> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tvarůžkové moučníky voněly Bruselem

vloženo: 18.06.2012           komentářů: 1

V pátek 15. června se v Bruselu uskutečnil již 6. ročník Czech Street Party. Během jednoho odpoledne na ni každoročně zavítají tisíce návštěvníků. Jedná se tak o jedinečnou příležitost pro české regiony představit své turistické krásy spolu s gastronomickými specialitami a tradičními nápoji.
Czech Street Party se koná blízko evropských institucí a vstup na ni je celou dobu pro návštěvníky zdarma.

Olomoucký kraj letos o přízeň návštěvníků bojoval regionálními produkty, nechyběly tvarůžkové moučníky, svatební koláčky nebo paštika. Ochutnávka se setkala s velkým úspěchem publika, které se zajímalo i o tištěné materiály a drobné propagační předměty. Akce představuje Českou republiku jako zajímavou turistickou oblast, vyzdvihuje roli českých regionů, které jsou na ní společně zastoupeny a lákají příchozí diváky tím nejlepším z gastronomické nabídky regionu.

„Street Party je svým rozsahem největší akcí, na které se společně představí většina českých krajů. Akce osloví všechny příchozí, ať již zajímavou hudbou nebo ochutnávkou mnoha pro příchozí dosud neznámých pochoutek. Jsme rádi, že můžeme Olomoucký kraj představit mezinárodnímu publiku jako zajímavou oblast, která má, co se zajímavostí kulturních, přírodních i gastronomických týká, jistě co nabídnout,“ doplňuje Michael Fischer, 1. náměstek hejtmana.

Letošní ročník společně připravilo 11 českých regionů včetně Olomouckého kraje, České centrum v Bruselu, Czech Tourism, CZELO a Stálé zastoupení ČR při EU. Během odpoledne a večera vystoupily kapely Nightwork, Charlie Straight, Pub Animals nebo en.dru s Danem Bártou. I přes nepřízeň počasí letos do víru Street Party dorazily odhadem tři tisíce diváků. Účast kraje na Czech Street Party 2012 organizačně zajistilo sdružení OK4EU, které zastupuje kraj při EU.

Vydařené představení Olomouckého kraje na Czech Street Party potvrzují také slova studentky Petry Sučkové, jedné z návštěvnic Olomouckého stánku: „Velmi mile mě překvapila široká nabídka regionálních produktů, chutnaly mi zejména tvarůžkové moučníky a tvarohové koláčky. Sama z Olomouckého kraje pocházím, na Czech Street Party jsem letos poprvé, takže mě těší potkat zástupce našeho kraje v Bruselu.“

autor: Michaela Vráželová, OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.