> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Druhé čtvrtfinále rozhodl

vloženo: 20.02.2012           komentářů: 1

Druhé čtvrtfinále rozhodl gól Jestřábů v oslabení

Druhé čtvrtfinále na Lapači bylo vyrovnané na obou stranách. Valachům se podařilo proměnit tři přesilovky, ale ani to nestačilo. Zlomový okamžik byl gól na 2:2, který v oslabení vsítil kapitán Jestřábů Lukáš Duba. Valaši v závěrečné power-play ještě zkoušeli srovnat, ale naopak inkasovali z hole Stejskala a bylo rozhodnuto. Vsetín ve středu v Prostějově nemá co ztratit a pokusí se sérii ještě zdramatizovat.

dnes, Filip Bazala
| TiskČF2, pondělí 20.2.2012
VSEPROValašský hokejový klub - LHK Jestřábi Prostějov
3:5
(1:0, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 19. Spitzer (Heš), 26. Hruška O. (Vítek), 41. Vaněk (Sprušil, Zúbek) - 22. Žajgla (Ševčík, Mikšovský), 30. Duba (Doseděl), 37. Čuřík (Kolibár), 49. Čuřík (Šebek, Osina), 60. Stejskal (Peštuka).. Rozhodčí: J. Jeřábek - Barteček, Moravec. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: 0:1. Diváci: 1628. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.
Valašský hokejový klub: Hromada - Farda, Heš, Spitzer, Žabčík, Pelc, Hoďa - Zúbek, Vaněk, Sprušil - Korčák, Hruška O., Vítek - Kozák, Bessonov, Hruška P. - Hambálek, Holík.
LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář - Kumstát, Doseděl, Finkes, Peštuka, Osina, Kolibár - Stejskal, Duba, Smejkal - Mikšovský, Ševčík, Žajgla - Černý, Čuřík, Šebek - Meidl, Stráněl.
Komentář k zápasu
Autor: Ondřej Konvičný

Začátek utkání se nesl ve znamení mnoha nepřesností, když si ani vsetínští, ani prostějovští hokejisté nedokázali přesně přihrát a tak víc než střely byly k vidění ofsajdy a zakázané uvolnění. O první větší vzrušení se postaral Zbyněk Spitzer, když dostal nabito na modrou čáru, ale trefil jen boční konstrukci brány. O minutu později vytvořili obrovský závar před Sedlářem Petr Hruška s Vladimirem Bessonovem, ale ani jeden z nich nedokázal dopravit touš do sítě. V 6. minutě se Vsetínu naskytla první možnost zahrávat přesilovou hru, za faul kolenem byl potrestán Martin Stejskal. Vsetínu se ale přesilová hra moc nevyvedla, když jedinými šancemi byly nejprve Hruškovo tečování Spitzerovy střely od modré nad, a poté se opět Hruška vyháčkoval z roku kluziště, jeho bekhend ale Sedlář vyrazil. Chvíli poté dostali možnost přesilové hry i hosté, co se Farda dopustil sekání. Neuběhla ani minuta přesilovky, a za katr zamířil Spitzer, když zcela nesmyslně sekl jednoho z prostějovských v hostujícím$ obraném pásmu. Prostějovu se tak naskytla obrovská možnost ke skórování, tuto však prostějovští hráči nevyužili, naopak, na jejím konci fauloval Lukáš Duba a vysloužil si tak 2 minuty na extra hořké trestné lavici. V této vsetínské přesilovce stříleli Pelc a Vaněk, ale ani jedna ze střel nezamířila mezi tři tyče.

V následujících minutách trošku polevilo strhující tempo první desetiminutovky, oba týmy dobře bránily svoji modrou čáru, a ani jedno z mužstev se tak nedostalo do větší příležitosti. V čase 16:40 se Vsetínu naskytla další početní výhoda, Osina zahrál vysokou holí. Ani ne půl minuty nato narazil Duba na mantinel Františka Zůbka, a domácím se tak tak naskytla výhoda dvou hráčů v poli. Tu sice nesehráli vsetínští nijak světově, ale na jejím konci trefil Jiří Heš tyč hostující brány, vsetínští vytvořili před Sedlářem obrovský závar a hosté, sice již ve čtyřech, nedokázali vsetínskému tlaku odolat. K puku se znovu dostal Heš, přihrál Spitzerovi, který z kruhu nedal Sedlářovi šanci jakkoli zasáhnout. Vsetínští se tak mohli radovat, poprvé v play-off nad svým soupeřem z Hané vedli. Do konce třetiny se již nic nestalo, a tak odcházeli do šaten po zásluze spokojenější domácí.

