> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

I hlupák musí za zlodějny pykat

vloženo: 18.06.2012           komentářů: 0

Jedna vlaštovka jaro nedělá a zatím nejde tušit, jestli další obviněný, exmistryně Parkanová, znamená skutečnou změnu v českém politickém systému.
Autor: Martin Kovář
Popisek: Tomio Okamura
18.6.2012 13:24

Tedy to, že když někdo připraví svou zemi o stamiliony až miliardy, když někdo byť nevědomě okrade své spoluobčany, pak musí nést odpovědnost. Každý z nás když nabourá cizí auto, když jeho pes někomu roztrhne kalhoty, nese odpovědnost a musí nahradit škodu, případně za trestný čin jde k soudu. Tohle zcela jasné pravidlo se kupodivu dvacet let vyhýbalo politikům. Jen tak je možné, že na mnohá ministerstva nalezli tvorové, které by v normální firmě nikdo nenechal řídit ani koloběžku.

Paní Parkanová je toho typickým případem, ale není sama. Nemyslím, že by cokoli ukradla, ale problém je, že za těmito méně schopnými a často i duševně oslabenými politiky opojenými politickou kariérou, stojí lidé bystří naopak až moc. V jejím případě to byl Kalouskův muž Barták. Už jen toto spojení dává tušit tunely veřejných peněz v řádu miliard.

Důsledné vymáhání trestní a hmotné odpovědnosti všech politiků a veřejných činitelů za zlodějny a škody na cizím majetku je základem nápravy děsivého stavu současné politiky. Dokud nebude politik osobně odpovědný za své činy, pak nikdy nebudeme mít jistotu že koná tak, aby nás neokradl. I hlupákovi totiž pak dojde, že cpát se někam, kde nemá co pohledávat, je až příliš velký risk.

Mnozí politici se dnes nebojí a kradou. Udělejme vše proto, aby se začali bát. Pak přestanou i krást.

Tomio Okamura

autor: Martin Kovář

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.