> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

PODNIKATELÉ DOPRAVCI - pozor!

vloženo: 18.03.2012           komentářů: 0

S ohledem na blížící se novelizaci zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě, upozorňujeme všechny podnikatele a jejich odpovědné zástupce, kteří tuto činnost vykonávají na základě dříve dosaženého vzdělání (maturitní vysvědčení nebo vysokoškolský diplom) a nemají o tom, že jsou odborně způsobilí vystavené osvědčení, aby požádali Krajský úřad Olomouckého kraje, odbor Dopravy a silničního hospodářství, oddělení Silniční dopravy, Jeremenkova 40a, 779 00 Olomouc, kontaktní osoba: Petr Slanina, tel..: 585508589, e-mail: p.slanina@kr-olomoucky.cz , o vystavení bezplatného osvědčení.

V případě, že o toto osvědčení nepožádá podnikatel nebo jeho odpovědný zástupce včas, může nastat situace, že pokud bude v budoucnu potřebovat prokázat, že plní podmínky odborné způsobilosti, pak bude muset bez jakýchkoliv úlev absolvovat kompletní zkoušku standardním způsobem, jako by nikdy odborně způsobilý nebyl.

Žádost o vydání Osvědčení o odborné způsobilosti na základě vysvědčení spolu s dalšími požadovanými doklady naleznete na webových stránkách Olomouckého kraje, v sekci doprava (http://www.kr-olomoucky.cz/aktualni-informace-pro-dopravce-v-silnicni-doprave-aktuality-522.html).

Dále, na základě informace zveřejněné na webových stránkách Olomouckého kraje, upozorňujeme osoby, které se chtějí přihlásit na zkoušky odborné způsobilosti, že od února roku 2012 se tyto zkoušky skládají nově v první části (test na PC) již z osmi předmětů (původní rozsah byl 5 předmětů). Počítač bude náhodně generovat písemný test, kdy z každého předmětu vybere 10 otázek. Celý test se tedy skládá z 80 otázek, na něž bude nutné správně odpovědět (a to v každém z předmětu) alespoň na 50%. Úspěšné složení první (testové) části zkoušky je nutným předpokladem pro připuštění k vypracování druhé části zkoušky formou písemné případové studie. Tato její forma zůstává nadále beze změn. První část zkoušky testem se skládá z těchto předmětů. 1) Občanského práva, 2) Obchodního práva, 3) Sociálního práva, 4) Daňového práva, 5) Obchodní a finanční správy podniku, 6) Přístupu na trh, 7) Technických norem a technického hlediska provozu a 8) Bezpečnosti silničního provozu.

Bc. Jiří Kratochvíl, vedoucí oddělení registrace
odbor obecní živnostenský úřad
Magistrát města Prostějova

autor: Bc. Jiří Kratochvíl

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.