> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Technologickým podnikatelem roku

vloženo: 17.02.2012           komentářů: 0

Technologickým podnikatelem roku 2011 je Jaroslav Klíma z firmy TESCAN

Držitelem prestižního ocenění Ernst & Young Podnikatel roku 2011 České republiky se stal Jannis Samaras, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Kofola S.A. Vítěznou trofej si včera večer převzal v pražském Paláci Žofín z rukou ministra financí České republiky Miroslava Kalouska a Magdaleny Souček, vedoucí partnerky společnosti Ernst & Young, která soutěž v České republice vyhlašuje od roku 2000. Titul Technologického podnikatele roku si odnesl Jaroslav Klíma, předseda představenstva společnosti TESCAN, a.s. Trofej Začínajícího podnikatele roku získal Marek Potysz ze společnosti MOJE AMBULANCE a.s. V letošním roce byl udělen také titul Sociálně prospěšný podnikatel roku 2011 České republiky, obdržela ho Dolores Czudková z občanského sdružení Ergon – Chráněná dílna o.s.

„Stojím tu díky všem lidem v Kofole, svým kolegům a týmu, který se mnou Kofolu posouvá dál. Věřím, že budou rádi. Díky Kofolo,“ sdělil své bezprostřední dojmy vítěz Jannis Samaras.
„Věřím, že Jannis Samaras ze společnosti Kofola a jeho podnikatelský příběh osloví i porotu na celosvětovém finále v Monte Carlu a on s Kofolou bude úspěšně reprezentovat podnikatele z České republiky,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka Ernst & Young v České republice a dodává: „Prostřednictvím soutěže chceme nejen oceňovat úspěšné podnikatele, ale zároveň také podporovat rozvoj podnikání v naší zemi. Mezi nominovanými jsou jak ti, kteří začínali před dvaceti lety v garáži, tak ti, kteří dokázali navázat na tradici a vedou rodinné firmy založené před sto lety. Vybudovali podniky, které se dokázaly prosadit v těžké konkurenci, ale i unikátní společnosti, které konkurenci vůbec nemají. Jsou mezi nimi jak zkušení matadoři, které obdivujeme, tak i nováčci, kterým fandíme.“

Profil vítěze: Jannis Samaras, Kofola S.A.
otce Kostase dodnes považuje za svůj hlavní podnikatelský vzor. V roce 1990 začali podnikat s dalšími třemi společníky Reném Sommerem, Tomášem Jendřejkem a Reném Musilou, a jak rád zdůrazňuje, ideálně se sešli. Kofola je nyní jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě a ve svých sedmi výrobních závodech na čtyřech trzích zaměstnává téměř 2000 lidí. Češi už si dnes léto bez točené Kofoly snad ani neumí představit a američtí konkurenti se nestačí divit, co že se to v Česku děje. Do produktového portfolia firmy patří také řada ovocných nápojů, sirupů a koncentrátů Jupí, nápoje Top Topic a Vinea, dětmi oblíbený Jupík, pramenitá voda Rajec nebo pravá RC Cola. V loňském roce navíc přibyly energetické nápoje Semtex a Erektus, když Kofola koupila společnost Pinelli.
V roce 2008 při expanzi na vysoce kompetitivní polský trh udělala skupina Kofola - Hoop další zásadní krok, když získala nového investora Enterprise Investors. Majoritní podíl společnosti však nadále zůstává u českých majitelů. Budoucnost vidí Jannis Samaras především v chytrých a promyšlených inovacích a akvizicích. A recept na úspěch? Náskok před konkurencí si podle něj Kofoláci udržují především díky kreativnímu marketingu a produktovým inovacím. Za důležité vlastnosti podnikatele pak považuje převzetí zodpovědnosti, chuť dělat věci po svém a také dávat do své práce kus sebe. Volného času mu moc nezbývá, a tak si ho rezervuje především pro rodinu. A jeho osobní motto? Asi nepřekvapí, že je to dnes už známé: „Když ji miluješ, není co řešit.“
Finalisty soutěže Podnikatel roku se kromě vítěze stali:
Pavel Bouška, BRIT – VAFO PRAHA s.r.o.
Miloslav Pavlas, KOVOLIS HEDVIKOV a.s.
Kamil Vacek, TCCM s.r.o.
Jaroslav Klíma, TESCAN, a.s.

Držitelem ocenění Technologický podnikatel roku 2011 se stal Jaroslav Klíma ze společnosti TESCAN, a.s., která je jednou z nejdůležitějších firem v oboru výroby elektronových mikroskopů na světě.

Titul Začínající podnikatel roku 2011, určený pro podnikatele, kteří podnikají méně než pět let, získal Marek Potysz ze společnosti MOJE AMBULANCE a.s.

Společnost Ernst & Young a Schwabova nadace pro sociální podnikání opět udělily titul Sociálně prospěšný podnikatel roku - obdržela ho Dolores Czudková z občanského sdružení Ergon – Chráněná dílna.
ze společnosti DETOA Albrechtice, s.r.o. Hlavním oborem činnosti firmy je výroba dřevěných hraček a korálí a pianinových a klavírových mechanik.

Soutěže Ernst & Young Podnikatel roku 2011 se může zúčastnit podnikatel-vlastník minimálně 25 % základního jmění společnosti, nebo spolumajitel veřejně obchodovatelné společnosti, který má rozhodující vliv na její fungování, a který nadále aktivně působí v jejím vedení. Daná společnost pak musí existovat nejméně 2 roky. Soutěž spoluorganizuje deník MF Dnes a iDNES.cz. Partnery soutěže jsou společnosti GfK Czech, Raiffeisenbank a Accredio. Soutěž podporují agentura CzechInvest, sdružení TUESDAY Business Network, Czech Venture Capital Association a US Business School Praha. Mediálními partnery jsou týdeník EURO a Český rozhlas Radiožurnál.

autor: Redakce

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.