> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Výsledky prostějovských týmů

vloženo: 13.03.2012           komentářů: 1

Pátek 9.března - neděle 11.března. Většina soutěží se chýlí ke svému závěru, týmy s nejlepšími výsledky čeká play off, některé budou bojovat o záchranu.Muži C již mají jistotu druhého místa a spolu s KK Jasenice se střetnou v boji o postup do II.ligy. Naopak muži B bojují o udržení druhé nejvyšší soutěže.Porážkou s se sestupem ohroženým Benešovem na domácí půdě si bohužel zkomplikovali situaci.

Pátek 9.března

oblastní přebor muži ZORA Olomouc - BK Prostějov "C" 38:73
Kuriózní zápas odehráli muži v Olomouci. Soupeř nastoupil v pěti hráčích a snažil se o co nejrychlejší konec zápasu, když v 26.minutě zůstal na hřišti jediný hráč domácích, utkání v souladu s pravidly skončilo.

Sobota 10.března

dorostenecká liga junioři U19 BK Opava - BK Prostějov 45:63 (10:14 21:29 29:51)
dorostenecká liga kadetky U17 SBŠ Ostrava "B" - TJ OP Prostějov 74:69 (19:17 39:31 56:50)
Střelci : Neubauerová 29 b., M. Tilšarová 16 b., Krátká 11 b., Konečná 5 b., Kyselá 4 b., Handlová, Zatloukalová 2 b.
Špatný začátek, špatný konec. Na začátku jsme zaspali a prohrávali o více než 10 bodů. Na začátku druhé čtvrtiny jsme se vzchopili a na chviličku šli do vedení, ale v poločase to bylo opět o 8 bodů pro domácí. Celou druhou půlku jsme stále prohrávali o cca 10 bodů a přestože jsme se v závěru přiblížili na 3 body, otočit výsledek jsme již nedokázali. Ostrava, vědoma si své totální výškové převahy, použila v druhé půlce zónu. Bohužel naše střelba z dálky byla mizerná a to společně s velkým množstvím ztrát a naprostou převahou soupeře na obranném i útočném doskoku rozhodlo o naší porážce 74:69. S Ostravou nikdy nevíte, proti komu budete hrát. Také v dnešním utkání jsme netušili, kdo nastoupí. Z devíti hráček Ostravy minimálně 7 bylo vyšších než naše nejvyšší Zuzka. Zbylé 2 byly jen trošku menší. Tato skutečnost pro nás není zas takovým překvapením, zvláště v kadetkách je náš tým asi nejmenší. Několik hráček Ostravy je i na soupisce „A“ týmu, který hraje extraligu kadetek. Kvantita, tzn. fyzická převaha, byla na straně domácích. Nezbývalo, než útočit kvalitou.Do utkání jsme vstoupili velmi nervózně, nesoustředěně, náš výkon byl stejně studený jako místní tělocvična. Holky se mohli zahřát, diváci trpěli chladem. Velmi rychlé a jednoduché koše domácích znamenali průběžný stav 8:2, 16:6 a naše obrana fungovala jako „průchoďák“. V útoku jsme se dopouštěli zbytečných ztrát, jakobychom nechápali, že vyšší hráčka má i delší ruce a tak jsme jim nabíjeli do rychlých brejků. Time out trenéra znamenal zlepšení a do konce čtvrtiny jsme téměř srovnali na 19:17.Úvod druhé čtvrtky byl mnohem lepší, rychlá hra a pozornější obrana nám pomohli převzít vedení 19:21, které ale trvalo pouze několik vteřin. Domácí rychle otočili zpátky a do konce čtvrtiny získali vedení o 8 bodů. Čtvrtinu jsme prohráli 20:14, celkově byl stav v poločase 39:31 pro domácí.Třetí čtvrtina by se dala nazvat „STATUS QUO“, domácí neustále udržovali okolo deseti bodů a nám se stále nedařilo najít recept jak přehrát soupeře. Když už to vypadalo, že náš způsob hry začíná