> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Důležité výluky

vloženo: 25.03.2012           komentářů: 0

Důležité výluky v Olomouckém kraji v týdnu od 26.3. do 1.4.2012


Správa železniční dopravní cesty uskuteční i v průběhu příštího týdne (13. týden) několik výluk v Olomouckém kraji. České dráhy připravily pro své cestující níže uvedená opatření.

Ve dnech 26., 27., 28., a 29. března 2012 vždy od 07:45 do 15:25 proběhne výluka v úseku Domašov nad Bystřicí - Hrubá Voda.
České dráhy přistoupily k následujícím opatřením:

Náhradní autobusová doprava v úseku Domašov nad Bystřicí - Hrubá Voda nebude zajištěna.

Cestující z vlaků dotčených výlukou ze směru od Krnova, kteří jedou do Hrubé Vody nebo dále směr Olomouc hl.n., budou z Domašova nad Bystřicí přepraveni od končících vlaků návaznou náhradní dopravou (NAD) na olomoucké hlavní nádraží.. Pro návrat do cílové stanice až po stanici Hrubá Voda použijí vhodný pravidelný vlakový spoj.

Cestující z nástupních stanic od Hrubé Vody až po Olomouc hl.n., kteří budou cestovat do Domašova nad Bystřicí nebo dále do Krnova, použijí pravidelný vlakový spoj do Olomouce, odkud budou do Domašova nad Bystřicí přepraveni náhradním autobusem s návazností na vlaky dotčené výlukou.
Tarifní opatření:

Cestující ze stanice Bystrovany, Velká Bystřice, Velká Bystřice zastávka, Hlubočky-Mariánské Údolí, Hlubočky zastávka, Hlubočky, Hrubá Voda zastávka a Hrubá Voda do stanice Domašov nad Bystřicí a následujících stanic směr Krnov a opačně nedoplácejí při použití náhradní vlakové a autobusové dopravy rozdíl jízdného za jízdu oklikou přes stanici Olomouc hl. n.
Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:

Olomouc hlavní nádraží - ulice Táborská, u východu z nového podchodu,
Hrubá Voda - Smilov při výlukách se neobsluhuje,
Jívová - v obci zastávka BUS "Jívová, nám.",
Domašov nad Bystřicí před nádražní budovou.

V pátek 30. března 2012 od 07:30 do 15:20 proběhne výluka v úseku Hlubočky - Hrubá Voda.

Rychlíky jsou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Olomouc hl.n. – Hrubá Voda a opačně, osobní vlaky jsou nahrazeny v úseku Hrubá Voda - Hlubočky a opačně.
Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:

Olomouc hl.n.- ulice Táborská, u východu z nového
Hlubočky-Mariánské Údolí - před nádražní budovou
Hlubočky - před nádražní budovou
Hrubá Voda - zastávka u žel. přejezdu
Hrubá Voda - před nádražní budovou

26. března 2012 od 06:40 do 14:55 proběhne výluka v úseku Hanušovice - Staré Město pod Sněžníkem na trati 294.

České dráhy po dobu výluky nahradí všechny vlaky autobusovou dopravou v úseku Hanušovice – Staré Město pod Sněžníkem a opačně.
Vlak Os 13667 (13:12 ze Starého Města) je nahrazen v celém úseku Staré Město pod Sněžníkem – Bohdíkov.
Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:

Staré Město pod Sněžníkem - před nádražní budovou
Chrastice - na hlavní silnici odbočka k zastávce, zastávka BUS
Vysoké Žibřidovice na hlavní silnici naproti zastávce
Hanušovice zastávka - na hlavní silnici naproti zastávce
Hanušovice - před nádražní budovou
Hanušovice -Holba - na hlavní silnici,u továrny ZKL (naproti železniční zast.)
Raškov - na hlavní silnici u obchodu
Bohdíkov - před nádražní budovou

V úterý 27. března 2012, vždy od 7:30 do 17:30 hod. proběhne výluka v úseku Olomouc hl.n. – Prostějov hl.n. na trati 301 Olomouc – Nezamyslice.

Všechny vlaky budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Olomouc hl.n. – Prostějov hl.n. a opačně. Všechny rychlíky a spěšné vlaky jsou souběžně vedeny odklonem přes Přerov. Po dobu výluky bude platit výlukový jízdní řád, věnujte zvýšenou pozornost při plánování cesty po této trati.

Za osobní vlaky jsou vedeny dva spoje náhradní autobusové dopravy, jeden přímo Olomouc hl.n. – Prostějov hl.n. a opačně bez obsluhy zastávek (označený písmenem R) a zastávkový. Návazné vlaky jsou pouze ty, které odjíždějí po pravidelném příjezdu spoje náhradní dopravy dle výlukového jízdního řádu.

Ve všech spojích náhradní autobusové dopravy, které nahrazují rychlíky bude zajištěna přeprava jízdních kol dodávkovým automobilem v počtu cca 10 ks jízdních kol.
Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:

Prostějov hl.n. - před nádražní budovou vlevo, stanoviště BUS"G"
Vrahovice - na hlavní silnici, zastávka BUS "Vrahovická" + zast. BUS "Hanačka"
Kraličky - Rozcestí ke Kraličkám
Vrbátky - na hlavní silnici u odbočky k nádraží
Blatec - u žel. přejezdu
Kožušany - na křižovatce u ZŠ
Nemilany - na hlavní silnici, zastávka MHD "Slavovín,Cihelna" + zastávka MHD "Nemilany" (konečná zast. MHD)
Olomouc – Nové Sady - na hlavní silnici,zastávka MHD "Nové Sady, žel.zast."
Olomouc hl.n. - ulice Táborská, u východu z nového podchodu.


autor: České dráhy

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.