> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Orli smetli vysokoškoláky

vloženo: 03.03.2012           komentářů: 0

Orli smetli vysokoškoláky, úspěch slavila zejména obrana!
Po více než týdenní zápasové pauze od posledního utkání Mattoni NBL, ve kterém jsme nestačili na Nymburk, zavítal dnes do Prostějova vysokoškolský celek USK Praha. Tým, který se i navzdory mládí celého kádru probojoval do nadstavbové skupiny A1, dnes ale neměl šťastný den. Orli nastoupili na hosty pěkně zostra a během úvodních minut si vypracovali vedení 13:1. Náš náskok už na konci první periody dosahoval dvaceti bodů a i když se trenér hostů všemožně snažil své hráče motivovat, aby se vrátili do utkání, nebylo to nic platné. USK sice ve druhé periodě mírně snížil, ale drtivý vstup do třetího kvartálu 18:2 v podání domácích utnul jakékoliv naděje hostů na vyrovnané utkání. Domácí Orli tak překročili hranici třiceti bodového rozdílu a díky závěru čtvrté čtvrtiny dokonce dosáhli na pětačtyřiceti bodový odstup. Naši borci tak odcházejí z dnešního zápasu s jasným vítězstvím 91:46.

Vstup Orlů do dnešního utkání byl opravdu drtivý, když hostům nedovolil žádnou jednoduchou střelu a stále tlačili na hráče s míčem. Na druhé straně jsme pak díky výborné kombinační hře dobře pohybovali míčem a neměli jsme tak problém s dopravením míče do obroučky. Když se navíc hostům ani nedařily trestné hody, nebylo se čemu divit, že jsme v šesté minutě vedli poměrem 13:1 a hostující trenér Scalabroni si vybral svůj oddechový čas. Ani po něm se ale herní projev vysokoškoláků příliš nezměnil a ti tak měli stále problém najít recept na naši neprostupnou obranu. My jsme stále zvyšovali naše vedení, až jsme díky dalekonosné tříbodové střele Slezáka téměř od poloviny hřiště a s klaksonem ohlašujícím konec první periody zvýšili na 26:6. K tomuto skóre je taky ještě potřeba dodat, že ze šesti bodů vysokoškoláků padly pouze dva ze hry.

S ohledem na vývoj utkání v samotném úvodu, zapojil trenér Choleva do zápasu celou sestavu kromě zraněného Smithe a naše hra v prvních minutách druhé periody tak trochu ztratila tempo. V obraně jsme polevili v naší agresivitě a v útoku jsme pak přestali kombinovat tak jako v první periodě. Toho využili hosté ke srovnání kroku a zásluhou Šotnara dokonce i ke snížení 36:19 a 39:25. Tři úspěšné trestné hody v závěru čtvrtiny na naší straně trochu zmírnili vítězství hostů v této části 19:16 a do šaten se tak docházelo za stavu 42:25.

Protože sedmnáctibodový rozdíl v basketbalu prakticky nic neznamená, museli prostějovští Orli ještě po polovině hodně zabrat, aby dnes dokráčeli k dvoubodovému zisku. Naštěstí vstup do této čtvrtiny v podání základní pětky Venta-Peterson-Nicholson-Bohačík-Prášil byl ještě lepší a drtivější než vstup do první části a série 18:2 znamenala třiceti tři bodové vedení 60:27 v páté minutě. Hostující tým si sice vybral oddechový čas, ale to už bylo pozdě a Orly už to v cestě za vítězstvím prakticky nemohlo zastavit. Za takového stavu začal působit soupeř poněkud rezignovaně a my jsme tak ještě do konce třetí periody zvýšili na 74:37.

I když už nebylo v závěrečné čtvrtině o co bojovat, hosté chtěli odejít alespoň s dobrým pocitem ze závěrečné pasáže hry a zvolili agresivní přístup. To ale našim hráčům příliš nevadilo a hra se tak na obou polovinách značně přitvrdila. Protože jsme byli v jasném vedení, byli jsme i ve větší pohodě a dokázali jsme tak i přes tvrdou hru hostů zakončovat naše akce a ubránit akce protivníka. Díky osmi bodům v řadě v závěru tohoto kvartálu jsme navíc zvýšili náš náskok na čtyřicet pět bodů, kterým taky dnešního utkání skončilo. Posledním hřebíčkem do pomyslné rakve pro USK byla razantní smeč domácího Švrdlíka s klaksonem ohlašující konec utkání 91:46.

Na závěr je třeba říct, že i když jsme dnes nastříleli 91 bodů, základem našeho úspěchu byla kvalitní, agresivní a pohyblivá obrana, která udržela střelecky nebezpečného soupeře pod padesáti body a jednoznačně se tak jedná o nejlepší defenzivní výkon našeho celku v letošní sezóně.

BK Prostějov - USK Praha 91:46 (26:6 42:25 74:37)

BK Prostějov: Slezák Pavel 18, Venta Matej 17, Prášil Jaroslav 11, Peterson Travis 10, Bohačík Jaromír 8, Pandula Dušan 7, Švrdlík Kamil 7, Pelikán Rostislav 6, Bratčenkov Vojtěch 4, Cadri-Nicholson Bertengeh 3, Smith Jamar 0

USK Praha: Hruban Vojtěch 12, Šotnar Michal 10, Soukup Milan 6, Cvek Viktor 5, Slavík Jiří 4, Vocetka Michal 4, Votroubek Stanislav 4, Stariat Jiří 1, Feštr Lukáš 0, Hartman Jan 0, Mareš Michal 0

střelba 3b.: 24/11:14/3

střelba 2b.: 48/21:37/11

TH: 20/16:22/15

doskoky: 46:26

chyby: 15:16

rozhodčí: Dolinek Ivo, Vrážel Petr, Holubek Tomáš

komisař: Cígler Vilém

autor: BK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.