> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

V Olomouckém kraji je podle našich

vloženo: 16.02.2012           komentářů: 0

Silné sněžení - situace ve čtvrtek 16.2.2012
V Olomouckém kraji je podle našich informací uzavřeno 8 silnic, všechny jsou na Prostějovsku.

Podle informací z operačního střediska HZS Olomouckého kraje jsou v našem kraji uzavřeny tyto silnice (stav k 7:30 hodin):

Zavřené silnice na Prostějovsku:Luká-Konice II/373

Přemyslovce – Pěnčín IV/36630

Ohrozim – Žďárná II/150

Drahany – Otinoves - Rozstání II/378

Drahany – Niva – Protivanov II/377

Buková – Benešov II/378

Roztání – Lipovec II/378

Buková – Lipová – Protivanov IV/37358V současné době zasahují hasičské jednotky jen u obce Protivanov. Situaci dále sledujeme, v průběhu dne vás budeme informovat o mimořádných událostech.


AKTUALIZOVÁNO!!!! 16.2.2012 9:00 hodin

V současné chvíli zasahují hasiči v okolí Protivanova. Spolu s kolegy ze Záchranného útvaru Hlučín vyprošťují zapadlá osobní a nákladní vozidla.

Hasiči pracují také na silnici před obcí Laškov, kde do příkopu zapadl autobus. Cestujícím se naštěstí nic nestalo, vystoupili a do Laškova došli pěšky. Pomoc vyprostit zapadlý autobus vyjeli nejen profesionální hasiči z Konice, ale i příslušníci Záchranného útvaru Hlučín.
V 8:29 hodin vyjeli jeseničtí hasiči zkontrolovat situaci na Červenohorském sedle, kde se začínají štosovat kamiony.

Situaci stále sleduje, o nových událostech vás budeme průběžně informovat.Autor:

Vladimíra Hacsiková

tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje

tel: 950 770 039

mobil: 725 490 377

e-mail: mluvci(zavináč)hzsol.cz

autor: tisková mluvčí HZS

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.