slavit úspěch, nasadil trenér domácích v obraně zónu a uspěl. Vzali jsme si okamžitě time out, ale holky nejsou na tento způsob obrany zvyklé a navíc nedokázaly plnit pokyny trenéra. Snažily se často střílet z dálky, bohužel dnešní úspěšnost jen tak tak překonala nulu. Nakonec Moničina střela v poslední vteřině třetí čtvrtiny znamenala, že jsme čtvrtku vyhráli 17:19 a celkově prohrávali 56:50. Poslední čtvrtka byla jako na houpačce. Nejprve jsme se přiblížili na 4 body, abychom následně propadli v obraně a dostali se do mínus 12 bodů. Tři minuty před konce jsme prohrávali o 10 bodů (67:57) a naše akcie pomalu ztrácely hodnotu. Přesto jsme ještě snížili na 72:69, ale soupeř dvěma šestkami ze čtyř pokusů upravil na konečných 74:69. Poslední část jsme sice těsně vyhráli 18:19, ale celkové vítězství patřilo Ostravě.V dnešním utkání se ukázalo, že neumíme doskakovat proti jednoznačné výškové převaze. Snažíme se s vyšší soupeřkou skákat za míčem, zajímá nás míč a ne soupeřka, nehrajeme pozičně a to v dnešním utkání znamenalo mnoho druhých šancí pro domácí. Velmi často jsme ubránili první ohrožení koše, ale po jejich nevydařené střele nebo nahození jsme nedoskočili a soupeř nás trestal.
žákovská extraliga starší žáci U15 BK Prostějov - Sokol Vyšehrad 80:51 (28:9 55:21 69:34)
Střelci : Elsner 19b., Musil 15b., Koutný 14b., Goga 11b., Synek 7b., Kubát 4b., Truneček 4b., Parobek 2b., Jurčík 2b., Váňa 2b.
Hodnocení trenéra L.Nápravníka : O víkendu jsme nastoupili k odvetnému kolu extraligové části U15. Z počátku je nutno zmínit, že jsme museli s hráči řešit jejich přístup k zápasům, který několik posledních utkání postrádal odhodlanost k boji a vítězství, víru v sebe a tým apod. V přípravných týdnech jsme proto udělali jisté změny a s vírou očekávali počátek prvního zápasu s Vyšehradem.
Ten byl dle našeho prvního klání v hale na Výtoni, postavení v tabulce a některým vítězství se silnými týmy favoritem. Vyšehrad přijel sice jen v osmi, ale všichni bodový lídři v čele s více než třicetibodovým Chaloupkou byli připraveni. Soupeř nás mohl po 25 bodovém vítězství zřejmě podcenit, ale v sobotu to nebylo o tom co předvede Vyšehrad ale jen a jen o nás. Soupeře jsme agresivním přístupem a rychlým přechodem dostali pod tlak. Každý hráč s početné lavečky odevzdal na hřišti maximum své energie, podobně jako na Vyšehradě jsme se dokázali v našem obranném systému vypořádat i s Chaloupkou, který skóroval dost často jen s trestných hodů. Při těch byl však velmi úspěšný. Zvýšili jsme úspěšnost ze zakončení z podkoše i ze střední vzádelnosti z pozic, které jsme si trpělivě svým rozmístěním a nesobeckými přihrávkami vytvářeli. Několik diváků z řad rodinných klanů při srovnání dřívějších bezkrevných výkonů s tímto poločasem nemohli uvěřit, že jde o stejný tým. Ano, tak podstatná je vůle, týmová podpora a houževnatost zvláště v těchto kategoriích. Poločasový rozdíl s týmem Vyšehradu, který nedávno porazil na cizí půdě i velmi silné Brno z druhého místa tabulky, činil 34 bodů.
Po poločase a dlouhém přestávkovém monologu přístoupil Vyšehrad k dalšímu vývojí utkání daleko agresivněji, ve snaze zmírnit nepříznivý stav. Ačkoliv naše dominance již nebyla tak výrazná, přesto jsme třetí čtvrtinu vyhráli nejtěsnějším rozdílem a poslední čtvrtinu již nějak dohráli.
