Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Nymburk - BK Prostějov

vloženo: 20.05.2012           komentářů: 0

Drtivá série Nymburku na přelomu druhé a třetí části rozhodla o naší úvodní finálové porážce
Po středečním postupu Orlů do ligového finále čekalo už dnes na naše borce první finálové utkání a svěřenci trenéra Cholevy si v úvodu nevedli vůbec špatně. Bez bázně a hany zatlačili na domácí Nymburk a v úvodní části si tak vypracovali dvouciferné vedení 23:13. S domácími jsme pak dlouho hráli vyrovnanou partii, ve které jsme určovali tempo. Závěr druhé části a úvod třetí ale jednoznačně ovládli domácí, které zaznamenali celkovou sérii 28:6! To znamenalo zvrat v utkání a místo našeho osmibodového náskoku jsme byli ve čtrnáctibodovém deficitu. Ani za takto nepříznivého stavu jsme se ale nevzdali a nadále jsme se snažili nepříznivý vývoj utkání zvrátit. Domácí se ale dvouciferným vedením uklidnili, zkonsolidovali obranu a bylo velmi těžké se v této koncentrované defenzívě prosadit. Nám se tak nakonec podařilo hrozivé devatenáctibodové manko snížit na devět bodů, když jsme v závěru poslední části vyhráli poměrem 14:4. Celkově jsme ale první zápas prohráli 66:75 a již zítra budeme mít možnost ve druhém finálovém utkání dnešní porážku odčinit.

I když dnes prostějovští Orli slavnostně zahájili v Nymburku finálovou sérii, ve které na sebe oba celky narazily již potřetí v řadě, nemohli se této slávy zúčastnit hned dva důležití hráči Prostějova. Ostrostřelec Jaroslav Prášil je již delší dobu mimo hru a po posledním semifinálovém zápase se k němu přidal i jediný střední rozehrávač Orlů Matej Venta, který má problémy s ramenem. Od začátku dnešního utkání se tak o rozehrávku musel starat zejména Jamar Smith a Pavel Slezák. V samotném úvodu utkání se ale ukázalo, že Jamarovi jde organizace útoku i proti takovému soupeři, jako je Nymburk, velmi dobře a my jsme se po jeho tříbodové střele a dvojce Panduly dostali do vedení 11:6. Když pak ještě přiložil pod kotel znovu Smith a Slezák, byl náš náskok šestibodový a domácí si již vybírali svůj oddechový čas. Ani po něm se ale polabský celek nemohl prosadit proti naší obraně a navíc nemohl ani zastavit naši ofenzívu. V deváté minutě jsme se tak dostali do nejvyššího vedení a to 23:13. Dvouciferné vedení nám sice nevydrželo dlouho, ale přesto jsme první periodu vyhráli devítibodovým rozdílem 25:16.

Zatímco první část jednoznačně ovládli naši Orli, úvod druhé byl již hodně vyrovnaný. My jsme si ale díky dobré kombinační hře drželi devítibodový náskok a to až do šesté minuty. Pak přišly na obou stranách bodové minisérie a ještě po koši s faulem v podání Panduly jsme se drželi v osmibodovém vedení 39:31. V posledních třech minutách první poloviny ale domácí výrazně stupňovali svůj nápor a díky křídelníku Křemenovi se vzchopili a zaznamenali závěrečnou sérii 12:2, přičemž Abrams svoji tříbodovou střelou půl minuty před koncem čtvrtiny poslal domácí po dlouhé době do vedení – 43:41. Tímto stavem navíc první polovina i skončila.

Kdo očekával v úvodu třetí části stejně vyrovnanou hru, kterou oba celky předvedly v úvodu druhé části a která skórem odpovídala první polovině, ten se šeredně zmýlil. Bohužel domácí pokračovali v úvodu třetí periody v úplně stejném duchu, ve kterém druhý kvartál zakončili. Pevnou obranou a rychlými průniky pod náš koš zaznamenali v úvodu šest bodů a náš trenér si již ve třetí minutě vybral oddechový čas. Ani ten ale nepomohl zastavit nápor domácích a i když Nicholson zaznamenal ve čtvrté minutě první koš Orlů v této části, pokračovalo prakticky naše trápení až do šesté minuty. Celkově tak domácí tento úsek vyhráli poměrem 16:4 a ve spojení se závěrem druhé části bylo dílčí skóre 28:6. Orli se tak rázem ocitli ve čtrnáctibodovém deficitu 45:59. Naši hráči se ale ani za takového stavu nevzdávali a nadále bojovali ve snaze snížit náskok soupeře a utkání ještě zdramatizovat. To se sice příliš nedařilo, ale přinejmenším jsme srovnali krok a do závěrečné části jsme tak vstupovali se čtrnáctibodovým mankem 52:66.

Podobně jako úvod třetí části odehrál domácí celek i první minuty závěrečné periody, kdy už v poněkud defenzivnějším podání na obou stranách skóroval domácí celek třikrát za sebou. Domácí se tak dostali do maximálního, devatenáctibodového náskoku 71:52 a následně 73:54. To už ale nevydržel trenér Choleva, který si vybral svůj poslední oddechový čas a vyburcoval své svěřence k závěrečnému stahování. V poslední pětiminutovce jsme tak nastříleli díky snaze Panduly s Petersonem a Nicholsonem dvanáct bodů, zatímco domácí jen dva a stáhli jsme tak naši ztrátu pod desetibodovou hranici. Po čtyřiceti minutách čistého času si tak z úvodního finálového utkání odnášíme porážku poměrem 66:75, přičemž druhý zápas v Nymburku je na programu již zítra od 20:00 před televizními kamerami.

ČEZ Basketball Nymburk - BK Prostějov 75:66

ČEZ Basketball Nymburk: Simmons Tre 13, Benda Petr 12, Pumprla Pavel 10, Abrams Adrian Glenn 8, Křemen Michal 8, Nečas Radek 8, Wilson Lamayn 8, Lenzly Mike 6, Sokolovský Ladislav 2, Kříž Martin 0, Vyoral Tomáš 0

BK Prostějov: Cadri-Nicholson Bertengeh 15, Smith Jamar 12, Pandula Dušan 10, Bratčenkov Vojtěch 9, Peterson Travis 8, Slezák Pavel 7, Bohačík Jaromír 2, Švrdlík Kamil 2, Pelikán Rostislav 1

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.