> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Koho v play-off favorizují

vloženo: 19.02.2012           komentářů: 1

Koho v play-off favorizují druholigoví redaktoři?

Už za pár hodin startuje play-off a osm klubů bude válčit o celkové prvenství. Rozhodne se o osudu celoroční práce a čekají nás napínavé bitvy. Celá hokejová veřejnost napjatě očekává události následujících týdnů a my jsme se rozhodli připravit pro Vás průvodce, který alespoň trochu nastíní rozložení sil před závěrečným zúčtováním. V článku, mimo jiné, naleznete názory jedenácti reportérů z deseti klubů druhé ligy skupiny východ, kteří vyjádřili své tipy na celkového vítěze.
Foto

Základní část je minulostí a hokejoví příznivci už se nemohou dočkat vrcholu sezony. Osm týmů východní skupiny nastoupí do nervy drásajících vyřazovacích bojů, tři se bohužel musely smířit s koncem působení v tomto ročníku. Nyní přišla řada na lámání chleba – bude se rozhodovat o úspěchu a neúspěchu celé sezony. Během pár dnů může být několikaměsíční dřina v troskách nebo se může proměnit ve vlnu vítězoslavné euforie. Jde o bytí a nebytí a každá sekunda může rozhodnout. Žádný hráč si nedovolí vypustit byť jen jediný centimetr ledu a každé utkání bude mít příjemně nervózní nádech. Zhluboka se nadechněte, začíná play-off!

LHK Jestřábi Prostějov vs. VHK Vsetín

Tato série bude dle mého názoru nejvyrovnanější. Ne ani tak kvůli konečnému postavení v tabulce, kde skončily oba celky těsně za sebou, ale zejména díky tomu, že si oba soupeři ve vzájemných zápasech dokázaly pohlídat domácí prostředí. Pokud budou v tomto trendu pokračovat, mohli bychom se dočkat atraktivního pátého utkání. Toto drama by určitě uvítali fanoušci obou mužstev, kteří určitě přijdou v hojném počtu. Troufám si tvrdit, že tato dvojice ve čtvrtfinále přitáhne nejvíce diváků, protože v obou městech lidé hokejem žijí a své hokejisty mohutně podporují. Když se dva početné fankluby dají dohromady, máme zaděláno na parádní atmosféru. Oba stadiony budou nabity k prasknutí a hostující fanoušci vždy vytvoří početnou protiváhu, což se Frýdku – Místku v Havířově a Opavě v Přerově rozhodně nepovede.

Co se týče tipování semifinalistů, dělá mi tato dvojice největší problém. Šance z obou stran vidím naprosto otevřené, ale dovolím si mírně favorizovat Vsetín, který na mě letos působil velmi příjemným dojmem. Možná Prostějovským křivdím, ale v zápasech, které jsem měl možnost sledovat, na mě Valaši vždy působili velice soudržně a byla u nich znát vůle po vítězství. V obou případech, kdy jsem je v Karviné viděl hrát, z nich vyzařovala pohoda a ohromná vnitřní síla. Předváděli líbivý útočný hokej a hrou se bavili, proto mají u mě v této sérii mírně navrch.

Lubomír Tesař, redaktor lhkjestrabi.cz: Do sestavy Jestřábů se před play-off po zranění vrátil Radek Meidl, který by k technicky zaměřeným spoluhráčům měl přinést tolik potřebný důraz před bránou soupeře. Spoléhat se budou v Prostějově během vyřazovacích bojů také na útočníka Michala Černého, zkušeného matadora protřelého 1. ligou, a rozhodující budou samozřejmě i výkony brankářské jedničky Dalibora Sedláře. Ve čtvrtfinále proti Vsetínu to budou mít prostějovští hráči určitě dost těžké, rozhodnout o jejich postupu do druhého kola by nakonec ale měla výhoda domácího prostředí v rozhodujícím třetím, případně pátém zápase. Dle mého názoru je pro prostějovský hokej reálným výsledkem postup do semifinále. Ovšem právě Jestřábi by se mohli za určitých okolností stát překvapením celého play-off a mohli by přejít i do finále, případně ještě dál. Ve čtvrtfinále pak může překvapit i Opava proti Přerovu, pokud bych měl vsadit nějaký obnos na tip na celkového vítěze, tak bych si vybral tým Havířova.

Václav Trávníček, šéfredaktor hc-vsetin.cz: Vsetín se ve čtvrtfinále střetně s Prostějovem, což je pro Valachy snad nejhorší možný soupeř, jaký na ně mohl vyjít. Svěřencům kouče Hlobila se letos dařilo proti celkům jako Přerov, Havířov nebo Karviná, které nakonec v tabulce obsadily první tři místa. Proti čtvrtému Prostějovu to ale paradoxně nebyla žádná sláva. Vsetínští sice udrželi ve vzájemných zápasech vyrovnanou bilanci, ovšem jako s jediným týmem první čtverky mají s Prostějovem horší skóre. Navíc – zelenožlutí na Hané už tři roky nevyhráli. Výsledek série si tedy neodvážím tipovat. Na Lapači jsou šance pro Vsetín 50 na 50 a na ledě soupeře mohou Vsacané jedině získat. Pokud však přejdou první kolo play-off, mohou soutěž klidně vyhrát. Pro Vsetín bude důležitá přítomnost juniorů Třince, kteří příjemně překvapili a zvládají třetí nejvyšší soutěž s přehledem, a také momentální forma brankářské dvojice Hromada – Plšek. Prostějovští disponují velkou ofenzivní silou, kterou musí Vsetín zkrotit, chce-li pomýšlet na semifinále. Zajímavé bude rovněž pozorovat, kolik fanoušků si na vsetínský zimní stadion najde cestu. Valaši byli totiž už od 60. let zvyklí na opravdu vysoké návštěvy, ať už se tam hrála jakákoliv soutěž. Jenže v letošní sezóně jakoby fanoušci ztratili chuť do povzbuzování a raději tráví čas na diskusních fórech neustálými protesty proti téměř jakémukoli kroku vedení. Během play-off mají poslední šanci na reparát.
Hodnocení na závěr
LHK Jestřábi Prostějov

Jestřábi předvedli fantastický závěr sezony, kdy v posledních desíti zápasech pouze dvakrát prohráli (s Havířovem a Přerovem).Tým je před play-off ve skvělé formě a oplývá sebevědomím.
VHK Vsetín

Mladý energický tým, který má touhu a potenciál ukázat velké věci, podložený kvalitním realizačním týmem.

Brankářská dvojice Petr Hromada a Lukáš Plšek patří mezi nejvyrovnanější a nejspolehlivější páry v celé lize. Konkurovat můžou snad jen Lukáš Daneček a Adam Vrba z Havířova.

autor: Tomáš Salamon

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.