokalizovali požár na rozloze zhruba 12x6 metrů. Plameny rovněž ohrožovaly i okolní střechy, hasičům se je ale podařilo udržet pod kontrolou a nenapáchaly větší škody. Požár zcela zničil střechu rodinného domku a část přízemních prostor objektu. Vzhledem k velmi ohořelým krovům střechy a nebezpečí postupného zřícení je hasiči rozebrali a prováděli dohašování menších ohnisek. Během požáru i zásahu hasičů nedošlo k žádnému zranění. Hasiči jsou stále na místě ( stav 14.2.2012 – 01:00 ) provádí dohašování a vyklízení požárem zasažených prostor. Co je příčinou vzniku požáru, rovněž i výše škody je v současnosti v šetření.

autor: Zdeněk Hošák

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.