> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Jak si zajistit důstojné stáří

vloženo: 10.05.2012           komentářů: 3

Většina lidí se spoléhá na to, že si penzijním připojištěním naspoří na důchod dostatečnou částku. Bohužel, stát stále víc šetří na penzistech a tak stále klesá poměr penze k platu. Proto v penzijních fondech se vám jen těžko podaří naspořit tolik, kolik by jste potřebovali, aby se rozdíl mezi penzí a platem srovnal. Ideální by bylo na důstojné stáří naspořit minimálně 2 miliony korun a pak je dál nechat investovat. Pokud tuto částku necháte zhodnotit v investicích, při výnosech 6 -7%, můžete mít nekonečnou rentu 10 tisíc měsíčně. Jenže, aby jste naspořili v penzijním připojištění 2 miliony, museli by jste ukládat celý život víc než 2 tisíce měsíčně, a to málokdo zvládne. U investic by stačilo spořit 40let jen půlku – 1 000 Kč měsíčně. Penzijní připojištění se vyplatí jen při menších částkách, aby klienti využili podporu od státu, ale i tak nedosáhnete takových výsledků, jako při spoření v investicích. Po penzijní reformě budou nové penzijní fondy peníze také zhodnocovat vklady klientů v investicích, ale zatím nikdo neví, kterým fondům se bude dařit a kterým ne. A tak můžete i o část vložených peněz přijít. Dnes nesmí výnosy v penzijních fondech klesnout pod 0.
Pro lidi středního a vyššího věku, kteří již nemohou spořit v investicích desítky let, je řešením jednorázové investování. Můžete si tak zhodnotit úspory ze stavebního spoření, nebo z prodeje nemovitostí, dědictví apod, nebo jiné úspory. Nenechávejte své peníze ležet ladem na účtech v bankách, v dnešní době je potřeba využít každou možnost jak získat peníze navíc.
U investic není ani tak důležité jakou částku jednorázově investujete, nebo pravidelně spoříte, ale je důležité, jak dlouho se vaše peníze zhodnocují. Doporučuji nečekat na penzijní reformu a hned začít spořit přes investice. Je spousta různých programů s různými výnosy. Spolupracuji se seriózními společnostmi, které mají ověřené výsledky. Ráda vám vypracuji program na míru.
Kapounková Ludmila - Finanční a investiční poradce
Tel. 776 498 498

kapounkovaludmila.sluzby.czautor: Kapounková Ludmila

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.