> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

ROP Střední Morava

vloženo: 12.06.2012           komentářů: 1


420 milionů je pro žadatele připraveno v červnové výzvě ROP Střední Morava

Přesně 419,84 miliony jsou v ROP Střední Morava připraveny pro kraje, města, obce, neziskové organizace a podnikatele od 11. června. Ti všichni mohou předkládat své projektové záměry zejména v oblasti cestovního ruchu a podpory podnikání.

„Do červnové výzvy jsme zahrnuli celkem deset oblastí a podoblastí podpory, takže se jedná o opravdu velký balík,“ zhodnotil ředitel Úřadu Regionální rady Ivan Matulík. Největší nápor je očekáván v oblasti podpory 3.2 Veřejná infrastruktura a služby, kde je pro kraje, města, obce nad 500 obyvatel a nestátní neziskové organizace připraveno 148 milionů korun. „Je to zejména příležitost pro žadatele z veřejného sektoru, kteří mohou realizovat projekty na podporu cestovního ruchu,“ doplnil ředitel úřadu Matulík s odkazem na webové stránky s uveřejněnými podmínkami výzvy. V minulosti tak byly realizovány projekty například v Uničově (Město v hradbách – šatlava a muzeum baroka), Lipníku nad Bečvou (rekonstrukce západního křídla zámku), Valašském Meziříčí (zámek Lešná) nebo v obci Modrá, která realizovala projekt Ústředí duchovního dědictví Velké Moravy. Veřejný sektor doposud v oblasti podpory cestovního ruchu realizoval 29 projektů za 308 milionů korun.

Obce na území Horního Vsacka, Jesenicka a Šumperska mohou předkládat projekty na jednotný odbavovací systém služeb v cestovním ruchu (skipasy, terminály, návštěvnické karty, apod.). Pro město Olomouc je vyčleněna částka 89 milionů korun na revitalizaci území v historické části centra. To vše pod hlavičkou integrovaných plánů.

Podnikatelé z území okresů Vsetín, Kroměříž a Valašské Klobouky mohou předkládat projekty na modernizaci brownfields, průmyslových zón a odstranění nevyužitých staveb. Vyhlášena je pro ně oblast podpory 2.4 Podpora podnikání, kde je vyčleněno 94 milionů korun. Dále mohou podnikatelé žádat o podporu projektů v cestovním ruchu. Týká se to podnikatelů z Horního Vsacka, Luhačovicka a Olomouce. Například na Luhačovicku je na doplňkovou infrastrukturu v cestovním ruchu vyčleněno 40 milionů korun. Zájemci o podporu z ROP Střední Morava mohou své projektové záměry Úřadu Regionální rady odevzdávat do 13. srpna 2012 do 14:00 hodin.

Podpora cestovního ruchu u veřejných subjektů i podnikatelů se výrazně odráží na vzniku nových pracovních míst v regionu. Příjemci se ve smlouvách o poskytnutí dotace z ROP Střední Morava doposud zavázali ke vzniku 1 008 nových pracovních míst v Olomouckém a Zlínském kraji. Z toho 738 pozic vytvářejí projekty v cestovním ruchu. Samotní podnikatelé v cestovním ruchu se zavázali k vytvoření 677 nových pracovních míst. Z toho 165 nových míst je již dnes podnikateli v regionu vytvořeno. To znamená, že 165 lidí má díky ROP Střední Morava v regionu zaměstnání.

Podle aktuálního kurzu koruny vůči euru má do konce programovacího období ROP Střední Morava k dispozici 17,5 miliard korun. Z toho již byly schváleny projekty za 14,5 miliard. Z celkového počtu schválených 746 projektů jich je 521 již hotových a slouží uživatelům v Olomouckém i Zlínském kraji. V regionu byly z ROP Střední Morava doposud realizovány investice za necelých osm miliard korun.

autor: www.rr-strednimorava.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.