> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Družstvo UP znovu po jednom .....

vloženo: 25.02.2012           komentářů: 0

Družstvo UP znovu po jednom vyrovnanějším setu zcela odpadlo a Prostějov vládl

Pošesté za sebou vyhrály naše volejbalistky bez setového klopýtnutí a tentokrát je to ani nestálo příliš sil. SK UP Olomouc totiž podal na vlastním hřišti s výjimkou úvodu slabý výkon, duelu 23. kola UNIQA extraligy tak jasně kraloval výběr VK AGEL Prostějov. Další hanácké derby se přitom velmi podobalo nedávnému souboji obou mančaftů ve finále Českého poháru.

UP Olomouc – VK Prostějov 0:3 (-21, -7, -13)
Rozhodčí: Z. Grabovský a Blažek. Čas: 61 minut. Diváků: 250. Sestavy – Olomouc: Gregorová, Chalcarzová, Rutarová, Vanžurová, Nachmilnerová, Honková, libero Maléřová – Pavlitová, Polášková, Klhůfková. Trenér: Jiří Teplý. Prostějov: Smák, Horká, Jovanovič, Soares, Velikiy, Monzoni, libero Chlumská. Trenér: Miroslav Čada.
Bodový vývoj – první set: 0:2, 4:2, 4:6, 7:8, 7:10, 8:12, 10:12, 10:15, 11:17, 13:17, 14:21, 18:21, 19:23, 21:23, 21:25. Druhý set: 0:2, 1:5, 2:7, 3:10, 4:12, 5:22, 7:23, 7:25. Třetí set: 0:7, 6:7, 6:13, 8:13, 8:18, 10:19, 10:21, 12:21, 13:25.
Úplný začátek zhoupnuly dvě čtyřbodové série, nejprve otočil domácí tým při podání Chalcarzové z 0:2 na 4:2 a poté hned reagoval hostující kolektiv během servisů Horké (4:6). Tím bylo zvratům pro zbytek první sady odzvoněno, naše holky postupně utahovaly herní šrouby. Potíže jim místy dělal jen příjem a také olomoucké bloky, jimiž soupeřky bodovaly častěji než útokem. Nebylo to však extrémně často, takže se stále víc prosazovalo komplexní pojetí favorita (8:12, 11:17). Lékařky nevykolejil ani výpadek od 14:21 do 18:21 ani následné snížení dokonce na 21:23, koncovku uhlídal – 21:25.
Ze závěru vstupního dějství ale zůstala pachuť částečného polevení, kterou Prostějovanky rychle odstranily výborným startem do druhého setu. Pestrá hra dovolovala rovnoměrně zakončovat všem členkám sestavy, a to s vysokou úspěšností, navíc se podařilo zlepšit obranu i podání (například Horká strávila na servisu v jednom postavení málo vídaných deset výměn v řadě!). Naopak vysokoškolačky hodně chybovaly, což vše dohromady vedlo k drsnému debaklu – 7:25.
Naprostá dominance VK pokračovala i zkraje třetí sady opět při servisu Horké (0:7), ovšem ženy UP se z hlubokého útlumu vymanily následnou šňůrou šesti bodů za sebou, čemuž dost pomohla dobře podávající Chalcarzová. Jenže co naplat, zbytek střetnutí znovu potvrdil domácí trápení a hostující pohodu. Zejména trojice Horká, Velikiy, Soares sázela jeden bod za druhým a v poklidu dovedla AGEL k dominantnímu triumfu – 13:25 a 0:3.
Jiří Teplý (kouč SK UP Olomouc): „K zápasu není moc co říct. První set jsme hráli odvážně, pak jsme bohužel nehráli vůbec. Nevím proč, neboť s takovým soupeřem není co ztratit a musí se vsadit na maximální riziko, což se dařilo jen ve zmíněné úvodní sadě. Potom už jsme Prostějov vůbec netlačili, naopak náš volejbal zcela upadl. Pouze na začátku třetího setu se nám povedlo chvíli dotáhnout asi díky tomu, že hosté už byli otupeni naší špatnou hrou.“
Miroslav Čada (kouč VK AGEL Prostějov): „Dnešní utkání mělo celkově slabší úroveň, než nedávný vzájemný souboj ve finále poháru. Bylo tam hodně chyb včetně zkažených podání, my jsme měli trošku problémy na přihrávce a v útoku jsme nebyli tak razantní ani kvalitní jako obvykle. Domácí však hráli v porovnání s minulým zápasem hůř, takže jsme neměli větší potíže zvítězit. Opět mě potěšil dobrý výkon Vesny Jovanovič.“

autor: VK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.