> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Odbor dopravy v nových prostorách

vloženo: 05.03.2012           komentářů: 0

Dnes 5. března 2012 se Odbor dopravy Městského úřadu Prostějov otevírá veřejnosti v nově zrekonstruovaných prostorách v budově na ulicích Křížkovského/Demelova.Končí tak své několikaleté působení v pronajatých prostorách budovy patřící Státnímu okresnímu archivu na ulici Vrahovická (Třebízského).

„Objekt v ulici Křížkovského/Demelova patří městu a prošel přibližně půlroční rekonstrukcí. Proběhly zde stavební a dispoziční úpravy, vznikla přístavba nového dvorního jednopodlažního objektu, nechybí zde výtah. Rekonstrukcí prošlo také ústřední vytápění, rozvody vody a kanalizace, elektroinstalace, byly vyměněny podlahové krytiny, upraveno sociální zařízení pro personál, vzduchotechnika a další stavební práce. Objekt má novou telefonní ústřednu a je propojen s radnicí optickým kabelem,“ popsal místostarosta Zdeněk Fišer zodpovědný za oblast výstavby.

Celkové náklady na rekonstrukci budovy dosáhly částky 9.270 tisíc korun. (7.620 tis – stavební práce, 500 tis. dokončovací práce, 700 tis. aktivní prvky pro datové rozvody, 450 tis. propojení objektů optickým kabelem).

„Věříme, že občané a klienti, kteří si přijdou vyřídit své záležitosti na odbor dopravy sem do budovy v Demelově ulici, se budou cítit v nových, moderních prostorách příjemně, méně pohybliví lidé jistě ocení bezbariérový přístup do všech pater včetně WC pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace, které je zde k dispozici. V neposlední řadě je třeba vyzdvihnout, že tato budova se nachází prakticky v centru města a mnohem blíže ostatním budovám Městského úřadu Prostějov, což je pro občany nepochybně praktičtější,“ dodala místostarostka Alena Rašková, která metodicky řídí oblast dopravy.

autor: Jana Gáborová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.