> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

V Olomouckém kraji jsem doma

vloženo: 14.05.2012           komentářů: 1

Soutěž „V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!“

Europe Direct Olomouc si Vás dovoluje informovat o soutěži pro studenty středních škol s názvem „V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!“, kterou pořádá společně s Olomouckým krajem a dalšími partnery Moravská vysoká škola Olomouc. Záštitu nad soutěží převzal hejtman Olomouckého kraje Ing. Martin Tesařík, garantem soutěže je sdružení OK4Inovace.Esejistická soutěž je určena pro dvou- až tříčlenné týmy studentů 1. až 4. ročníků středních škol v Olomouckém kraji, které budou zpracovávat eseje na jedno z pěti soutěžních témat.Soutěžní témata:

1. Budoucnost mladých v Olomouckém kraji - garant Olomoucký kraj

2. Role našeho kraje v Evropě - garant OK4EU, OK4Inovace

3. Hospodářský rozvoj kraje – garant MVŠO, OK4Inovace

4. Využití informačních a komunikačních technologií pro rozvoj kraje – garant TESCO SW

5. Energetická soběstačnost – perspektiva Olomouckého kraje? – garant Schneider Electric, Česká rada pro šetrné budovyTermín soutěže

29. 3. - 15. 5. 2012 (soutěžní eseje je možné posílat do 15. května 2012)Mediální partneři:
Deníky Olomouckého kraje
Rádio HanáVítězné týmy obdrží hodnotné ceny, které do soutěže věnovali partneři soutěže a zároveň garanti jednotlivých soutěžních témat. Vítězové jednotlivých kategorií se mohou těšit např. na mobilní telefony, fotoaparáty, stáž do sídla společnosti Schneider Electric v Paříži, exkurzi do významných šetrných budov v Praze, studijní stipendia na MVŠO atd. Ti nejlepší studenti ze všech kategorií navíc budou pozváni na večeři s hejtmanem a dalšími významnými představiteli města Olomouc a Olomouckého kraje.Mediální výstupy k zahájení soutěže:
Televize R1 Morava - http://www.mvso.cz/aktuality/mvso-v-tv/2012-4/#
Olomoucký deník - Středoškoláci mohou soutěžit o nejlepší esej
Právo - Soutěž má zvýšit zájem středoškoláků o region
ČTK - OK4Inovace chce podpořit ekonomický rozvoj Olomouckého kraje
www.radiohana.cz - Soutěž: Proměňte region
Český rozhlas - Olomouc - Soutěž V Olomouckém kraji jsem doma a vždy budu
www.kr-olomoucky.cz - Sdružení OK4Inovace chce podpořit inovační růst v regionu

autor: http://www.europe-direct.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.