> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Orli jsou v semifinále!

vloženo: 22.04.2012           komentářů: 0

Orli získali potřebný třetí bod a jsou v semifinále!
Po úterním vítězném utkání v Ostravě a vedení 2:0 ve čtvrtfinálové sérii bylo jasné, že by dnes mohli domácí Orli tuto sérii zdárně ukončit a postoupit do semifinále. Do utkání tak vstoupili správně nahecovaní a s jasným cílem, kterým bylo třetí vítězství. Již v první čtvrtině jsme tradičně překročili třicet vstřelených bodů a i když jsme byli v obraně oproti dvěma předchozím zápasům poněkud horší, stejně jsme si dokázali vypracovat patnáctibodové vedení. Ostrava se v následujících částech snažila své manko smazat a ve druhé dokonce snížila na šest bodů, ale Orli udrželi chladné hlavy a rychle se vrátili nad magickou dvoucifernou hranici. V závěrečné čtvrtině jsme pak náš náskok dokonce zvýšili na devatenáct bodů a tím také dnešní utkání skončilo – 90:71. Dnešní vítězství tak znamená vítězství v sérii 3:0 a postup do semifinále, kde narazíme na BK Děčín, celek se statistiky nejlepší obranou v lize.

Podobně jako v předchozích dvou čtvrtfinálových zápasech proti Ostravě (1. zápas – 29:9, 2. zápas – 30:9) jsme i dnes měli velmi dobrý až raketový start v úvodní části. Byli to sice hosté, kteří z rukou Luettgerodta zaznamenali první koš, ale naši borci se díky Smithovi a Nicholsonovi poměrně rychle dostali do vedení, které díky sérii 9:0 protaženou na 21:4 zvýšili na 15:8, posléze 27:12. Hosté pak sice zaznamenali úspěšný tříbodový pokus, ale to my s klaksonem v podání dalekonosné střely v podání Petersona taky. První čtvrtina tedy skončila poměrem 30:15 a je určitě zajímavostí, že zatímco na naší straně se na skóre podílelo hned sedm hráčů, na straně hostů pouze dva – Luettgerodt a Manousos.

I když jsme první čtvrtinu jasně vyhráli, hosté se po dvouminutové pauze oklepali a v úvodu druhé periody domácí Orly pěkně pozlobili. Díky Hughesovi a Čížovi totiž během úvodních čtyř minut zaznamenali sérii 11:2, díky které snížili na 32:26. Potom se ale naštěstí pro nás probudil střelecky Smith a společně s Nicholsonem zaznamenali sérii 8:0, která uklidnila naši hru a odrazila vzrůstající nápor soupeře. Hra se tak stabilizovala a po koších Pelikána s Bratčenkovem jsme získali sedmnáctibodové vedení 49:32. V poslední minutě ale hosté zaznamenali pět bodů v řadě a snížili tak nakonec na poločasový stav 49:37.

Zatímco první polovina byla poměrně nevyvážená a bodové série zaznamenaly obě dvě strany, ve třetí a závěrečné části byli diváci v prostějovském Sportcentum svědky pouze bodových minisérií, tedy maximálně dvou košů v řadě na jedné straně. Rozdíl ve skóre tak ani příliš nenarůstal nebo se nezmenšoval a do závěrečného kvartálu se vstupovalo za stavu 71:56 pro naše Orly. V poslední části sice hosté dokázali po koších Manousose a Luttgerodta snížit na dvanáctibodový deficit, ale Smith společně se Švrdlíkem jakékoliv nebezpečí snížení rozdílu pod desetibodovou hranici okamžitě odmítli a nakonec jsme tak zápas dovedli do vítězného konce 90:71.

Orli díky tomuto vítězství získali potřebný třetí bod ve čtvrtfinálové sérii a poměrem 3:0 postupují do semifinále. V něm narazí na severočeský celek BK Děčín, který dnes získal taky potřebný třetí bod nad celkem USK Praha a stejně jako my zvítězil v sérii 3:0 na zápasy. Semifinálová série by měla pravděpodobně začít až na státní svátek v úterý 1. května.

BK Prostějov - NH Ostrava 90:71 (30:15 49:37 71:56)

BK Prostějov: Smith Jamar 16, Cadri-Nicholson Bertengeh 15, Peterson Travis 15, Slezák Pavel 12, Švrdlík Kamil 11, Venta Matej 9, Pandula Dušan 7, Bratčenkov Vojtěch 3, Pelikán Rostislav 2, Bohačík Jaromír 0

NH Ostrava: Hughes James 22, Manousos Savvas 20, Luettgerodt Riley 13, Wright Derek Steven 11, Číž Adam 3, Jurečka Luděk 2, Aleksejevs Jurijs 0, Gniadek Martin 0, Palát Michal 0, Stehlík Jan 0, Stuchlý Marek 0, Zbránek Filip 0

střelba 3b.: 21/8:18/7

střelba 2b.: 44/26:50/22

TH: 17/14:8/6

doskoky: 34:30

chyby: 17:18

rozhodčí: Paulík Robert, Hošek Jan, Kapl Antonín

komisař: Štěnička Dušan

nejlepší hráč: Travis PetersonDušan Medvecký (trenér NH Ostrava ):

Předně bych chtěl pogratulovat domácímu celku a Zbyňku Cholevovi k postupu do semifinále ligy. Já cítím jisté zklamání z této série, hlavně z předchozích dvou zápasů. Dnes jsme znovu nezvládli první čtvrtinu a to prakticky rozhodlo. Rozhodla zejména naše špatná obrana. Po další tři čtvrtiny jsme byli rovnocenným soupeřem. Podle mého názoru nám hodně uškodila neúčast v nadstavbové skupině A1, což se projevilo na naší nepřizpůsobivé obraně a mnoha dalších věcech.Zbyněk Choleva (trenér BK Prostějov):

Jsem moc rád za dnešní vítězství a za postup do semifinále. Jsme v semifinále a to je hlavní. Myslím si, že jsme po celou dobu série byli lepší a v každém zápase jsme se mohli opřít o velmi silnou první čtvrtinu, což platí i pro dnešek. Pak jsme sice trochu polevili v koncentraci, ale náskok a vedení jsme udrželi, přičemž v závěru jsme dokonce naše vedení ještě navýšili. Bohužel jsme dnes nebyli tak důslední na doskoku, ale to souvisí s koncentrací. Pevně věřím, že nasazení a energie z prvních dvou zápasů se nám podaří přenést i do semifinálové série proti Děčínu, která bude velmi náročná.

autor: BK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.