Do druhé třetiny hosté vletěli, a byli opravdu hodni svého jména. Hned v první minutě střílel od mantinelu Smejkal, Duba tečoval a prostějovští se radovali se srovnání skóre. Hlavní rozhodčí Jeřábek však gól neuznal, Duba podle něj stál v brankovišti. Co se ale hostům nepovedlo v první minutě druhé třetiny, povedlo se jim v té druhé. Prostějov zamkl domácí pětici v obraném pásmu, a kombinaci po ose Mikšovský – Ševčík – Žajgla zakončoval poslední jmenovaný střelou mezi Hromadovy betony. Hosté po vstřelené brance neustávali ve své aktivitě, a vynutili si další přesilovou hru. Ta jim paradoxně spíše uškodila, neboť si v ní nedokázali vytvořit žádnou šanci a po jejím skončení fauloval střelec první prostějovské branky, Petr Žajgla. Vsetínští se této šance chopili nejlépe, jak mohli, neboť po necelé minutě vydoloval z rohu puk Petr Hruška, přihrál Pelcovi, který nahodil touš směrem na bránu, tam operovali Vítek a Ondřej Hruška, který se dokázal obtočit kolem Sedláře a poslat tak domácí znovu do vedení. Chvíli poté se do velké šance dostal hostující Mikšovský, ale z mezikruží přestřelil. V čase 28:45 zamířil na trestnou lavici Jiří Osina, který dostal 2 minuty za držení. Domácím se ale stalo to nejhorší, co se mohlo stát, Lukáš Duba totiž ujel domácí obraně, udělal kličku bránícímu vsetínskému hráči a procedil kotouč mezi Hromadovými betony.

Tento gól srazil domácí hokejisty hodně dolů, neboť v následujících minutách převzali veškerou iniciativu Jestřábi a zásobovali vsetínské jedním útokem za druhým. V 32. minutě ujeli dva na jednoho Čuřík s Černým, ten však ale po Čuříkově přihrávce nezamířil přesně. Poté se do šance dostali i domácí, Sprušil si nabruslil za bránu, přihrál mezi kruhy Hešovi, jeho střelu zápěstím však Sedlář lapil do lapačky. Chvíli poté se však ve 100% šanci ocitl hostující Smejkal, když ho samotného před Hromadou našel Stejskal, Hromadův bleskurychlý přesun však zabránil Smejkalovi ve skórování. Další prostějovská akce už ale znamenala gól, Kolibárovu střelu od modré ještě Hromada vyrazil, puku se však zmocnil Čuřík, obkroužil vsetínskou klec a poslal puk do sítě. Vsetín se bez čekání pustil do protiútoku, Vaňkova rána z kruhu však trefila Sedláře. Poté se domácím naskytla možnost ke srovnání stavu, když šel Mikšovský na trestnou lavici za zdržování, Heš ale pálil bekhendem mimo a další šance vsetínských zastavila siréna.

Pokud měli prostějovští skvělý nástup do druhé třetiny, nemohli mít domácí hráči lepší vstup do té třetí. Heš vystřelil od modré, Sedlář puk vyrazil, toho se chopil Zůbek, přihrál Sprušilovi, ten našel na druhé straně brány Daniela Vaňka, který ranou pod horní tyčku srovnal stav zápasu. V následujících minutách byla k vidění opatrná hra z obou stran, ale mírně navrch měli hosté, zejména jejich 3. lajna bylo o poznání lepší, než ta vsetínská. Ve 48. minutě byl vyloučen domácí Farda za zdržování a půl minuty nato se vylučovalo znovu, když další dvě minuty dostal Petr Hruška za vysokou hůl a na druhé straně Adam Mikšovský 5+KO za úder hokejkou do hlavy. Prostějovským se tak naskytla možnost přesilové hry 4 proti 3. Toto oslabení nesehráli domácí nejlépe, Jestřábi dokonale rozhodili vsetínskou obranu, Osina nahodil touš na Hromadu, ten vyrazil, ale dorážejícímu Jakubu Čuříkovi se už podařilo dostat puk do sítě.

Poté se chvíli hrálo 4 proti 4, a pak následovala vsetínská tříminutová přesilovka 5 proti 4, ve které se ale vsetínští hráči trápili a nevymysleli v podstatě nic. Na jejím konci znovu fauloval hostující Žajgla, a domácím se tak naskytla devítisekundová přesilovka 5 proti 3, kterou ale hosté přežili, a v pohodě se ubránili také následné klasické přesilovce Vsetína. V této fázi utkání se domácím nedařilo vůbec nic, šlo vidět, že opravdu moc chtějí, ale že to prostě nejde. Tento zmar dokonal v 59. minutě Petr Hruška, který mířil z velkého úhlu a netrefil odkrytou Sedlářovu klec. Minutu a 5 sekund před koncem si vsetínští vzali oddechový čas, po kterém se ale vhazovalo před Hromadou. Domácí to tak zkusili v šesti až v samotném závěru, ale hosté dokázali vyhodit puk z obraného pásma, ten dojel Martin Stejskal a zpečetil výhru Prostějova gólem na 3:5. Hosté tak vedou 2:0 na zápasy, další zápas navíc hrají doma. Pokud chtějí vsetínští postoupit, musí vyhrát 3 zápasy v řadě, z toho dva na prostějovském ledě.

autor: www.hc-vsetin.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.