> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Exekutoři – státem posvěcená lichva

vloženo: 26.03.2012           komentářů: 1

omio Okamura: Exekutoři – státem posvěcená lichva

Tak mě pan ministr spravedlnosti Pospíšil zase pobavil. Poté co se rozpoutala kampaň proti exekutorům přišel s řešením - exekutorům se sníží poplatky za vymáhání malých dluhů. Až by člověk zatleskal.
Jenže to by nebyl pan ministr aby nebylo všechno trochu jinak. Návrh na snížení samozřejmě nevymyslel on, reagoval jen na návrhy, které loni podala předsedkyně legislativní rady vlády a které vycházely mimo jiné i z návrhů mého týmu, které jsem již vloni zveřejnil.

Pan ministr ovšem vymyslel řešení jak poplatky snížit a zároveň exekutorům neublížit. Snížení poplatků platí totiž jen v případě, když po uvalení exekuce na majetek včas do nějakého termínu dluh uhradíte.

Jenže tady se skrývá to geniální kouzlo - majetek máte obstavený - účty zablokované, nemovitosti zaplombované a s ničím nesmíte hnout a nic z toho nesmíte použít na úhradu svého dluhu.

A pokud neseženete jiné peníze a včas, pak platíte poplatky v nezměněné výši.

Exekutor se nažere a z kozy - tedy dlužníka - stejně nezůstane ani chlup.

Do sněmovny míří další novela zákona o exekucích z dílny poslance Filipa, která největší zlodějny řeší. Mimo jiné dlužník si bude moci najít na svůj majetek nejlepšího kupce a prodat ho sám a tak své dluhy zaplatit co nejvýhodněji. Zdánlivá maličkost ale jak vidíme, protlačit ji navzdory ministru spravedlnosti bude ještě dřina.

Dluhy se platit mají, o tom žádná, ale dnešnímu postavení exekutorů v naší zemi nemohu říci jinak než „státem posvěcená lichva“.

Tomio Okamura

autor: ww.parlamentnilisty.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.