Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

BC Kolín - BK Prostějov 97:82

vloženo: 11.03.2012           komentářů: 0

Závěrečná ofenzivní desetiminutovka rozhodla vyrovnaný zápas ve prospěch domácího Kolína
Po dvou vítězstvích prostějovských Orlů na domácí palubovce proti USK Praha a posléze i proti Děčínu, nastoupili naši borci k dnešnímu utkání v Polabí proti tamnímu celku BC Kolín. S ohledem na sílu našeho soupeře v domácím prostředí se dnes dal očekávat hodně vyrovnaný zápas a tyto předzápasové predikce potvrdil nejen úvod zápasu, ale prakticky celý průběh utkání. Velmi často se měnilo vedení a oba celky bojovaly o každý bod. Nebylo se tak čemu divit, že po dvaceti minutách byl ve vedení domácí celek pouze o dva body a po třech čtvrtinách o šest. Rozhodující fází tak byla čtvrtá perioda, ve které jsme nedokázali zastavit ofenzivní tlak soupeře, často jsme faulovali a domácí tak získávali důležité body z čáry trestného hodu. Téměř polovina bodů v této čtvrtině totiž padla z čáry trestného hodu a domácí se tak poměrně snadno dostali do dvouciferného vedení, na které jsme v závěru nedokázali zareagovat a z Kolína si tak odvážíme porážku poměrem 82:97.

Už před začátkem dnešního zápasu bylo jasné, že každému z účastníků půjde o hodně a chtěl by využít euforie z posledních zápasů(Kolín-vítězství nad Pardubicemi, Prostějov-vítězství nad Děčínem). Samotný úvod se tak nesl v duchu opatrných ofenziv a soustředěné obrany a skóre tak narůstalo pomalu. My jsme se poprvé do vedení dostali díky trojce Bohačíka, který upravil na 8:6. Se soupeřem jsme pak začali sérii přetahování o vedení a jeden či druhý se dostával do vedení o jednen bod. Teprve po několika minutách takových bojů jsme nasadili k malému trháku, když Bohačík opět skóroval z trojky a upravil na 15:11, ale domácí byli proti a okamžitě srovnali na nerozhodnýs tav po první čtvrtině 17:17.

Ačkoliv bylo na začátku druhé části na obou stranách po pěti hráčích, úvodní minuty tohoto kvartálu vypadaly jako střelecký souboj mezi Markem a Smithem, který až ve třetí minutě přerušil Bratčenkov. Vývoj skóre se podobal vývoji z úvodní části až do pětibodové minisérie Orlů, která upravila na 31:27 a domácí si vybrali svůj první oddechový čas. Po něm následovala vítězná série domácích poměrem 9:2 a opratí se chopili domácí. Trenér Choleva si sice vybral oddechový čas, ale vítězství domácích po dvaceti minutách boje už zabránit nedokázal a do šaten se tak docházelo za stavu 38:36.

Třetí část dnešního střetnutí v Polabí zahájili lépe naši Orli, kteří se díky šesti bodům v řadě v podání podkošové dvojice Peterson-Švrdlík dostali do vedení 42:40 a i když hosté srovnali, ještě několik dalších minut jsme se udrželi v mírném vedení, zejména zásluhou výborně hrajícího rozehrávače Venty, který v dnešním utkání dobře distribuoval míč. V závěrečné fázi této čtvrtiny ale domácí díky dnes nadměrně produktivnímu Markovi a Machačovi zaznamenali dílčí vítězství poměrem 10:2 a ujali se vedení 64:58 pře závěrečnou čtvrtinou.

Stejně jako v předchozí fázi se i v závěrečné desetiminutovce mohli domácí spolehnout na duo M+M, ke kterému se ještě přidal Američan Barnes a během několika minut zvýšili své šestibodové vedení na dvanáctibodové 79:67. Naši Orli ale neklesali na mysli a sedmi body v řadě snížili na rozdíl pěti bodů. Bohužel to už bylo pro dnešní večer maximum a následující minuty už patřily prakticky jenom domácím. Ti dnes dobře najížděli do naší obrany a získávali si fauly, o čemž svědčí 24 faulů oproti našim 15 a 38 šestek oproti našim 10. Právě v této fázi totiž domácí získali několik důležitých košů a šestek, které je doslova katapultovaly do osmibodového vedení 88:80 a když přišla na řadu série deseti trestných hodů na domácí straně, byla naše porážka zpečetěna – 95:80. O závěrečnou úpravu se ještě postarali dva nejlepší hráči na každé straně a to domácí Machač a náš Venta. Z Kolína si tak odvážíme porážku poměrem 82:97 a pronásledovatelé z Děčína se tak znovu přiblížili na rozdíl jednoho bodu v rámci nadstavbové skupiny A1.

BC Kolín - BK Prostějov 97:82 (17:17 38:36 64:58)

BC Kolín: Machač David 33, Marko Roman 19, Barnes Chadwick Farrell 16, Ames Rahsaan Edward 10, Zuzák Stanislav 9, Field Richard 8, Jelínek Jiří 2, Adamec Filip 0, Hubálek Michal 0, Ličartovský Štefan 0

BK Prostějov: Venta Matej 16, Bratčenkov Vojtěch 12, Cadri-Nicholson Bertengeh 11, Bohačík Jaromír 9, Smith Jamar 9, Pandula Dušan 6, Peterson Travis 6, Švrdlík Kamil 6, Slezák Pavel 5, Pelikán Rostislav 2, Prášil Jaroslav 0

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.