> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Tour Nordic Walking 2012

vloženo: 27.05.2012           komentářů: 1

Přivést co nejvíce lidí ke zdravé chůzi - to je cílem celostátní akce, která bude od dubna až do září putovat po deseti městech České republiky od Hradce Králové až po Prahu.

V Prostějově se uskuteční v sobotu 2. června od 13:00 do 17:00 hodin, kdy jsou do Kolářových sadů ke hvězdárně zváni nejen všichni zájemci, kteří se chtějí naučit nordic walking, ale také ti, kteří se již s touto tzv. severskou chůzí se speciálními holemi seznámili nebo ji aktivně provozují.

Agentura Dobrý den totiž bude na tour registrovat rekord v počtu chodců, kteří absolvují dvoukilometrovou trasu okolo hvězdárny.

Díky projektu Zdravého města Prostějov se od loňského června naučily nordic walking již téměř čtyři stovky lidí. Pokud by kromě nových zájemců o výuku chůze přišla alespoň polovina z nich, může Prostějov v rámci rekordu překonat třeba i Prahu a dokázat tak, že je skutečně městem sportu.

Návštěvníci tour se navíc mohou těšit i na doprovodný kulturní a zdravotnický program. Například Zdravotní pojišťovna METAL - Aliance zde bude zdarma nabízet měření cholesterolu, krevního tlaku a hladiny cukru v krvi.

Záštitu nad tour převzalo Zdravé město Prostějov, náměstkyně primátora RNDr. Alena Rašková a obezitolog MUDr. Zdeněk Dokládal ze zdravotnického zařízení MEDICOMS.

autor: www.tournordicwalking.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.