> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

FOR MODEL už teď v pátek!

vloženo: 01.03.2012           komentářů: 0

FOR MODEL už teď v pátek! / Pavilon A zaplní modely, modýlky, sbírky zajímavostí a rarit
Aktuality | 01. 03. 2012
Na Výstavišti Flora Olomouc se v pátek 2. března otevřou brány For Modelu 2012, jubilejního 10. ročníku výstavy modelů a sběratelství. Akce, jejíž exponáty zaplní největší výstavní pavilon A, potrvá až do neděle 4. března.

Na olomoucké výstaviště letos míří zhruba stovka vystavovatelů, vyznavačů modelaření z papíru, plastu, dřeva, či jiných materiálů, výrobců a prodejců modelářských potřeb, a, samozřejmě, také sběratelů. Vitríny i volné plochy pavilonu A se už včera začaly zaplňovat prvními modely automobilů, železničními modely, modely bojové techniky, lodí, plachetnic, mezi nimiž bude i česká školní plachetnice La Grace, replika lodi z 18. století, která patřila pobělohorskému exulantovi, prvnímu českého usedlíkovi v Severní Americe, dobrodruhovi a našemu jedinému korzárovi Augustinu Heřmanovi z Mšena u Mělníka. Návštěvníci se mohou těšit i na akční ukázky – lety vrtulníků, letadel, uhánějící automobily, lodě brázdící hladinu bazénu v přízemí výstavního pavilonu i miniroboty řízené počítačem. K dispozici bude závodnická autodráha, železnice a vrtulníkový trenažér.

Sobotní program oživí přitažlivé ponorkové bitvy, celý víkend pak bude patřit plavbám bitevních lodí a ukázkám terénních jízd dálkově řízených nákladních vozidel a vyklápěčů.
Návštěvníci budou moci, mezi jinými, shlédnout modely českých a moravských hradů a zámků, olomouckou fortovou pevnost z roku 1870 a jedinou existující pojízdnou kopii obrněného vlaku československých legií, kterým se za 1. světové války probojovaly celým Ruskem až do Vladivostoku.

Sběratelské části výstavy se účastní více než čtyřicet soukromých sběratelů a sběratelských klubů s kolekcemi nejrůznějších zajímavostí a kuriozit. Klasické sbírky odznaků, mincí, pohlednic, autogramů, či ubrousků doplní sbírky miniautíček, motocyklů, železničních vláčků a letadel, kolekce hudebních nástrojů – foukacích, kytar i dětských, na nichž si budou malí zájemci moci zahrát, retrohračky z 50. a 60. let minulého století, půvabnémarionety, krojované i reborn panenky, které se téměř neliší od živých miminek.
Letos přibudou scifi modely, cirkusová minišapitó, orientální džezvy na vaření kávy, historické žehličky, sbírky doslova čehokoliv od zvonků až po knoflíky. Kuchyňským vybavením a „náčením“ hanáckých babiček a prababiček, a také starými zemědělskými nástroji se pochlubí seniorský klub ze Skrbeně a příkazský skanzen. Kluci, malí i dospělí, určitě ocení ukázky vojenské výstroje a výzbroje ze sbírek klubů vojenské historie - včetně kokpitu legendární stíhačky MIG 21 i s katapultovacím zařízením a pojízdné vojenské techniky, které budou vyhrazeny plochy před pavilonem A.


Otevřeno: denně od 9 do 18 hodin, poslední den výstavy - neděli 4. 3. - do 17 hodin.
Vstupné: 50 Kč – plnoplátci, 20 Kč - zlevněné: důchodci, děti do 15 let, zdarma na průkaz ZTP a ZTP-P

autor: www.flora-ol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.