> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

CHRIS NORMAN,PŘILETÍ JIŽ V PONDĚLÍ

vloženo: 22.04.2012           komentářů: 0CHRIS NORMAN autor hudby k nejprodávanějšímu singlu v Československu, PŘILETÍ JIŽ V PONDĚLÍ NA SVÉ PRVNÍ ČESKÉ TURNÉ, těší se na historickou Prahu a říká, že se Smokie již nikdy nesejdou v původní sestavě!

CHRIS NORMAN, britská legenda, spoluzakladatel skupiny SMOKIE, přiletí v pondělí, 23.4. na své historicky první turné v české republice. Turné čítá šest koncertů.
Startuje 24.4. v Plzni (sportovní hala Lokomotiva), následuje 25.4. Ostrava (zimní stadion Sareza), 26.4. Zlín (sportovní hala Euronics - Novesta), 28.4. Pardubice (ČEZ aréna, malá hala) a celé turné zakončí dvěma koncerty v pražské Lucerně (29.4. a 30.4.)

Chris Norman považuje Prahu za nejkrásnější město Evropy. "Tehdy ještě před pádem komunismu to pro nás na Západě bylo takové mystérium. Nevěděli jsme, co tady můžeme očekávat. Teď už nějakou představu mám, několikrát jsem tady byl. Vím, že Praha je nejkrásnější město v Evropě. Je úžasná. Moc se mi líbí. Architektura, Karlův most, Národní divadlo…Mám to tady rád".

Chris Norman je velmi překvapen, že píseň Go To Me, kterou napsal společně s bubeníkem Pete Spencerem, jejíž českou podobu pod názvem Trápení nazpívali Petr Kotvald se Stanislavem Hložkem se nachází na nejprodávanějším československém singlu všech dob a tudíž je nejprodávanějším zahraničním autorem, všech dob na československém trhu!
Karel Vágner, bývalý kapelník autor hudby hitu Holky z naší školky, k tomu říká "Mluvil jsem o tom před pár lety s baskytaristou Smokie Terry Uttleyem, který říkal, že se ve své době všichni divili, že jim přicházejí tantiemy z Československa, když tady neměli žádnou desku a pochopil to až po mém vysvětlení".

Chris Norman působí dojmem opravdového britského gentlemana a je velmi skromný: "Nechal jsem si poslat fotografie a linky na klipy předkapely, The Apples, se zpěvačkou Zuzanou Mikovou a musím říct, že se těžím, že mi budou dělat předkapelu".
ohledně skromných požadavků na koncertech, říká: "Novináři se ptají, jak to, že mám skromné požadavky. Já jsem si zažil obrovskou popularitu v sedmdesátých letech, kdy jsme prodávali miliony desek a měli takzvaně hvězdné manýry. V devadesátých letech jsem zažil pád, ale naštěstí jsem nemusel pracovat a čekal jsem na dobu, kdy bude opět zájem o naše písně. Dnes vím, že v šatně nepotřebuju mít jídla od výmyslu světa, že mi stačí drobnosti, jako ostatním členům kapely a technikům. Nevyhledávám nejdražší značky skotské, mám rád značku Famous Grouse Scotch Whiskey, která je běžně k dostání ve všech zemích. K tomu vodu, colu a nějaké sendviče. Nic jiného nepotřebuji k dobrému výkonu na koncertě".


Na koncertech zazní všechny zásadní hity Smokie, včetně duetu se Suzi Quatro - Stumblin´ In, který si na turné zazpívá s kytaristkou svého doprovodního bandu, Inou Morgenweck. Nebudou chybět samozřejmě Living next door to Alice nebo Don't Play Your Rock'n'Roll to Me, Needles and Pins, Mexican Girl a spousty dalších hitů Smokie. samozřejmě nezapomene ani na hity své sólové kariéry, hlavně Midnight Lady.


"Rod Stewart a další kolegové, žijící život pod heslem "chlast, ženy zpěv", jsou určitě ze svým životem šťastni, já však žiju celý život s jednou manželkou a svými dětmi na malém ostrově Man, takže nejsem dobrým terčem pro paparazzi", říká Chris Norman, žijící na ostrově, který má pouze 80 tisíc obyvatel.

Chris Norman je poslední rockovou legendou, která v ČR vystupuje na turné poprvé!

autor: pk-ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.