> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Miroslav Čada a Solange Soares

vloženo: 13.03.2012           komentářů: 0

Miroslav Čada a Solange Soares na deset dní do Brazílie! Důvody? Stáž a hledání posily

V dokonalém utajení připravil kouč našich volejbalistek jednu dalekou a v současné části sezóny dost nečekanou cestu. Až v sobotu večer po extraligovém utkání s pražskou Slavií Miroslav Čada prozradil, že v pondělí 12. března vyráží na deset dní do Brazílie a bere s sebou kapitánku Solange Soares!

„Letíme do Sao Paula na začátek play off brazilské ligy. V tomto městě jsou hned čtyři týmy tamní nejvyšší soutěže a předpokládám, že uvidíme všechny jejich domácí zápasy. Cíle naší výpravy jsou dva: získat nějakou hráčku coby posilu pro příští ročník a absolvovat stáž v jednom ligovém klubu ze Sao Paula,“ informoval Čada.
Brazílie je uznávána za největší velmoc světového volejbalu, tudíž nahlédnout do kuchyně jednoho z top oddílů téhle země může být nesmírně přínosné. „Bude možnost zblízka sledovat přípravu před zahájením vyřazovacích bojů i během play off, koučování při utkáních, celkovou atmosféru a chování v kolektivu. Prostě poznat, jak u nich všechno funguje,“ nastínil Čada.
Při pozorování mnoha střetnutí lze navíc fundovaně vytipovat vhodnou posilu na další sezónu. „Vybírat na vlastní oči je rozhodně jistější a celkově vhodnější, než spoléhat pouze na doporučení agentů a videozáznamy, které nemusí být vždy úplně spolehlivé,“ upřesnil prostějovský trenér.
Proč do jižní Ameriky vyráží společně s jednou svěřenkou právě nyní, to znamená na konci nadstavby a těsně před play off české extraligy? „Právě proto, že i v Brazílii se rozjede vrcholná fáze elitní národní soutěže. Kdybych tam letěl až někdy v květnu nebo v červnu, bude to pozdě. Stáž by padla a neviděl bych na vlastní oči v akci žádné hráčky. Proto je lepší cestovat teď i za cenu, že budeme já i Soli necelé dva týdny chybět. Na jednu stranu jde o určité riziko, na stranu druhou se to podle mě z dlouhodobějšího hlediska určitě vyplatí,“ zdůraznil Čada.
Jeho povinnosti během pobytu na jiném kontinentu se vším všudy převezme asistent Ľubomír Petráš. „Už poslední dobou sám vedl několik tréninků v čase, kdy jsem vedl jednání s různými agenty o možném příchodu některých volejbalistek. A kolektiv měl na starosti i několikrát dříve v letní přípravě nebo loni na podzim během reprezentační pauzy, takže nemusí panovat žádné obavy. Kromě toho mu pomůže Peter Goga, jak jsme se domluvili,“ navázal Čada.
„Je super, že vedení klubu tuhle věc umožnilo, byť to samozřejmě stojí nějaké peníze. Úroveň brazilské ligy je každopádně vynikající, naprosto se dá srovnat s nejlepšími evropskými soutěžemi v Itálii, Turecku či Rusku. Bude to taková vysoká škola volejbalu s možností načerpat spoustu velmi cenných poznatků a zároveň osobně vytipovat z moře výborných hráček takovou, která se nám bude zamlouvat a přitom ji budeme schopni zaplatit,“ uzavřel Miroslav Čada.

autor: VK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.