> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Orli v Děčíně nestačili na USK

vloženo: 19.02.2012           komentářů: 3

Orli v Děčíně nestačili na USK a v Českém poháru mužů tak obsadili čtvrtou pozici!
Po včerejší porážce s týmem BK Děčín v rámci semifinále, jsme se museli spokojit s dnešním bojem o třetí příčku. V utkání proti mladému a agresivnímu celku USK Praha jsme ale vedli pouze v úvodu utkání a pak už jsme jenom dotahovali. Vysokoškoláci se trefovali přesně z dlouhé vzdálenosti a již v první periodě si vytvořili osmibodové vedení. Toto vedení prakticky udržovali s mírnými výkyvy až do závěru třetí čtvrtiny. Teprve tehdy se nám podařilo snížit na rozdíl jediného koše a v úvodu závěrečného kvartálu jsme se několikrát dostali na rozdíl dvou bodů. Pak ale přišla série trestných hodů v podání pražského celku a rázem bylo po nadějích. Náš soupeř se tak dostal do bezpečného náskoku a dovedl zápas do vítězného konce poměrem 83:74. My jsme tak stejně jako loni obsadili pouze čtvrtou pozici v celkovém žebříčku Final 8 Českého poháru mužů.
Orli do dnešního utkání sice vstoupili sérií čtyř bodů v podání Nicholsona a Panduly, ale vysokoškolský celek okamžitě odpověděl pěti body v řadě a ujal se vedení. My jsme se díky dnes výborně ofenzivně laděnému Nicholsonovi dokázali ještě chvíli udržet v kontaktu a dokonce jsme i vedli, ale když nám přestaly vycházet akce na našeho podkošového obra a v obraně jsme nechali střílet obávanou dvojici Votroubek-Hruban, bylo naše vedení v nenávratnu. Série soupeře 12:2 znamenala osmibodovou ztrátu, kterou jsme do konce první části dokázali snížit jenom o jeden bod – 15:22.

V úvodu druhé části jsme díky přesným tříbodovým střelám v podání Smithe a Slezáka dokázali stáhnout náskok soupeře na tři body, ale pak přišla znovu série pražského celku a my se naopak dostali do dvouciferného deficitu 23:33. Soupeř navíc dokázal vytěžit ze své hry ještě víc a zvýšil až na třináctibodový rozdíl. My jsme pak naštěstí zaznamenali dvě bodové série po šesti a pěti bodech, které nás přiblížily na čtyřbodový rozdíl. Poslední slovo měl ale i tak USK Praha, který trojkou Šotnara zvýšil na poločasový stav 46:39.

Stejně jak druhá čtvrtina skončila, tak i třetí část začala a to trojkou Šotnara. My jsme se pak drželi v devítibodovém závěsu za celkem z hlavního města až do závěrečné fáze této periody. V ní jsme dvěma bodovými minisériemi snížili devítibodový náskok na rozdíl jedné trojky 58:61 a do závěrečné části se tak vstupovalo s minimálním rozdílem, přičemž v úvodu posledního kvartálu jsme dokázali ještě dalšími čtyřmi body snížit až na rozdíl dvoubodového koše 62:64. Pak ale začala naše ofenzíva skřípat a navíc jsme v obraně nebyli schopni zastavit soupeře ve hře jeden na jednoho. Vysokoškoláci si tak získávali jeden faul za druhým a následné trestné hody nám komplikovaly plány v eliminaci deficitu. My jsme pak sice dokázali několikrát zakončit za dva body, ale protivníka podržel v těchto okamžicích Standa Votroubek se svými dvěma tříbodovými střelami, které znamenaly šestibodové vedení. K poslednímu útoku na soupeřovo vedení zavelel pět minut před koncem Nicholson se Slezákem, kteří čtyřmi body v řadě snížili opět na rozdíl dvou bodů. Po oddechovém času trenéra USK se ale vše změnilo. Soupeř znovu agresivně najížděl, získával fauly, proměňoval trestné hody a na druhé straně jsme my nedokázali skórovat. Výsledkem tedy bylo komfortní vedení soupeře a vítězství rozdílem devíti bodů 83:74 pro USK Praha. Naši Orli tak prakticky zkopírovali scénář z minulé sezóny, ve které jsme prošli přes čtvrtfinále do semifinále a v něm jsme nestačili na domácí celek (loni Nový Jičín, letos Děčín). V boji o třetí místo jsme tak prohráli a musíme se znovu spokojit se čtvrtou pozicí v rámci Českého poháru mužů.USK Praha - BK Prostějov 83:74 (22:15 46:39 61:58)

USK Praha: Hruban Vojtěch 22, Votroubek Stanislav 22, Vocetka Michal 12, Šotnar Michal 10, Slavík Jiří 8, Mareš Michal 4, Soukup Milan 3, Cvek Viktor 2, Fait Dalibor 0, Hartman Jan 0, Kyzlink Tomáš 0, Stariat Jiří 0

BK Prostějov: Cadri-Nicholson Bertengeh 25, Smith Jamar 14, Venta Matej 11, Peterson Travis 9, Bohačík Jaromír 4, Pandula Dušan 4, Slezák Pavel 3, Bratčenkov Vojtěch 2, Švrdlík Kamil 2, Eitutavičius Arvidas 0, Pelikán Rostislav 0, Prášil Jaroslav 0

střelba 3b.: 29/10:17/5

střelba 2b.: 32/12:52/23

TH: 35/29:19/13

doskoky: 40:31

chyby: 21:28

rozhodčí: Lukeš Václav, Hruša Petr, Macela Miroslav

autor: BK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.