Několik vteřin před koncem rozhodnutého utkání jsem si vybral dva timeouty po sobě, čímž jsem pouze kolegovi z Vyšehradu chtěl oplatit prožitek nesportovní chování , které v této formě na Vyšehradě připravil pro náš jasně poražený tým. K překvapení všech reagoval vybráním svých dvou timeoutů a tak jsme čekali téměř 5 minut na dohrání 5 vteřin jasně rozhodnutého utkání. Tyto trapně úsměvná gesta nic nezmění na našem letos jistě nejlepším poločase proti silnému soupeři.
žákovská extraliga mladší žačky U14 Sokol Hradec Králové - TJ OP Prostějov 35:46 (11:19 19:26 25:42)
Střelci : Galíčková Kateřina 12, Szcotková Karolína 8, Hnízdilová Vendula 7, Frgalová Terezie 5, Vymlátilová Klára 5, Vymazalová Adéla 4, Neherová Michaela 3, Frgalová Kateřina 2
Již v pátek se předehrávalo utkání mezi Žďárem a SBŠ Ostrava. Favorit, který se ještě mohl stát i celkovým vítězem naší skupiny, nakonec našeho největšího konkurenta zdolal a vpodstatě rozhodl o našem postupu. Proto jsme vyjeli do východních Čech bez posil a s čistou hlavou. Po cestě jsme si ale uvědomili, že může nastat ještě jedna varianta, která může ohrozit náš postup, i když nebyla moc pravděpodobná a to prohry našich děvčat a Valosunu v obou utkáních.To jsme ale nechtěli připustit a naším cílem bylo zvítězit hned v Hradci a nedělní utkání brát jako přípravu na následnou kvalifikaci. Začátek utkání začaly lépe domácí hráčky hnané bouřlivým publikem, vybaveným hned třemi bubny. Naše děvčata se rozehřívala po hanácku a v polovině první čtvrtky již prohrávala několikabodovým rozdílem. Do konce první čtvrtky se ale holky rozjely a vyhrály ji 19:11. Druhá čtvrtina byla vyrovnanější a domácí ji vyhrály o jeden bod, 19:26.Rozdíl sedmi bodů po poločase nám žádnou velkou jistotu nedával, ale výkon našich děvčat naznačoval, že k žádnému dramatu nedojde. Zato někteří domácí fanoušci byli vývojem utkání natolik zaskočeni, že bicí soupravu přestěhovali těsně za naši lavičku, aby neustálým hlukem rozhodili naše hráčky. To vyvrcholilo při time-outu, kdy deset sekund před jeho koncem začali bubnovat tak, že naše holky neslyšely trenérovy pokyny. To už jsme v řadách rodičů nevydrželi a pokusili jsme se slovní přestřelkou o korigování chování tohoto basketbalově „vyspělého „ publika. Nakonec asi naznali, že přestřelili, neboť v dalších time-outech se již chovali aspoň v rámci elementárních pravidel slušného chování.Naštěstí se naše děvčata ničeho nezalekla a postupně navyšovala vedení až na rozdíl sedmnácti bodů po třetí čtvrtce. Stav byl v té chvíli 25:42 a bylo jasné, že o osudu utkání je rozhodnuto. Toho využil náš trenér k tomu, aby se do hry více zapojily i ostatní hráčky, které získaly cenné zkušenosti proti jinak určitě velmi kvalitnímu soupeři. Konečné skóre 35:46 nám tak zajistilo postup do kvalifikace o Mistra ČR a děvčata to řádně oslavila.Závěrem bych chtěl holkám poděkovat za pěkný bojovný výkon, který byl po zásluze korunován vítězstvím.
OP mladší minižačky U12 Slavoj Bruntál - TJ OP Prostějov 26:52 a 30:60
OP mladší minižáci U12 SKB Zlín - BK Prostějov 15:75 a 8:60

