> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

OLOMOUC MÁ ZLATÝ ERB

vloženo: 12.03.2012           komentářů: 2

OLOMOUC MÁ ZLATÝ ERB ZA 3D MAPU
NEJVÝZNAMNĚJŠÍCH PAMÁTEK
V Olomouci 12. března 2012


První místo v soutěži Zlatý erb, která oceňuje webové stránky a elektronické služby měst a obcí, získala Olomouc za službu nabízenou na turistickém portálu http://tourism.olomouc.eu. Lidé si zde mohou prohlédnou olomoucké památky v trojrozměrném modelu.
Památky města ve 3D jsou součástí turistického portálu města Olomouc http://tourism.olomouc.eu v nedávné době oceněného 2. místem na veletrhu Region Tour v Brně.
Návštěvník stránek si má možnost u vybraných památek zobrazit nejen fotogalerii, pozici památky na mapě, street view, ale i 3D model zasazený do aplikace Google Earth.
Trojrozměrné modely zatím dvaceti vybraných olomouckých památek vytvořila pro město Olomouc firma Light Evolution a MOF´S. 
Ocenění dnes dopoledne převzal v sídle Olomouckého kraje náměstek primátora Jan Holpuch, který si skvělého umístění velmi váží: „Jsme rádi, že se nám v krátké době již podruhé podařilo uspět s naším turistickým portálem, který jsme zprovoznili v minulém roce. Věříme, že i díky tomu se nám podaří do našeho překrásného města přilákat další návštěvníky.“ Předání ceny se zúčastnil také Benedikt Záhora z dodavatelské firmy Light Evolution a programátor Magistrátu města Olomouce Jiří Doubravský.
Možnosti internetu umožňují neustálé zdokonalování služeb pro občany i návštěvníky města a díky interaktivitě některých nástrojů se nabídka zajímavostí může stále rozšiřovat. Například do aplikace Google Earth může své 3D modely budov nahrávat každý, databáze se takto postupně plní zajímavými objekty.


autor: http://tourism.olomouc.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.