> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Rekvalifikační knihovnický kurz

vloženo: 23.04.2012           komentářů: 1

Vědecká knihovna v Olomouci nabízí zájemcům ve školním roce 2012/2013

rekvalifikační knihovnický kurz

pro pracovní činnost knihovník/knihovnice.

Rekvalifikační kurz je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a jeho cílem je poskytnout jeho účastníkům odbornou kvalifikaci, která je nutná pro zvyšující se nároky na knihovnickou a informační činnost a odpovídá požadavkům praxe.

Rekvalifikační knihovnický kurz je určen zájemcům s minimálně středoškolským vzděláním neknihovnického zaměření.

Kurz má rozsah 160 vyučovacích hodin. Výuka se koná jedenkrát týdně, vždy ve středu od 9.00 hod.

Cena rekvalifikačního kurzu: 4 500 Kč

Účastníci kurzu během studia obdrží materiály k probíraným tématům.

Na závěr rekvalifikačního kurzu se skládají závěrečné zkoušky. Úspěšným absolventům je vydáno Osvědčení o rekvalifikaci.

Organizační pokyny:

Kurz bude zahájen září/říjen 2012

Vyplněnou přihlášku (.pdf) zašlete na adresu:
Vědecká knihovna v Olomouci
Mgr. Olga Chmelíčková
Bezručova 2
779 11 Olomouc 9

Bližší informace telefonicky nebo e-mailem u garanta kurzu je Mgr. Olga Chmelíčková, 585 222 375, olga.chmelickova zavináč vkol.cz

autor: www.vkol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.