Neděle 11.března

1.liga muži BK Prostějov "B" - BC Benešov 76:81 (14:18 28:36 47:51 70:70)
dorostenecká liga junioři U19 NH Ostrava - BK Prostějov 43:72
Junioři se po tomto vítězství utkají s Havířovem o možnost hrát kvalifikaci o extraligu U19 kategorie juniorů.
dorostenecká liga kadetky U17 BK Frýdek-Místek - TJ OP Prostějov 62:101
Střelci : Krátká 29 b., Neubauerová 17 b., Chytilová 14 b., Krejčířová 10 b., M. Tilšarová a Konečná 8 b., Kyselá 6 b., Salajová 4 b., Handlová 3 b., Zatloukalová 2 b.
Dnešní utkání rozhodovalo o našem konečném umístění v soutěži kadetek. Při předpokládaném vítězství Žďáru doma nad Havířovem, by naše prohra v tomto utkání znamenala konečné třetí místo, naopak vítězství by zaručovalo místo druhé. Po prohře v Ostravě jsme nečekali nic jednoduchého, a proto jsme byli rádi, že Terka přijela z hor a pomohla. Do utkání jsme vletěli s chutí a hned se ujali vedení, které jsme už nepustili. Počátek byl samozřejmě velmi vyrovnaný, my jsme zakončovali spíše z rychlých brejků a nájezdů, soupeřky využívaly vysoké podkošové hráčky a koše dávaly především zblízka. Oba týmy se snažily hrát rychle, a proto padalo docela dost košů. Domácí hráčky řešily problémy v obraně dost často faulem, díky tomu jsme stříleli hodně trestných hodů se slušnou úspěšností. První čtvrtinu jsme vyhráli 20:24.Druhá čtvrtina začala v podobném tempu jako první, koš za koš a náš náskok se stále pohyboval mezi dvěma až čtyřmi body. Problémy s fauly u stěžejní podkošové hráčky domácích a následné prostřídání nám pomohlo k odskočení a do konce první půlky jsme získali krásný náskok 17 bodů. Frýdek zkusil chvilku bránit v zóně, ale velmi rychle se vrátil k osobce. Čtvrtinu jsme vyhráli 16:29 a celkově jsme vyhrávali 36:53.Nástup do druhého poločasu mohl rozhodnout, jestli se domácí tým ještě vrátí do utkání a pokusí se o zvrat. Proto náš trenér upozornil holky, že tato část utkání vyžaduje soustředění a co největší nasazení. Ani jsme nečekali, že to holky vezmou tak vážně. Soupeře jsme dobře přitlačili v obraně a díky tomu jsme mohli přecházet do rychlých protiútoků nebo alespoň do rozhozené obrany domácích. Šňůra 2:15 za 4 minuty a 25 vteřin znamenala stav 38:68 a jistotu 30-ti bodového náskoku. Po prostřídání jsme sice udělali několik hloupých ztrát a rychlou minišňůru soupeřek 8:0, ale na konci čtvrtiny, kterou jsme vyhráli 16:23, jsme vedli s náskokem 24 bodů 52:76.Poslední část utkání vyžadovala z naší strany zachování soustředění, přestože průběžný stav skýtal naději na jasné vítězství. Tým Frýdku je velmi kvalitní (průběžné 4. místo v tabulce), složený především z hráček ročníku 1996, posílený o několik děvčat z Příboru. Díky poctivému přístupu a nasazení jsme i přes snahu některých domácích hráček výsledek dotáhli k dílčímu vítězství ve čtvrté čtvrtině 10:25 a celkovému vítězství 62:101.
žákovská extraliga starší žáci U15 BK Prostějov - BK Děčín 100:58
Střelci : Elsner 28b., Koutný 24b., Truneček 17b., Váňa 12b., Goga 12, Synek 4b, Parobek 3b.
