> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Olomoucký kraj v Bruselu

vloženo: 16.05.2012           komentářů: 1

V sobotu 12. května se v Bruselu uskutečnil Den otevřených dveří Evropské unie, během něhož byly zájemcům otevřeny prostory všech institucí EU se sídlem v Bruselu. Akce, která se koná v návaznosti oslav Dne Evropy, dává evropským regionům šanci zviditelnit se před mezinárodním publikem.

Ve Výboru regionů je pro zájemce po celý den připravena každoročně bohatá přehlídka evropské kultury, tradic, a hudby. Regiony se návštěvníkům představují jako zajímavé turistické oblasti, hosté mohou ochutnat tradiční regionální speciality a nápoje a získat informace pro návštěvu dané země nebo regionu.

Olomoucký kraj se letošního ročníku zúčastnil jako jeden z šesti českých krajů a rozhodně se při prezentaci neztratil. O tištěné materiály a drobné dárky byl mezi diváky velký zájem, s kladnou odezvou se setkala i ochutnávka nápojů, pokrmů a cukrovinek z jednotlivých regionů. Akce přilákala stovky zájemců, kteří se po celý den zastavovali u českého stánku a žádali mapky a jiné informace. Mnozí z nich hovořili o dřívější návštěvě Olomouckého kraje nebo Jeseníků a vzpomínali na zážitky z cest.

Prezentaci organizačně zajistilo zájmové sdružení právnických osob OK4EU, které zastupuje zájmy Olomouckého kraje v Bruselu. Na stánku byly k dostání vícejazyčné verze tištěných materiálů, drobné propagační předměty a dárky pro děti. Během odpoledne probíhala ochutnávka müsli tyčinek FIT. Den otevřených dveří je jednou z mnoha propagačních aktivit, kterými se Olomoucký kraj představuje mezinárodnímu publiku v Bruselu. V zimních měsících se uskutečnilo slavnostní promítání filmu Alois Nebel v Bruselu, každý měsíc je za finanční spoluúčasti kraje promítán v bruselském kině český film natočený v uplynulých 20 letech. Další aktivitou, do které se kraj zapojí, bude v polovině června Czech Street Party.


autor: Blanka Poštulková

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.