> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Pro vyřizování cestovních dokladů

vloženo: 23.05.2012           komentářů: 1

Pro vyřizování cestovních dokladů a občanských průkazů využívejte všechny pracovní dny!

Provozní doba Magistrátu města Prostějova neboli tzv. úřední hodiny jsou každý pracovní den. V pondělí a středu od 8.00 do 17.00, v úterý a čtvrtek od 8.00 do 16.00 a v pátek od 8.00 do 14.00.
„V průběhu celé této provozní doby mohou zájemci o vydání pasu přijít vyřídit svou záležitost. Lidé přesto neustále preferují pondělí a středu, protože mají zažito, že toto jsou úřední dny. Již řadu let tomu tak není a své záležitosti mohou občané na prostějovském magistrátu vyřizovat každý den. To také zdůrazňujeme vzhledem k velkému zájmu o vydání pasů, eventuelně občanských průkazů. Co se týče žádostí o vydání občanských průkazů, je tu ještě jedna důležitá informace – lidé se závažným zdravotním postižením (imobilní) si mohou dohodnout termín návštěvy doma předem a využít tak mobilní pracoviště. Objednání termínu pro mobilní pracoviště je možné na telefonním čísle 582 329 778. Upozorňujeme, že k tomu musí být velmi vážný zdravotní důvod,“ uvedla vedoucí oddělení cestovních dokladů a občanských průkazů Alena Veverková.

autor: mluvčí Magistrátu města Prostějova

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.