Po takovém zápase a před utkáním s Děčínem, který jsme, ač oslabený, porazili více než sedmdesátibodovým rozdílem na jejich půdě, je nejdůležitější krotit bezbřehou euforii aby sobotní vzestup nebyl jen výkřikem bez ozvěny. Ne naštěstí ale opět díky mentálnímu a charakternímu obratu u mých hráčů se tak nestalo a od prvních minut jsme šli za výrazným vítězstvím. Ačkoliv agresivita proti silnějšímu Vyšehradu byla přece jen o jeden stupeň vyšší, hlavně díky skvělé kombinační souhře jsme soupeřovu dosti odstupovanou obranu mohli rozebrat doslova na součástky. Hráči se předvedenou hrou bavili, bodově explodovali především Elsner (5x3) a Koutný, ale chci jasně zdůraznit, že důležitý byl náš týmový a odhodlaný přístup, který potvrzují další tři hráči nad desetibodovou hranicí, 20 týmových asistencí a 26 útočných doskoků! Jsem velmi rád, že jsme dokázali sami sobě to, jak se dokážeme po několika nepovedených zápasech zvednout a změnit běh věcí. Důrazně na hráče apeluji, aby si to co k tomu vedlo uvědomili a uložili v paměti do dob, kdy se to znovu bude hodit. Za sebe a teď i hráče můžu sdělit, že uděláme maximum proto, aby se toto období jen tak nevrátilo aneb jak říká můj vážený kolega :"Jdeme dál..."
žákovská extraliga mladší žačky U14 KARA Trutnov - TJ OP Prostějov 52:42
Střelci : Szcotková Karolína 11, Hnízdilová Vendula 7, Dufková Nikola 5, Neherová Michaela 5, Svobodová Nina 5, Galíčková Kateřina 4, Vymazalová Adéla 3, Vymlátilová Klára 2
Nedělní utkání proti Trutnovu bylo již jen odměnou za včerejší výkon proti Hradci. Děvčatům již o nic nešlo a to ani ze strany soupeřek. To ale neznamenalo, že by domácí chtěly po sobotní prohře s Valosunem odevzdat body dalšímu ze soupeřů. Nastoupily v plné parádě a s pocitem hladkého vítězství. Aspoň ze strany některých domácích rodičů jsme byli bráni za zahnojené vidláky, kteří snad ani netuší ,co je to basketbalový míč. Takže stejně jako v Hradci i v této basketbalové baště se najdou rodiče, kteří asi neznají základní pravidla slušného chování.Samotné utkání začalo z obou stran poněkud nervózně a rozpačitě a chvíli to již vypadalo, že to dnes bude spíš fotbalový či hokejový výsledek. Po asi čtyřech minutách hry se konečně prosadily domácí hráčky a skóre začalo postupně narůstat. Na našich děvčatech bylo vidět, že spánku v noci moc nedaly a tak se dostaly domácí do vedení 16:5 po první čtvrtině. Ve druhé čtvrtce jsme trochu přidali a srovnali obraz hry. Poločasový výsledek 26:17 byl stále hratelný a to i přes to, že náš trenér nechal zahrát všechna děvčata.Po přestávce, kdy jsme se snažili holky probrat a nahecovat na druhou polovinu utkání, se obraz hry z naší strany ještě o něco vylepšil a domácí diváci najednou přestali se svými „oduševnělými“ poznámkami stran našich hráček. Třetí čtvrtina skončila 39:32 pro domácí a nás čekal závěr utkání. Tam jsme ještě trochu přidali plyn a v jednu chvíli jsme dotáhli na rozdíl tří bodů, ale domácí již obrat nepřipustili. Zvlášť poté, co náš trenér vyměnil celou pětku a utkání se poté již jen dohrávalo.Naším cílem dnes nebylo hrát celou dobu s těmi nejlepšími, ale dát hodně minut i ostatním hráčkám. To se myslím podařilo a holky rozhodně nezklamaly.Poslední čtyři utkání znamenaly z naší strany výrazně větší bojovnost, která s sebou přináší i úspěchy v podobě dobrých výsledků. Stále je co zlepšovat, ale od víkendu v Brně a ve Žďáru se náš obraz hry výrazně zlepšil.
OP starší minižáci U13 SKB Zlín - BK Prostějov 14:94 a 18:98

autor: BK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.